Podíl viny

Podíl viny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495512/bmid_podil-viny-Zyl-495512.jpg 4 92 34

Vítková & Winkler série

Studentka Aneta Valová zastřelila v domě svých rodičů mladíka. Obhajuje se tím, že se jednalo o nehodu. Osobu, která vnikla do domu, údajně neviděla. A zbraň, kterou chtěla použít pouze na zastrašení domnělého lupiče, neměla vystřelit. Přesto po incidentu zůstává na místě mrtvola souseda. Aneta se po činu začíná odcizovat rodině i přátelům a většinu času tráví úvahami nad tím, jak bude vypadat její budoucnost. Uvěří soud tvrzení, že se jednalo pouze o nešťastnou náhodu? Nebo bude odsouzena za zabití? Nebo rovnou vraždu? Složitého případu se ujímá kapitánka Hana Vítková.... celý text

xenie3472
13.08.2023 5 z 5

Úžasná kniha! Žasnu. Tato spisovatelka je teda fakt dobrá. Co dobrá...vynikající!

barbora4816
25.07.2023 5 z 5

Řekla bych klasická vyšetřovačka, ozvláštněná střídáním pohledu vyšetřovatelky a podezřelé. Tempo je spíš volnější, přesto se čte dobře a stále drží pozornost. Líbilo se mi, že opravdu skoro do konce nebylo pro mě jasné, jak se věci mají. Prostě solidní detektivka. Těším se na další díly :-)

Atara16
15.07.2023 5 z 5

Krásná, detektivka co se čte jedním dechem. Těším se na další díl.

BambinoMum
02.07.2023 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Skvělá detektivka. Doufám, že bude další. Jen Hana mi šla občas na nervy svým chováním...

efka.saf
19.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha byla dárek a jakmile jsem ji otevřela, proletěla jsem jí jako blesk oblohou. Ačkoliv známe zdánlivého vraha i oběť od první stránky a jediné, co nám schází, je motiv, navíc se paradoxně zdá, že se toho při vyšetřování zase tak moc neděje, mě k sobě kniha poutala až neuvěřitelně silně a to už od samotného začátku. Autorka vdechla život opravdu zajímavým postavám, které naštěstí nebyly nijak výrazně černobílé a příběh zastřeleného mladého muže dokázala celkem slušně zkombinovat i se soukromým životem vyšetřovatelů. Ačkoliv různým milostným i jiné šarvátkám mezi vyšetřovateli nijak zvlášť nefandím a většinou mě při četbě dost obtěžují, zde to nebylo nijak zvlášť na škodu a docela mě to klubko bavilo. Zhruba ve třetí čtvrtině knížka trošku ztrácí dech, ale rozhodně ne nijak výrazně. Co se týče závěru, ten se mi vlastně velmi líbil. Ne že by mě toto řešení nenapadlo, ale celkové pojetí bylo vlastně docela sympatické a originální. A ve finále i uvěřitelné.
Myslím, že na začínající autorku je to opravdu výborná knížka a určitě si přečtu i další. Jenom bych se přimlouvala za jinou obálku. Vidět tohle "lákadlo" na knižním pultu, nedotkla bych se knihy ani kleštěmi, natož abych ji četla :).

Klímuška
16.02.2023 5 z 5

Studentka Aneta Valová zastřelila v domě svých rodičů mladého souseda Michala Soukupa. Považovala ho za lupiče a zbraň, kterou měla na zastrašení, náhle vystřelila přímo do Michalova čela. Zkušená kriminalistka Hana Vítková ale moc nevěří, že to byla nehoda. Se svým týmem se snaží vypátrat pravdu. A to nejde snadno. Rodiče Michala odmítají spolupracovat, Aneta nechce vypovídat a do týmu přibyde bývalý Hanin milenec vyšetřovatel David Winkler. Ten se roky potýká s alkoholem a jelikož se rozvádí hledá útěchu v lahvi ginu. A to není dobré pro vyšetřování případu ani pro Hanin vztah s psychologem Patrikem. Dokáže i přesto odhalit pravdu?
Kniha je napsána v časovém rozmezí od 20. srpna do 20. března. Je vyprávěna střídavě z pohledu Hany a Anety v er-formě. Charaktery postav jsou vykresleny reálně, takže působí důvěryhodně. Autorčin styl psaní se četl moc hezky, nikde nebyla hluchá místa a neustále mi vrtalo hlavou proč to Aneta udělala. Závěr mě překvapil
a nutil mě popřemýšlet nad Anetou. Hana se projevila jako lidský faktor, který nepřemýšlel moc mozkem a osobní problémy se postavily do první řady. A jelikož je tohle první díl série, doufám, že to Haně za to stálo.

