Vinnetou

Vinnetou a jeho bílý bratr Old Shatterhand. Už je tomu bezmála 140 let, co se objevilo jméno Vinnetou v povídce Karla Maye. Později vznikl celý cyklus pojmenovaný jménem legendárního apačského náčelníka. Hrdinové nanejvýš spravedliví, bez bázně a hany, oslovovali několik generací mladých čtenářů, kteří ve své nezkaženosti toužili nejen prožívat dobrodružství s indiány, ale také se ztotožňovali s hrdiny v poctivém zápase a stáli po jejich boku na straně práva a pravdy. Opravdu slavný a velkolepý návrat Vinnetoua, rudého gentlemana, a Old Shatterhanda nastal po roce 1962, kdy byl natočen jeden z nejznámějších filmů inspirovaných dílem Karla Maye....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229356/vinnetou-xIs-229356.jpg 4.668

Vinnetou a jeho bílý bratr Old Shatterhand (1.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Vinnetou

FilDaV

Úžasná výpravná kniha a klasika z dětštví + 2 úžasné postavy (nejenom 2!), co víc ? 100%

Slůník

Dětství...

peří
25.10.2018odpad!

POZOR DUPLICITA! Stejnojmenná kniha se prodává zde https://www.databazeknih.cz/knihy/vinnetou-40901 a je tam i bazar atd.

Uroborus
10.03.2018

Čo k tomu dodať? Ako chlapcov nás to zdraplo a už nepustilo. Mal som niekoľkokrát obdobie, keď som sa pustil do mayoviek a následne som pokračoval ďalšími indiánkami či kovbojkami, kým som sa nenasýtil a nedal si pauzu, napríklad s mušketiermi. Som šťastný, že som tiechlapčenské roky mohol prežívať tak, ako som ich knižne prežíval :)