Vikingové

Vikingové https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123322/bmid_vikingove-myT-123322.jpg 4 13 3

Příběh z dob historických Vikingů, a zejména o neznámějším z nich, o Ragnarovi, synu krále Sigurda a jeho synech. Příběh vychází zejména ze ságy Heimskrimgla

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Plzákovo nakladatelství

The Men of Ness

freejazz
28.03.2024 5 z 5

bomba. príbeh inšpirovaný ságami napísaný jazykom inšpirovaným ságami. príklad, ako sa dá jednoduchými prostriedkami dosiahnuť výrazný efekt. je to miestami dosť drsné, ale zasa sa to na nič nehrá a hádam aj ten najväčší „padouch“ má v sebe črty sympaťáka. život a smrť ako dve strany jednej mince a padni, komu padni. tu vlastne žiadneho hrdinu niet, zostali len spomienky na udatných bojovníkov. verím, že pre človeka v 10. - 12. storočí bolo stretnutie s vikingami nezabudnuteľné. ale iba vikinské ságy dokázali o týchto stretnutiach podať plastický obraz.
skvelé čítanie.
a výborný doslov prekladateľa.

braunerova
27.03.2023 5 z 5

Drsný příběh plný násilí a bez špetky sentimentu se odehrává v 9.století na Orknejích. Autor vytvořil mix ze severských ság, historických faktů a literní fikce, ke kterému napsal překladatel Ivan Růžička výborný doslov. Thorlief Uhložravec, jeho žena Signy a synové Kol Kokrháč a Skallagrim jsou fiktivní postavy, do kterých autor promítl všechny dobré i špatné vlastnosti tehdejšího severského člověka. Byla to surová doba a suroví byli i lidé, pokud chtěli přežít.

"Gauk řekl: Hle, co mám. Geira, moje žena je mrtvá a mrtvá je i moje stará kráva, leč nyní mám mladší ženu a lepší hovado. Věci jsou zřídka kdy tak špatné, jak se zdají."

olga8832
27.09.2022 5 z 5

Krásné příběhy vyprávěné moc krásnou češtinou. Jen ten Ragnar tam je zmíněn jen krátce ;-)

Vikingové Orkneje

Eric Linklater