Viditelný svět

Román o hrdinství, zradě a osudové lásce. Jeho vypravěč, syn českých emigrantů v Americe, pátrá po smrti rodičů v Čechách po záhadné milostné epizodě v životě své matky, jež v době protektorátu navždy osudově poznamenala vztah mezi ní a jeho otcem. Jak postupně skládá ze vzpomínek pamětníků, dalších pramenů i vlastní fantazie celou historii, čtenář je stále silněji vtahován do dramatického příběhu, točícího se kolem atentátu na Reinharda Heydricha a jeho skrývajících se pachatelů a vedoucího nakonec ke zcela nečekanému vyústění. Román je brilantní sondou do neklidné duše jeho vypravěče i dalších postav, vystavených mimořádné životní zkoušce a marně se pokoušejících uniknout z dosahu tíživé minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60933/big_viditelny-svet-Yp4-60933.jpg 3.920

Vydáno: , Paseka

The Visible World, 2007

Kniha Viditelný svět

Marcela52
07.10.2019

Kniha mě překvapila velmi dobře promyšleným příběhem, který má logické vyústění. Vychutnala jsem si kultivovaný jazyk knihy i sílu milostného příběhu...

lencin
19.05.2019

Román o osudovosti některých vztahů a o neschopnosti některé vztahy opustit i po jejich ukončení. Zajímavé, ale něčím mně nesedělo a trochu i dráždilo. Ovšem věta "A začala dožívat svůj život." se mi do paměti vepsala velmi výrazně.

Vidrholec
14.03.2019

Poctivý, propracovaný román a pěkný překlad. Atentátníka autor přidal citlivě, dává pozor, aby drobným pozměněním historie žádné ze "skutečných" postav neublížil.

Fifer
14.06.2018

Kniha je to moc dobrá, plná zajímavých úvah a myšlenek. O odvaze, české historii i exilu. Slouka perfektně míchá realitu atentátu na Hyedricha a historii své rodiny s fikcí. Časové přeskakování z války do 50. let, do exilu v USA, a pak do 70. let je osvěžující - bavilo mě to. Spojujícím prvkem je ale atentát. Není popsán špatně, ovšem ti z nás, kteří podrobnosti atentátu znají, se v těchto pasážích mohou občas nudit. To vidím jako jedinou vadu jinak dobré knihy.

Zkusblues
22.11.2017

Po dočtení téhle knihy jsem měla delší čtenářskou pauzu, vůbec se mi nechtělo ten příběh něčím překrýt. Termín" a začala dožívat svůj život" mi lítá hlavou ještě teď. Skvělé čtení. Fikce tak akorát, neubírá na čtivosti.

Merlinit
29.04.2014

Velmi dobrá knížka, zvláštně nenápadným způsobem těžká. Mne osobně se četla dost pomalu (ač jsem jinak rychločtenář) - co chvíli mne něco zastavilo a donutilo k zamyšlení.

verbula
09.08.2011

Tato kniha je mým favoritem mezi knihami o atentátu na Heydricha. Nedrží se sice přesně historie a autor dokonce přidal jednoho atentátníka navíc, ale popisem událostí a různých souvislostí mi tuto dobu a tento hrdinský čin přiblížil nejvíc.