Veršovánky pro Aničku

Veršovánky pro Aničku https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20427/mid_versovanky-pro-anicku-Lut-20427.png 3 1 1

mataaskorice
18.01.2022 3 z 5

Kniha vůbec neobsahuje pohádky a říkadla, jak říká současná anotace na webu. Jedná se o knížku básniček pro děti. Kniha je většího formátu a když ji otevřeme, najdeme na levé straně básničku, pravá je věnována celostrankové ilustraci. Básničky jsou o všem možném, co obklopuje dětský svět: o větru, podzimu, sněhulákovi, mamince, zahradě, spánku... Básničky jsou vhodné pro školkový věk. Verše jsou ale složitější, někdy opisné, metaforické. Je to ten typ básniček, který se pro složitost výrazu hůř učí,hůř pamatuje. Ale pro děti předškolního věku fajn - ideálně vytáhnout jednu básničku za čas příhodně k nějakému tématu. Souvislé čtení těchto veršů bude většinu dětí bavit několik básniček. Ilustrace připomínají dětskou kresbu a mně osobně se nijak zvlášť nelíbí. Na druhou stranu je dobré dítě seznamovat s různými formami výtvarného projevu, dítě si rozšiřuje obzory a názor na to, co se mu líbí nebo ne, dokáže bezesporu vyhodnotit dle svého vlastního úsudku samo.

Autoři knihy

Zdeněk Sejček