Podivný počátek

Podivný počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510003/mid_podivny-pocatek-63ff86552de2a.jpg 4 40 21

Veronika Speedwellová série

1. díl

Londýn, 1887. Po pohřbu své staropanenské tety může osiřelá Veronica Speedwellová pokračovat ve svých cestách po světě a věnovat se vědeckému bádání - a příležitostným milostným avantýrám. Zběhlá v lovu motýlů stejně jako v odhánění ctitelů, Veronika se hodlá vydat na svou životní cestu. Osud má však jiné plány, když Veronika překazí svůj vlastní pokus o únos s pomocí záhadného německého barona, který jí nabídne útočiště v péči svého přítele Stokera, samotářského a mrzoutského přírodovědce. Než jí však baron stačí prozradit, co ví o spiknutí proti ní, je nalezen zavražděný - a Veronika se Stokerem se tak jako obezřetní partneři vydávají po stopě nepolapitelného útočníka, aby se dopátrali zlovolné pravdy.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ocelot

A Curious Beginning , 2015

Annabelle
10.04.2023 5 z 5

Veronica Speedwellová, cestovatelka a sečtělá znalkyně motýlů, vyrůstala se dvěma tetičkami, protože je nalezenec nebo to ji alespoň bylo tak řečeno. Po smrti jejich opatrovnic vychází najevo, že to celé mohlo kdysi být jinak a Veronica se ocitá v nebezpečí. Naštěstí se v pravou chvíli objeví záhadný německý baron, který Veronice poskytne ochranu v podobě nerudného Srokera. Ovšem díky souhře nešťastných událostí zůstali Veronika a Stoker sami a i přes velmi nesourodé povahy jsou nuceni spolupracovat a přijít celé zahradě na kloub.

Musím říct, že jsem knihou velmi mile překvapena. Hlavní hrdinka Veronica Speedwellová zkrátka není typická viktoriánská dáma, ale okouzlující Sherlock Holmes v sukni a naprosto si získá čtenáře svou bystrostí a bezprostředností a šarmantní Stoker ji zdatně sekunduje.

Děj plynul příjemným tempem a autorčin styl psaní je velmi čtivý, díky čemuž jsem knihu těžko odkládala a do dvou dnů měla dočteno. Líbilo se mi, že do knihy zapojila nejen reálné historické postavy, ale že připravila pro své hrdiny mnoho nástrah a zavedla také čtenáře do netradičních prostředí. V knize se tak mimo jiné podíváme do i prostředí varieté, kde vystupují vyvrhelové a monstra, dozvíme se více o Veroničině celosvětovém a nebezpečném cestování a také pár zajímavostí o motýlech, jejichž lov je Veroničinou vášní, a v neposlední řadě objevíme špinavá tajemství v těch nejvyšších společenských vrstvách viktoriánské Anglie. Zápletku knihy musím skutečně vyzvednout, protože byla opravdu velmi zajímavá a má nečekané rozuzlení.

Už teď netrpělivě vyčkávám pokračování a doufám, že Ocelot vydá všechny díly, protože tato série je opravdu návyková. A také potřebuji vědět, jak to bude s Veronicou a Stokerem, protože tenhle pár dvou tvrdohlavců je vskutku okouzlující

Deanna Raybourn
americká, 1968