Vězňova žena

Vězňova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450982/bmid_veznova-zena-hvg-450982.jpg 4 257 89

Izzy by si tolik přála vést poněkud zajímavější život, než jí nabízí středomoravská vesnice. A teď, za války, je to ještě mnohem horší. Samá dřina, žádná radost. Pak se ale najednou všechno změní: na jejich rodinný statek přijde vypomáhat skupina britských válečných zajatců. A jedním z nich je Bill. Po jejich setkání události naberou rychlý spád. Izzy a Bill se tajně vezmou a vydají se na útěk. Izzy je přestrojená za muže a působí tak věrohodně, že když je nakonec dopadnou nacisté, skončí spolu s Billem ve vojenském zajateckém táboře. Kdyby Němci přišli na to, že je Izzy žena, okamžitě ji zastřelí. Novomanželé se proto spojí s několika spoluvězni, a společně pak střeží Izzyino tajemství. Ne každý zajatec má ale dobré úmysly. A tak se Bill a Izzy každé ráno probouzejí s nejistotou, jestli se společně dočkají večera. Nebo konce války. Nebo šťastné budoucnosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Válečné
Vydáno: ekniha , Domino

The Prisoner's Wife , 2020

Lenka_S
28.09.2020 5 z 5

Přiznám se, že nebýt společného čtení s FB skupinou klub.tajnych.knihomolu, tak bych po této knize nikdy nesáhla a o hodně bych přišla. Příběh zakládající se na skutečné události o české dívce, která se zamiluje do anglického vězně a projde s ním nejen zajateckým táborem, pracovním nasazením v lomu, ale i dlouhým pochodem z Polska do Německa převlečená za chlapce mě uchvátil, i když knihy z 2. světové války vůbec nemám ráda.

Domini_que
27.09.2020 3 z 5

Na Vězňovu ženu jsem se těšila, sice nečtu často válečné příběhy, ale když mě nějaký zaujme, ráda si ho přečtu.
Příběh Izzy a Billa byl rozhodně napínavý, chvílemi až neskutečný, jak dokázali řešit různé situace v zajetí.. Určitě bych se ráda dozvěděla víc o skutečných postavách a jejich životním příběhu, pokud by je někdo dokázal podle knihy poznat.
Bohužel první část knihy mě úplně nenadchla, chvílemi spíš rozčilovala.. Na někoho, kdo dospíval v období války, na mě Izzy působila velice naivně a sobecky, její jednání a způsob myšlení mi přišly dost bezohledné vůči její vlastní rodině.. Naštěstí po všem tom utrpení a zpětné sebereflexi Izzy došla k podobnému názoru na svoje dřívější já.. Musím říct, že tím se mi aspoň trochu ulevilo ulevilo :D

mona.benny
26.09.2020 4 z 5

Příběh mi přijde až neskutečný, držím palce ať se najdou tito dva hlavní hrdinové (nebo jejich potomci?) v reálu. Moc by mě zajímalo, jak se jim po válce žilo a klidně napsat pokračování příběhu.

zdehan
21.09.2020 5 z 5

Krásný silný přiběh ktery vas vtáhne do děje a nepustí mužu doporučit.

Anett525
13.09.2020 5 z 5

Kniha mne zaujala na první pohled, po přečtení anotace jsem neváhala a pustila jsem se do čtení. Nelituji jediné stránky, hned jsem byla vtažená do děje a knihu jsem si naprosto užila, i když se v ní píše o zlých časech. Oblíbila jsem si všechny hrdiny a fandila jsem každému z nich až do konce. Za mě rozhodně doporučuji.

Sabča92
03.09.2020 4 z 5

Je pravda, že knih z období Druhé světové války je již tolik, že se v tom množství nedá vyznat. Ale tato s nálepkou skutečného příběhu mě nesmírně zaujala. Prvních sto stran je příběhem lásky a naivity. Mladá dívka se zamiluje do vojáka a jejich vztah je zakázaný. Kradou si chvilky pro sebe a riskují odhalení, které by je stálo život. Jejich jedinou možností je tajný sňatek a následný útěk. Většina příběhu je vyprávěna z pohledu Izabely, se kterou se nejprve zamilujeme, poté provdáme a poznáme blaženosti manželského života, které trvá krátce. Poté se z naší novomanželky stává voják Cousins, který je němí. Izzie si prošla těžkou prací, příšernými životními podmínkami ve špíně s omezeným přístupem jídla a samozřejmě i množstvím vší. Musím říct, že o vších se mi bude zdát asi ještě dlouho. Podotýkám, že Izabela byla opravdu dětinská, že se do této problematiky v podstatě dobrovolně dostala, tak musím uznat, že na druhou stranu byla odvážná a velmi silná, že to všechno zvládla.
Vězňova žena v sobě ukrývá milostný příběh, hrůzu války, ukazuje na zajatecké tábory, které jsem v knize objevovala poprvé. Z knihy jsem nadšená a rozhodně vám ji mohu doporučit.

Pavouček2
02.09.2020 4 z 5

Jsem ráda, že jde o příběh založený na skutečnosti. Kéž by se autorce ozval někdo, kdo skutečné postavy poznal, zajímalo by mě, jak dopadli, zda jsou spolu..

LukBook
01.09.2020 5 z 5

Originální románový příběh vycházejí z reálných událostí, který vás chytí za srdce. Láska v něm dokáže překonat všechny útrapy a hrůzy druhé světové války a vytře nacistům zrak.

ivousekk
22.08.2020 5 z 5

Vynikajici, napinave, desive. Hlavni postavy si oblibite, i kdyz nebudete chapat jejich obrovskou naivitu, ktera je do toho vseho dostala. No jo, laska a jeji pohled na svet pres ruzove bryle. O to uzasnejsi je jejich vzajemne pouto i pristup zasvecenych, kteri jim jsou ochotni pomoci v kazde situaci. Doporucuji.