Video s Ježíšem

Video s Ježíšem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4618/mid_video-s-jezisem-2T9-4618.jpg 4 46 14

Stephen Foxx, člen americké archeologické výpravy a majitel softwarové firmy, objeví v Izraeli lidskou kostru a u ní návod k obsluze videokamery. Rozjíždí se pátrání, podporované mediálním magnátem Kaunem a bezpečnostními složkami. Prokáže se, že kostra patří současníkovi, který cestoval časem a měl s sebou videokameru, jíž chtěl nafilmovat Ježíše. Nastane hon mezi archeology, Vatikánem, médii a tajnými službami. Kniha byla předlohou televiznímu filmu, uvedenému i u nás.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Das Jesus Video , 2002


více info...

Komentáře (14)


m2056
m2056
06.01.2024 2 z 5

Kniha se čte dobře myšlenka dobrá ale provedení tak na dobrý film podle knihy za mě to chtělo více rozvinout.

kuruteku
kuruteku
01.09.2022 5 z 5

Nějak se mi nedostává slov. Výborné. Obhajitelné zvraty, skvělé trojité vyústění. Svým způsobem autobiografický prvek skeptického spisovatele. Snad ještě obrácení Kauna chybí, z hlediska závěru by si to i on zasloužil.


Sansli
Sansli
09.08.2022 4 z 5

Upřímně se přiznám, že se mi to líbilo. Četla jsem knihu už podruhé, protože jsem se prostě potřebovala přesvědčit, že se mi to bude líbit stejně jako před těmi x lety, kdy jsem knihou byla absolutně nadšená. No a... jo. Pořád je to stejně dobré. Možná bych přidala, že chvílemi to bylo opravdu rozvláčné, ale mě to vážně nevadilo. Mám ráda, když se v příbězích střídá akce s kapitolami, ve kterých se můžeme dozvědět víc třeba o postavách nebo prostředí. To je pro mě správně namíchaný příběh, který nenudí.
Bylo to originální, dobrodružné, napínavé... takže opravdu nemám nač si stěžovat:)

Paulika
Paulika
09.02.2022 4 z 5

Kniha je dost rozvláčná a ukecaná. Je tam i dost vaty. Ale jinak nápad a zápletka originální a dobře vykonstruovaná. Dílo bych zařadil do oxymoron škatulky: kvalitní brak. Líbilo se. Určitě doporučuji. Chystám se i na druhý díl: Jesus Deal, tak uvidíme.
EDIT: Tak druhý díl "Jesus Deal" (nevyšel česky) už tak skvělý není. Šíleně zdlouhavé a chvílemi nudné. Tak za 3 *.

ijcro
ijcro
18.11.2020 3 z 5

Jako scénář pro béčkový film dost dobrý, jen... něco tomu chybí, něco jako jasné poselství nebo páteřní myšlénka dovedená do té správné závěrečné tečky (anebo i trojtečky), a taky tam každý každýmu všechno vyžvaní...

Govrid
Govrid
28.07.2018 4 z 5

Tak dočteno, nebylo to špatné, až do chvíle kdy hledali kameru, potom se to celé táhlo zdlouhavě ke konci, podle niž ja jasné, že to celé muselo být..., ale to si přečtěte v knize.

B4LU
B4LU
13.12.2017 3 z 5

Přiznám se, že jsem byl knihou poněkud zklamán. Příběh je rozhodně zajímavý a je výborně napsaný, ale z nějakého důvodu jsem necítil prakticky žádné nutkání k jeho dočtení vyjma potřeby dočíst rozečtenou knihu. Celkově jsem měl dojem, jako bych četl Brownovu Šifru (což je vlastně spíš naopak, neboť Šifra vznikla až po Videu) - klaďas, jeho krásná pomocnice, záporák, církev, zabiják a člověk s tajemstvím se honí za ukrytým artefaktem, který by převrátil vzhůru nohama celý svět. Výsledný dojem je ale takový nijaký.

Peleus
Peleus
30.05.2017 3 z 5

Velmi zajímavý, i když ne zcela nový, nápad pozvedává knihu z žánrového průměru. Bohužel vzápětí je do průměru znova vrácena celkovým zpracováním.

