Život Vernona Subutexa 2

Život Vernona Subutexa 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462617/bmid_zivot-vernona-subutexa-2-xKI-462617.jpg 4 13 13

Vernon Subutex série

< 2. díl

Rocková hviezda Alex Bleach je mŕtvy, ale jeho tajomstvo zaujíma niekoľkých ľudí. Vernon k nemu vlastní kľúč a naposledy sme ho videli v horúčkach na lavičke parížskeho parku. Má videonahrávky, ktoré otrasú svetom a lov na ne je už v plnom prúde. Zatiaľ si milenci a vrahovia vo Vernonovom okolí vybavujú účty. Aïcha chce vedieť, ako naozaj zomrela jej matka a ak sa jej podarí nájsť zodpovedných, chce, aby zaplatili. Hyena potrebuje nájsť Bleachove nahrávky a vymotať sa z komplikovaných pocitov voči Anaïs – asistentke svojho šéfa. A pokiaľ ide oňho, producent Laurent Dopalet sa v žiadnom prípade nesmie dozvedieť, ako s ním vybabrala.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Vernon Subutex 2 , 2015

kristleko
14.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Po poněkud utahaném začátku druhý díl otevírá dvě linie, které se v příběhu střetávají jako černá a bílá. Na jedné straně je to zpověď Alexe Bleache coby manifest rockové generace, pro kterou hudba znamenala vše. Ti lidé neproseděli život před televizí, ale prožili jej na koncertech, zkrátka tak, že "se ve všech ohledech shodoval s jejich sny". Posledním exemplářem tohoto druhu je Vernon Subutex, jemuž se nakonec žije nejlépe na ulici, protože "má úplně všechno na salámu a bere věci, jak přicházejí". V pařížském parku Buttes-Chaumont a v jednom přilehlém baru se stává jakýmsi kazatelem, jako DJ dovede lidi vtáhnout, dostat je do transu, aspoň na chvíli díky němu vyklouznou z ubíjející všednosti a okusí svobodu a nespoutanost jeho bohémského světa. Jeho rubem je démonický producent Dopalet, jenž dává okázale na odiv svou moc, aby zamaskoval vlastní povrchnost a prázdnotu. Zajímavý je motiv protestů escrache, kdy lidé berou spravedlnost do vlastních rukou a obnažují poklesky mocných přímo před jejich domy. Každopádně jsem zvědavý, jak obě zápletky - pomsta za Vodku Satanu i rockové "tábory lidu" - dopadnou v posledním díle. (9/10)

adorjas
03.09.2023 4 z 5

Čauko Vernonko, ešte vždy si ma dosť bavil. Hovoríš z vnútorného rozpoloženia viacerých postáv, a toto vnútorné prežívanie alebo vnútorný monológ teda, posúva dej dopredu. Naďalej pinduješ na spoločnosť, tentokrát aj matky na materskej (shame on me) a dobre! Naďalej ma bavíš a idem s tebou do trojky :D

čika
29.11.2021 3 z 5

Úprimne - v dvojke som sa dosť strácala a chcela som ju mať rýchlo za sebou. Presýtenie postavami i myšlienkami, odbočky a cestičky, mala som problém zachytiť hlavnú dejovú líniu. Ani neviem,na čo sa mám vlastne tešiť v trojke.

francouzská literatura zfilmováno – TV seriál

Virginie Despentes