Sametová píseň

Sametová píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267553/bmid_sametova-pisen-KSJ-267553.jpg 4 308 35

Sametový cyklus série

Příběh o čtyřech bratrech Montgomeryových, který se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., pokračuje třetím dílem. Jeho ústřední hrdinkou je Alyxandria Blackettová, která musí uprchnout v přestrojení za chlapce k psancům vedeným Rainem Montgomerym. Alyxandria je zajata, obviněna z čarodějnictví a odvedena na hranici, kde má být upálena.... Sametová píseň je strhující drama o skvělých mužích, ale především o ženách - o ženách krásných a chytrých, které statečně vzdorují osudu.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Velvet Song , 1983

tatjana1737
25.03.2017 3 z 5

Třetí díl už mne tolik nebavil jako předchozí dva, ale přesto jsem si v něm početla ráda. Co mne však velmi rušilo, byl značný počet překlepů a tiskových chyb v prvním vydání - nepočítaně jich bylo i v předchozím díle. Alyx mi jako hrdinka tolik nesedla jako Judita a Bronwyn, spory s Rainem stran rytířské cti mi byly trochu cizí. Stejně jako zápletka o tom, že Alyx žila jen hudbou a přehlížela ostatní lidi, takže musela dojít prozření a naučit se pomáhat. Nicméně kniha je psaná stejně čtivě, má hodně dějových zvratů a zápletek, zkrátka správné dávky dobrodružství v lehké čtivě milostných románů. Krásné byly lyrické popisy milování přirovnávané k hudbě.

palomakatka
11.03.2017 4 z 5

Tahle kniha se dá číst pořád dokola.Je krásná a člověk si u ní odpočne.

Havrnka
04.03.2017 5 z 5

Dobré oddechové čtení po náročném pracovním vypětí.

DUNIKO
03.01.2017 5 z 5

Četla jsem jí už dávno ale líbila se mi.

ariel platto
19.08.2016 4 z 5

Jednu hvězdičku beru kvůli tomu, že na můj vkus tam bylo příliš mnoho "muziky". Nepřirozená zarputilost a nepodívat se rok na své dítě nepotřebuje komentář...

popeluška
06.05.2016 5 z 5

Kniha se moc krásně četla velmi se mně líbila:-) Těším se na poslední díl.

mac.martina
29.04.2016 5 z 5

Na tuhle knížku jsem byla zvědavá hned potom co jsem si přečetla první díl ze série. Je to hezký příběh a moc se mi líbil. Hezky plynul ale trochu mě štval Rainenem, když jsem četla jak se choval k Alyx potom co mu zalhala abyho ochránila. Ani potom co jí znovu našel a hned po svatbě jí nechal u jeho příbuzných. Každý chlap se musí poučit ze svých chyb a někdy za ně tvrdě zaplatit....

Dozvěděla jsem se vlastně pokračování příběhu Judity a Gavina z prvního dílu a ve zkratce svým způsobem i příběh z druhého a čtvrtého dílu. I když vlastně vím jak oba ty příběhy mezi mladými lidmi dopadnou, stejně se těším až si přečtu i zbylé dva díly ze série. :-)

luci33
20.02.2016 2 z 5

Dost mě naštvalo, že je zde prozrazena hlavní osa Milesova příběhu. Teď se mi do něho nechce, když už znám děj a to jsem se na něj docela těšila. A nějak to neodsýpalo, jak jsem u této autorky zvyklá. Asi byla jedna z nás špatně naložená :-)

Ivetaa
14.09.2015 3 z 5

No, jsem vůbec ráda, že jsem dočetla i poslední díl. Přiznávám, že občas s přeskočenými pasážemi... Vše se to moc vleklo a vleklo.

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Není zde nouze o lásku, ale i napětí. Tím, že postupně se vypráví o členech rodiny, je mu ten příběh bližší a vtáhne vás do děje tou svou atmosférou.

Somugel
18.10.2014 5 z 5

Poutavě napsané

kattyV
06.08.2013 3 z 5

Jojo, spousta romantiky, láska, dobrodružství, co víc si přát do letního dne. Trochu Shakespearovského motivu - dívka převlečená za kluka uprostřed anglických lesů.

invocation
10.04.2013

Tento díl mě zaujal nejméně...hlavní hrdinové a jejich povahy se mi nelíbili.

Mia...
01.03.2013 5 z 5

Všechny samety a jejich šarmantní bratři Montgomeryové jsou krásným čtením, když si člověk chce odpočinout.

k.atuska
22.08.2012

Byla první, kterou jsem ze série četla. Moc krásně napsané, ostatně jako většina od této skvělé spisovatelky.