1. S postupujícím časem získáváte dojem, že nebýt správného ucha ve správnou dobu u správných dveří/oken/škvír nemohl by se příběh vůbec posouvat (viz kněz/spisovatel).
2. Postavy neumějí držet jazyk za zuby, tudíž naprosto cizí lidé dokážou vyslepičit stejně cizím lidem věci, které by si měli nechávat pouze pro sebe (viz užvanění strážní).
3. Úmorné jsou taktéž autorovy slepé uličky, kdy se na pár desítkách stran rozvíjí jakýsi nápad, jenž je vzápětí uvrhnut do hlubin zapomnění a postavy se tváří, že nikdy neexistoval (viz "Jesus has never lived..."/ potápění se v jeskyni).
4. Ke konci autor naprosto absurdně překombinovává závěr, jako by se nemohl rozhodnout, kdy za vyprávěním udělat tečku.

Nebýt výše zmíněných čtyř bodů, mohla by se kniha těšit ze čtyř hvězdičkového hodnocení.
Avšak takhle ne, Ježíší Kriste! Himmelherrgott!

RiverSong
RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Velmi pěkná knížka se zajímavým nápadem, něco zcela originálního. Bylo vidět, že autor ví o čem píše, čehož si velmi cením. Doporučuji

-Nikola-
-Nikola-
22.10.2015 5 z 5

Když mě postupný děj uklidnil, že se nejedná o praštěné sci-fi, tak mě kniha neuvěřitelně pohltila. Bylo zde skloubeno vše. Od akce, dobrodružství, historie, náboženství,... Přišlo mi to spíše jako jedna úžasná úvaha, která byla jenom převlečena za sci-fi, aby získala atraktivnosti. Děj mě donutil hodně přemýšlet. Už jen ta představa, že by někdo vlastnil tak silný důkaz o existenci Ježíšově je nepředstavitelná. Ano, informace v dnešní době znamenají moc. A abych dodala ještě citaci: "Církev je multinacionální koncern produkující smysl života pro miliardu lidí."
Jsem prostě unešená tím myšlenkovým proudem, který autor v knize rozvinul. Co jsou peníze oproti víře a vědomostem? Co má pro lidí větší smysl?
Největším paradoxem ovšem zůstává, že i kdyby se nějaké podobné video pomateným způsobem vyskytlo (jakože tomu nevěřím!!!), tak lidský druh je natolik podezíravý a nedůvěřivý, že by stejně ničemu z toho nerozuměl.
Jestli rádi dumete, jak by se lidská společnost zachovala v urřitých situacích, v knize najdete určitě super námět ;)

MaxQ
MaxQ
12.03.2015 3 z 5

Tak předně je tahle kniha dlouhá, resp. zbytečně protahovaná. Dokážu si představit poloviční rozsah stránek. Klišoidní postavy (nadutý miliardář, zlý církevní prelát) si autor taky mohl odpustit. Na druhou stranu byl příběh celkem zajímavý, aspoň do té míry, že jsem knihu neodložil, ale poctivě dočetl až do konce. Ačkoliv pro nás scifisty to teda žádné objevné terno nebylo.

pobijecmuch
pobijecmuch
17.06.2014 5 z 5

Zajimavé téma a dobře se to četlo. Tyhle knihy církev moc ráda asi nemá.

Disease
Disease
14.10.2013 4 z 5

Trochu podobný námět jako Šifra mistra Leonarda, jen dříve a lépe.

olle3
olle3
02.10.2013 4 z 5

Kniha není tak svižná, jako jiná Eschbachova díla, to však není na škodu. Naopak, tím víc se čtenář do příběhu ponoří a hltá pak každou stránku.

Štítky knihy

zfilmováno

Autorovy další knížky

Andreas Eschbach
německá, 1959
2001  86%Tkalci gobelínů
2021  82%NSA: Národní bezpečnostní úřad
2004  80%Poslední svého druhu
2004  79%Video s Ježíšem
2007  71%Solární stanice

Kniha Video s Ježíšem je v

Přečtených63x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce48x
Chystám se číst22x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x