Viper Pilot

Viper Pilot https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244055/bmid_viper-pilot-244055.jpg 5 12 2

151 bojových misí 21 zničených odpalovacích stanovišť střel země–vzduch 4 Záslužné letecké kříže se znamením chrabrosti 1 Purpurové srdce VIPER PILOT PATŘÍ MEZI TY NEJLEPŠÍ LETECKÉ PAMĚTI, JAKÉ BYLY KDY NAPSÁNY. JEDNÁ SE O VZRUŠUJÍCÍ VYLÍČENÍ MODERNÍ LETECKÉ VÁLKY Z PERA OČITÉHO SVĚDKA POPISOVANÝCH UDÁLOSTÍ – JEDNÉ Z LEGEND LETECTVA USA. Podplukovník Dan Hampton patřil v letech 1986 až 2006 k čelným příslušníkům „Divokých lasiček“, elitních stíhacích letek USAF, jejichž bojové mise se v moderním vzdušném boji považují za nejnebezpečnější. „Lasičky“ jsou prvními letouny vyslanými do válečné zóny, létajícími hluboko za nepřátelskými liniemi, které usilují o to, aby na sebe přitáhly palbu protiletadlového dělostřelectva a střel země–vzduch. Musí se obratně vyhýbat sestřelení, načež se vrací, aby příslušné hrozby zničily a tím oblohu zabezpečily pro všechny ostatní, kdo přijdou po nich. V dnešní době jsou tyto životně důležité mise mnohem riskantnější než přímé letecké souboje s nepřátelskými letadly. Hamptonův záznam počtu útoků proti velmi významným cílům z něj dělá nejnebezpečnějšího pilota „Divokých lasiček“ na F-16 v celých amerických dějinách. Toto je jeho pozoruhodný a nevšední příběh.... celý text

Awax
21.12.2018 5 z 5

Určitě jedny z nejlepších pilotních pamětí moderní doby, které jsem kdy četl. Je to napínavé, čtivé a tím pádem bohužel i hodně krátké.

vana.zkraslic
05.01.2014 4 z 5

Nejzajímavější je zde přístup vojáku a pilotů k tomu proč a kde bojují. Bůh žehnej Americe.