Vina soudce Brennera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soudce Brenner neváhá, nepochybuje. Jeho rozsudky jsou neotřesitelné. Obsahují podstatnou substanci spravedlnosti – čisté soudcovo svědomí. Takový verdikt by měl korunovat i případ zavražděného obchodníka nalezeného jedné prosincové noci na pusté ulici, v němž policejní inspektor s nepříjemným jménem Evan může být právě tak náhodným svědkem, jako chytrým, policejní zkušeností vyškoleným vrahem. Od soudce Brennera se však v tomto případě spravedlivý rozsudek neočekává. Neočekávají jej policisté ani Brennerův nadřízený. Do soudního procesu vstupují intervence, nátlak, skryté výhrůžky, vydírání. Navíc soudci souhrou náhod ve stejnou dobu vstupuje do života tajemná žena – příliš neznámá a příliš mladá, aby se do stárnoucího soudce mohla zamilovat. Přesto se to zřejmě stalo. Děj odehrávající se na půdorysu soudního procesu je motivovaný více jak třicet let starou skutečnou událostí. Ritter jej vypráví jako psychologicky detailně propracovaný příběh o svědomí, spravedlnosti a vině, jež dokáže vrhat dlouhé stíny přesahující i několik desetiletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289288/vina-soudce-brennera-l0W-289288.jpg 3.413
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Andrej Šťastný
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Vina soudce Brennera

Přidat komentář
Ciarra
22.09.2017

Výborná kniha a zajímavý závěr, rozhodně doporučuji.

R.E.M.
29.07.2017

2,5 hvězdy. Snaha o věrohodný popis soudu a policie. Zajímavě vytvořená postava Josefa Evana. Bizarní aférka červeného mini cooperu, která z hlavní postavy dělá tak trochu blbce. Jednou mě autor překvapil, zbytek zvratů děje byl předvídatelný. Závěr zrychlený, čtenář dostane stěží polovinu odpovědí na otázky.


Isew
01.05.2017

Kniha o tom, jak nás minulost vždycky dožene. Soudci jsou také lidi, takže je asi nesmyslné očekávat, že budou soudit bez vlastních osobních pohnutek. Jsem k našemu soudnictví skeptická už douho. Než se s někým soudit, i když je pravda na mé straně, tak to raději nechat být. Nikdy nevíte, i když jste v právu, jak to dopadne, a to z výše uvedených důvodů. Nejlepší je, se programově vyhýbat podvodníkům a jiným individuím, aby se člověk s českým soudnictvím raději nezapletl.