Číhání

Číhání https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396542/mid_cihani-pIF-396542.jpg 4 241 71

Vermontský cyklus série

Dokonce i v tichém Vermontu mohou poklidnou přítomnost rozvrátit hrůzné činy z minulosti. Přátelskou a poklidnou atmosférou odlehlého městečka Canaan ve Vermontu otřásá spor o legalizaci homosexuálních manželství. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí. Když je tedy v domě advokáta, který se v případu výrazně angažuje, brutálně zavražděna mladá dívka, detektiv Sonja Testová nabude přesvědčení, že vražda musí mít s ostře sledovanou kauzou nějakou spojitost. Jenže jak se mladá Sonja Testová noří do svého prvního vyšetřování vraždy hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. A Sonja, matka dvou dětí, udělá všechno pro to, aby nevinné ochránila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Lie In Wait , 2015

radus
29.12.2017 5 z 5

Povedená knížka, která vás bude bavit a udržovat v napětí od začátku do konce. Když už si konečně myslíte, že víte, kdo je vrah, přijde zvrat a nevíte vůbec nic. Zajímavé rozuzlení, vše do sebe pěkně zapadá, doporučuji přečíst.

PetraBery
24.12.2017 4 z 5

I mě u knihy překvapilo, že nenavazuje na předchozí autorovu knihu. Ale po začtení mi to vůbec nevadilo, detektiv Sonja Testová se mi v hlavní roli líbila. S čím a s kým souvisí vražda mladé dívky? Sonja postupně rozplétá nejen vztahy v městečku, ale i některé věci z minulosti, které měly zůstat skryté. Za mě spokojenost, povedená detektivka.

Magnovak
18.12.2017 4 z 5

Po Hadrovém panákovi a Oběti bez tváře konečně kniha, která ve mně něco zanechá. V podstatě celou dobu tak nějak tušíte, co se tehdy vlastně stalo a jaké to asi mělo důsledky, ale tím, že se vše rozmotá až úplně na konci vás kniha udrží v napětí a jisté melancholii. Krátké kapitoly mě baví, Číhání celkově je čtivé. Téma a pointa knihy jsou bolestné, o lidském utrpení a strádání, jak těch kdož se něčím provinili, tak těch nevinných.

Výtku mám jen k Sonje, úplně jsem si ji neoblíbila, je to policistka, ty srdcervoucí scény, nebo naopak okamžiky neskutečné vděčnosti a štěstí ve spojitosti s její rodinou, to bych všechno oželela, ale chápu, že pro příběh to má být asi důležité.

Jinak teda Číhání je vlastně celkem nabité zajímavými postřehy a myšlenkami. Kolem a kolem knihu hodnotím velmi vysoko a jsem ráda, že mě po Tichých dívkách nezklamala a rozhodně budu číst Rickstada i dál.

Jinak teda neskutečně mě pobavila překladatelská perla a zajímalo by mě, zda je to překladatelův záměr, nebo jen hrátky náhody...

!!! POZOR !!!
NÁSLEDUJE MENŠÍ SPOILER

Při pohledu na oběť s obličejem rozmláceným kladivem si Sonja vybaví, že na "policejní akademii jim vtloukali do hlavy" a o pár stránek dál je Bethany, co mrtvolu našla, na druhý den "jako praštěná palicí" ... To mě fakt pobavilo.

Martiiiik
13.12.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Moc dobře se četla, děj měl spád a nebyl to zas tak velký krvák, jako moderní detektivky často bývají. Je v ní hodně ze života, nevinní platí za hříchy viníků a ne každý dokáže odpustit.. Určitě doporučuji :-)

game
20.11.2017 3 z 5

Mladý Rickstad dostal rozum a tú prekombinovanú apokalypticko- kataklyzmatickú šialenosť s vracajúcimi sa vrahmi a od narodenia démonickými šialencami a celými légiami stratených žien nechal za dverami.
napísal hutnú, dobrú, pritom modernú detektívku bez psychicky fyzicky týraného detektíva. dobre sa číta, príjemne sa pri nej relaxuje, pritom je to téma vskutku moderná a aktuálna.
nech mu to vydrží a nech neskĺzne do tých príšerných kombinácií z prvého dielu.

Hella
18.11.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, to určitě ne. Ale ani taková pecka jako předchozí titul Tiché dívky.

hs777
15.11.2017 5 z 5

Zpočátku jsem byla zklamaná tím, že Vermontský cyklus není série s bývalým detektivem Frankem Rathem. Eric Rickstad mě ale svým svižným psaním velmi rychle zatáhl do svého nového příběhu a ještě si mě pěkně omotal kolem prstu, takže jsem po Frankovi ani nevzdechla. Jedna vražda, ale tolik možných motivů, vysvětlení, kostlivců z minulosti ... čtečka ukazovala 99% přečteno a já pořád nevěděla kdo a proč.
Jednoduše skvělé - ostatně jako každá detektivka z Hostu.

ddkk
05.11.2017 5 z 5

Výborná detektivka, až do konce netušíte, jak to vlastně všechno je...doporučuji a čekám na dalšího Rickstada :-)

Karelvovsik
03.11.2017 5 z 5

Detektivka s krátkými kapitolami, četla se mi dobře. Největší překvapení pro mě bylo, že vůbec nenavazuje na první díl Vermontského cyklu -Tiché dívky. Pro mě za 4,5 hvězdy.

Sallka
30.10.2017 4 z 5

Pokud vás nabudil pro čtení druhého dílu konec prvního, tak vás musím zklamat, páč Frank Rath zde vůbec nefiguruje (asi po padesáti stránkách jsem si uvědomila, že už asi nedorazí) a hlavní postavou vyšetřování je Sonja Testová.
Děj se opět odehrává ve městě Canaan ve státě Vermont a řeší se případ vraždy mladé dívky. Celkem to odsýpalo, ale nezačetla jsem se tolik jako do Tichých dívek. Jsem malinko zklamaná, přesto je kniha dobrou detektivkou a doporučuju ji.

Roubas
26.10.2017 5 z 5

Eric Rickstad si mou pozornost díky Tichým dívkám předplatil na několik knih dopředu. Číhání stojí na podstatně jednodušší zápletce, kdy se nepátrá po sériovém vrahovi, ale je nalezeno pouze jedno tělo mladé dívky, které rozvíří už tak velice napjaté vztahy v městečku způsobené předsudky proti homosexuálním párům. Styl je strohý, ale míří přímo na bránu bez zbytečných odboček, nebo dlouhých popisů. Autor naťukává několik postav, z nichž na každé najdete něco, proč by mohla být pachatelem. Výhoda románu je v naprosté uvěřitelnosti všech postav i nastalých okolností. Ať už sledujete postavu nepříjemného chlápka se žvýkacím tabákem za rtem, předsudky a výrazem, že by vám ihned jednu uštědřil, nebo právníka, který má na oko skvělý dům a rodinu, všechno jsou to aspekty působící reálně. Kniha bez zaváhání a slabších míst, kde je výborně využita atmosféra malé komunity Vermontského městečka a jeho okolí. Závěr vás nechá několikrát si bláhově myslet, že víte, co za tím vězí.

Eric Rickstad
americká