Studovali práva

Studovali práva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47993/bmid_studovali-prava-obd-47993.png 4 6 6

Kniha o dvou přátelích, Davidovi a Jakubovi, kteří zjišťují, že studovat práva ještě neznamená je také dostudovat. Stojí proti nim vrtošivé libůstky univerzitních profesorů, ale také povinnosti k pitkám, k jejich pověsti bohémů, politika, vůně rozestlaných dámských postelí, celý studentský svět žijící v přesvědčení, že život je nekonečný a pulzuje lehkým rytmem nadějí a otevřených šancí.... celý text

čef
10.03.2023 4 z 5

Tuto knihu si nejlépe vychutnají ti, kteří studovali vysokou školu okolo roku internacionální pomoci, kterou nám poskytli ti nejlepší přátelé z východu a okolí. Jazykem velmi sofistikovaným a plným různých veselých termitů a jinotajů nám autoři vypověděli hodně o životě studentů té doby. Samozřejmě chlast tekl proudem a ženy se natřásali stejně jako dnes, ale skrývání svých pravých názorů se musel asi člověk dopouštět častěji. Není to čtení pro každého, narození po roce 1990 budou mít problém.

Merlinit
06.02.2023 4 z 5

Vtipné, slušná čeština (autoři mají úroveň), knížka rozhodně stojí za přečtení.

KalamityJane652
13.10.2022

Malomesto.Autor cetl Zvonokosy a neco mu zbylo v hlavicce.Slatanina o dvou Jenofefach a jednom studentovi.Nebo o dvou studentech a jedne Jenofefe.Neni to uz vtipne a ani originalni.

JurijMilkovic
13.05.2020 4 z 5

Dost vás to místy odhodí od reality, ale doporučuji dobré čtení.

soukroma
16.02.2020 3 z 5

Jak básníci přicházejí o iluze, jenže z právnické fakulty, s větším podílem politiky (nástup na školu roku 1968) a menšim podílem humoru. Mnohem víc se mi líbí právnické romány Petra Rittera.

Ladys
18.07.2016 3 z 5

Vcelku vtipné, místy vtipnější, místy zbytečná vata.
Tak bych stručně popsal tuto knihu.
Ze začátku jsem ji dokonce málem odložil, že mě nějak nezaujala. Ale najednou se něco stalo a nakonec jsem bez nějakého násilí knihu dočetl až do konce.
Jak už jsem psal. Vtipné to je, přečíst se to rozhodně dá, ale zázrak nečekejte.

Autoři knihy

Petr Ritter