Velký Tuřínov na fotbalovém soustředění

Velký Tuřínov na fotbalovém soustředění https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519339/bmid_velky-turinov-na-fotbalovem-soustre-64b02876d264b.jpg 4 2 2

Tuřínovští vyrážejí na turnaj – a ten se mění v neplánované dobrodružství. Starší fotbalová přípravka Velkého Tuřínova se vydává na letní soustředění – Denny, Pedro, Tonka a ostatní přijíždí do vesnice Ribalsko, aby se zúčastnili turnaje. Klidný týden se ale mění na sérii podivných dobrodružství. Tým nemusí bojovat jen v play-off, ale taky s Ribalskou čarodějnicí, býkem a mlhou v bažinách. A s bratry Kmotříkovými, kteří už dopředu rozhodli, kdo turnaj vyhraje. Odolají Tuřínovští nefér nástrahám? Dostanou se do finále? A potká Mojmír v kempu Messiho? Držte partě palce i podruhé.... celý text

Alíček83
26.03.2024 5 z 5

Četla jsem mým malým fotbalistům před spaním. Moc jsme se nasmáli u některých kapitol, hlavně když tam byl Kevin. První kapitola nás pravda zarazila, protože najednou o někom jiném, ale pak jsme pochopili, že oni jedou tam, kde budou tyto postavy a děj se pak spojil. Jinak příjemné čtení o fotbale, dětech, různých dobrodružství, co malý kluky fakt baví.

Aknel26
19.02.2024 3 z 5

Druhý díl se nám neskutečně vlekl. Už jen první kapitola, kde bylo Kmotříkům věnováno zbytečně moc prostoru na to, kolik pak v ději zabraly jejich pletichy. Fotbal celkově hodně ustoupil dění na soustředění - pátrání, jak to bylo s kopačkami (s řešením se autor asi inspiroval ve Vraždě v Orient expresu), zkoušce odvahy na farmě (ze které by ochráncům zvířat i sociálce asi vypadaly vlasy hrůzou!), vracení píšťalky nebo noční bojovce. I závěrečné tlachání mi přišlo navíc, kdyby děj skončil spolu s turnajem a hovor o budoucnosti hráčů by se uskutečnil dřív, bylo by to jen ku prospěchu. Nejvíc nás bavilo vtipné komentování fotbalových utkání ve stylu rozhlasového S mikrofonem za fotbalem. A opravdu by to chtělo víc obrázků.

pro děti od 7 let pro chlapce

Jakub Fiala