Vidličkou po mapě: ...aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství

Vidličkou po mapě: ...aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521231/bmid_vidlickou-po-mape-64e0ec8e99d5c.jpg 4 3 2

... aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství. Víte, kdo byl kapitán Buchta? Co znamená, když slivovice řetízkuje? Kolik a jakých surovin s sebou vláčel údajně nepotopitelný Titanic? Jak se dá pohádkově zbohatnout při sbírání hub? Kdo popsal strop jedné slavné britské hospody? Co má společného královna Margherita Savojská s bazalkou, mozzarellou a rajčaty? Anebo jak svatý Martin přišel k huse? Dagmar Heřtová ráda vaří, ochutnává, cestuje a hledá souvislosti. Vaření má tak trochu v genech, to ostatní bude mít kořeny v její zvědavosti. Když to všechno spojíte, vzniknou malé literární útvary, v nichž se pojí střípky historie, osobních zkušeností, praktických rad a rozjímání o jídle ve všech jeho souvislostech. A často je jako bonus přidán recept, nad nímž se sbíhají sliny.... celý text

dagmar7365
18.02.2024 4 z 5

Zajímavosti ze světa gastronomie doplněné o recepty. Některé gastroglosy byly zajímavější, některé méně. Jako pravidelný blog to může fungovat skvěle, v knižní podobě je potřeba dávkovat si je pozvolna, jinak hrozí, že se brzy přejíte ;-)

codeas
03.02.2024 3 z 5

Kniha obsahuje "gastroglosy", které vznikaly v průběhu let pro různá media. Kniha je vlastně dává dohromady. Glosa vlastně popisuje osobní cestovatelskou zkušenost doplněnou o zajímavost (ne vždy). Od knihy jsem očekával sepsané zajímavosti (už názvy kapitol tak zvyšují očekávání), ale bohužel jde "jen" o cestovatelský deník. Pár zajímavostí jsem se dozvěděl, ale ne tolik jako v knihách od Bill Bryson (např. kniha Dům)

cestování jídlo kuchařské recepty zajímavosti o jídle

Dagmar Heřtová
česká, 1961
2023  80%Vidličkou po mapě: ...aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství
2017  0%Bylinky na mém stole

Kniha Vidličkou po mapě: ...aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství je v