molinka140
05.01.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Musím přiznat, že sama bych po ní vzhledem k nelákavé obálce nesáhla, ale byla jsem velmi mile překvapená. Děj měl spád, líbilo se mi střídání postav - podezřelá a vyšetřovatelka. Příběh nikde nedrhl a byl velmi čtivý. Celou knihu jsem byla na vážkách, zda skutečně střílela Aneta a konec jsem nečekala. Již se těším druhou knihu autorky.

jarin58
01.01.2023 4 z 5

Průměrná detektivka,ač jsem tušil důvod zabití přesto mne závěr překvapil,

babystar
28.12.2022 3 z 5

Spíše psychologický příběh o vztazích partnerských a rodinných. Pachatele známe od začátku, tudíž vyšetřovatelce Haně jde o to, koho pachatelka kryje a co bylo motivem zabití. Zajímavé bylo střídání kapitol, v nichž události popisovala policistka Hana, s kapitolami, v nichž o svých duševních pochodech vyprávěla pachatelka Aneta. Musím se přiznat, že mne Hana pěkně "vytáčela" svým chováním ke svému značně tolerantnímu životnímu partnerovi a slabostí k prohřeškům svého parťáka.

Marylaa
17.11.2022 5 z 5

Kniha z kategorie "nejde se od toho odrhnout".
Normálně až tak neřeším, jestli je kniha psaná v prví nebo třetí osobě, ale tady musím zdůraznit, že je to v první osobě a díky tomu je to skvělá kniha. Tedy přesněji je to ve dvou prvních osobách, jednou vypravěčkou je vyšetřující policistka Hana Vítkova, druhou podezřelá z vraždy Aneta Válová. Podezřelá není to správné slovo, ona se totiž hned na začátku přiznala. A proto obdivuji, jak autorka její část zvládla aniž by vlastně před koncem cokoli prozradila.

MMacicekk
29.10.2022 5 z 5

I přesto, že se jedná o autorčinu prvotinu, budete se domnívat, že čtete detektivku z pera ostřílené autorky, která má na kontě minimálně pět knih. Stěží se dá uvěřit, že se jedná o její debut. Děj má totiž hlavu i patu, policejní pátrání postupuje výhradně chronologicky, vyšetřovací postupy jsou provázané a logicky na sebe navazují, nikde nic nedrhne a nemáte pocit, že by si autorka práci ulehčila. Spíše naopak. Je vidět, že autorka si vyšetřovací postupy a detaily trestných činů pečlivě nastudovala.

Příběh je velmi čtivý, na české poměry velmi slušně zvládnutý a řemeslně zpracovaný. Rozhodně by fanouškům českých detektivek neměl uniknout. Jedinou vadu na kráse spatřuji v obálce, která bohužel v záplavě slušivých pestrých obálek na českém knižním trhu nevynikne. Pozornost si totiž zaslouží a byla by škoda, aby kvůli tomu mezi čtenáři zapadla.

uzivatel2359
08.08.2022 5 z 5

Velice "čtivá" kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Stále vás děj nutí začínat novou a zase novou kapitolu. Všichni protagonisté mi byli blízcí svým chováním, i když ne vždy bylo podle pravidel. Konec samozřejmě překvapující, určitě doporučuji detektivku přečíst. Budu se těšit na další díly!

niki777
31.07.2022 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Až do konce jsem byla na vážkách, kdo je skutečný vrah. Mám ráda, když mě kniha i po přečtení nutí nad ní přemýšlet a to se mi u této stalo. Navíc je to první kniha autorky, takže se už těším na další.

lalela
29.07.2022 5 z 5

Skvělá česká detektivka, kdy celou dobu víte co se stalo, kdo je vrah, ale absolutně netušíte, proč vrah střílel a zabil. Od první stránky jsem spekulovala o tom, co se mohlo stát, proč se rodina oběti odstěhovala z Prahy, a co stálo za vraždou. V knížce se odvíjí více příběhů, ale jsou tam spíše na doplnění vyšetřování, takže tam perfektně pasují. Až na konci se dozvíte, proč se všechno stalo a já jsem vůbec netušila, jak strašný motiv to byl. Rozhodně stojí za přečtení.

české krimi české detektivky

2022  85%Podíl viny