Video s Ježíšem

Stephen Foxx, člen americké archeologické výpravy a majitel softwarové firmy, objeví v Izraeli lidskou kostru a u ní návod k obsluze videokamery. Rozjíždí se pátrání, podporované mediálním magnátem Kaunem a bezpečnostními složkami. Prokáže se, že kostra patří současníkovi, který cestoval časem a měl s sebou videokameru, jíž chtěl nafilmovat Ježíše. Nastane hon mezi archeology, Vatikánem, médii a tajnými službami. Kniha byla předlohou televiznímu filmu, uvedenému i u nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4618/video-s-jezisem-2T9-4618.jpg 441
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Das Jesus Video, 2002

Kniha Video s Ježíšem

ijcro
18.11.2020

Jako scénář pro béčkový film dost dobrý, jen... něco tomu chybí, něco jako jasné poselství nebo páteřní myšlénka dovedená do té správné závěrečné tečky (anebo i trojtečky)

Govrid
28.07.2018

Tak dočteno, nebylo to špatné, až do chvíle kdy hledali kameru, potom se to celé táhlo zdlouhavě ke konci, podle niž ja jasné, že to celé muselo být..., ale to si přečtěte v knize.

B4LU
13.12.2017

Přiznám se, že jsem byl knihou poněkud zklamán. Příběh je rozhodně zajímavý a je výborně napsaný, ale z nějakého důvodu jsem necítil prakticky žádné nutkání k jeho dočtení vyjma potřeby dočíst rozečtenou knihu. Celkově jsem měl dojem, jako bych četl Brownovu Šifru (což je vlastně spíš naopak, neboť Šifra vznikla až po Videu) - klaďas, jeho krásná pomocnice, záporák, církev, zabiják a člověk s tajemstvím se honí za ukrytým artefaktem, který by převrátil vzhůru nohama celý svět. Výsledný dojem je ale takový nijaký.

Peleus
30.05.2017

Velmi zajímavý, i když ne zcela nový, nápad pozvedává knihu z žánrového průměru. Bohužel vzápětí je do průměru znova vrácena celkovým zpracováním.

1. S postupujícím časem získáváte dojem, že nebýt správného ucha ve správnou dobu u správných dveří/oken/škvír nemohl by se příběh vůbec posouvat (viz kněz/spisovatel).
2. Postavy neumějí držet jazyk za zuby, tudíž naprosto cizí lidé dokážou vyslepičit stejně cizím lidem věci, které by si měli nechávat pouze pro sebe (viz užvanění strážní).
3. Úmorné jsou taktéž autorovy slepé uličky, kdy se na pár desítkách stran rozvíjí jakýsi nápad, jenž je vzápětí uvrhnut do hlubin zapomnění a postavy se tváří, že nikdy neexistoval (viz "Jesus has never lived..."/ potápění se v jeskyni).
4. Ke konci autor naprosto absurdně překombinovává závěr, jako by se nemohl rozhodnout, kdy za vyprávěním udělat tečku.

Nebýt výše zmíněných čtyř bodů, mohla by se kniha těšit ze čtyř hvězdičkového hodnocení.
Avšak takhle ne, Ježíší Kriste! Himmelherrgott!

RiverSong
29.06.2016

Velmi pěkná knížka se zajímavým nápadem, něco zcela originálního. Bylo vidět, že autor ví o čem píše, čehož si velmi cením. Doporučuji

-Nikola-
22.10.2015

Když mě postupný děj uklidnil, že se nejedná o praštěné sci-fi, tak mě kniha neuvěřitelně pohltila. Bylo zde skloubeno vše. Od akce, dobrodružství, historie, náboženství,... Přišlo mi to spíše jako jedna úžasná úvaha, která byla jenom převlečena za sci-fi, aby získala atraktivnosti. Děj mě donutil hodně přemýšlet. Už jen ta představa, že by někdo vlastnil tak silný důkaz o existenci Ježíšově je nepředstavitelná. Ano, informace v dnešní době znamenají moc. A abych dodala ještě citaci: "Církev je multinacionální koncern produkující smysl života pro miliardu lidí."
Jsem prostě unešená tím myšlenkovým proudem, který autor v knize rozvinul. Co jsou peníze oproti víře a vědomostem? Co má pro lidí větší smysl?
Největším paradoxem ovšem zůstává, že i kdyby se nějaké podobné video pomateným způsobem vyskytlo (jakože tomu nevěřím!!!), tak lidský druh je natolik podezíravý a nedůvěřivý, že by stejně ničemu z toho nerozuměl.
Jestli rádi dumete, jak by se lidská společnost zachovala v urřitých situacích, v knize najdete určitě super námět ;)

MaxQ
12.03.2015

Tak předně je tahle kniha dlouhá, resp. zbytečně protahovaná. Dokážu si představit poloviční rozsah stránek. Klišoidní postavy (nadutý miliardář, zlý církevní prelát) si autor taky mohl odpustit. Na druhou stranu byl příběh celkem zajímavý, aspoň do té míry, že jsem knihu neodložil, ale poctivě dočetl až do konce. Ačkoliv pro nás scifisty to teda žádné objevné terno nebylo.

pobijecmuch
17.06.2014

Zajimavé téma a dobře se to četlo. Tyhle knihy církev moc ráda asi nemá.