Vinárna u Pavouka

Vinárna u Pavouka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153441/bmid_vinarna-u-pavouka-yYI-153441.jpg 3 13 5

Výbor scénářů a textů rozhlasového pořadu. Texty dnes již legendárního rozhlasového pořadu Vinárna u Pavouka, který ve své době představoval dokonalý mystifikační humor a do jisté míry předehru k pozdějšímu Divadlu Járy Cimrmana. (výbor scénářů a textů rozhlasového pořadu)

cziss
22.12.2021 2 z 5

Potěší nejvíce asi fanoušky Salonu Cimrman, nicméně pro hloubavé Cimrmanology lze také doporučit.

nikikostadinova
19.05.2017 4 z 5

Marná sláva, Cimrmanolog musí znát.

MaxQ
05.10.2016 4 z 5

Tak tohle je knížka opravdu pro fajnšmekry. Přepisy rozhlasových přenosů opravdu nejsou z valné části nijak humorné, zasmál jsem se asi dvakrát. O nějakém popadání za břicho nemůže být už vůbec řeč. Nicméně předpokládám, že u rozhlasu bych se asi pobavil víc.
Na druhou stranu pro milovníky Járy Cimrmana a humoru pana Svěráka může jít o téměř detektivní práci dohledávat větičky, nápady a jednotlivé zárodky budoucích her a seminářů Divadla JC.

A přece jen jeden citát:

SVĚRÁK: Já bych, pane doktore, pana Padevěta pro posluchače ještě trochu představil - pan Padevět je osmdesátiletý - nebo už víc, pane Padevěte?
PADEVĚT: Nó, dobré odpoledne.
SVĚRÁK: Ano, osmdesátiletý stařec, a je to vlastně jediný, pokud víme, žijící pamětník na Járu da Cimrmana.
PADEVĚT: Já chci v klidu umřít.

xxtom
04.05.2016 3 z 5

Větší část knihy jsou přepisy audio záznamů z vinárny U Pavouka. Část jich znám a uznávám, že v textové podobně nejsou zdaleka tak zábavné, jako v reálu. I tak jsem se ale zasmál. Co mi trošku vadilo byl až zbytečně odborný popis rozhlasového pořadu na konci knihy.

kilometr
15.09.2012 2 z 5

V podstatě zbytečná kniha,která se věnuje rozhlasovému pořadu z let 1965-1969.A nezachrání to ani Jára da Cimrman.40%.

Autoři knihy

Zdeněk Svěrák