Velký mokrý balónek

Velký mokrý balónek https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357446/bmid_velky-mokry-balonek-cHt-357446.jpg 4 28 8

Když si Matildina mladší sestra Klementina postaví hlavu a prohlásí, že do deště zkrátka nejde, Matilda sama sobe určí téměř nedosažitelný cíl: ukázat Klemce, že i promoklá a rozmáčená sobota je pořád ta skvělá sobota a má mnoho předností. Po jedné velké chybě je to však právě Matilda, kdo se o světě i sobě samé naučí mnoho nového.... celý text

Kattie
24.05.2022 5 z 5

Momentálně jedna z nejoblíbenějších knížek mých dětí (2 a 4 roky). Řechtají se u toho, vnímají u toho, že holčičky jsou také sourozenci, co se mají rádi. Kniha je jim blízká, protože Lieners zachytil dětského ducha. Je to milé čtení před spaním a je krásné, že se autor inspiroval svými dcerami a v knize je tak i jejich fotografie.

Osice
13.01.2022 5 z 5

„PŠŠT… PŠŠT… VSTÁVEJ, KLEMČO. VSTÁVEJ!“ Je sobota a Matilda se těší, že si s mladší sestřičkou užije sobotu. Vypadá to bledě. Začalo pršet. Matildu ale nějaký déšť nerozhází. „V DEŠTI JE SRANDA. JENOM SE MUSÍME SPRÁVNĚ OBLÍCT.“ A že si holky dešťovou sobotu parádně užijí:-) Nápad s balónkem mě zaujal. Ráda bych něco podobného praktikovala, ale myslím, že by to u mých dětí neprošlo:-D

Tento roztomilý komiks jsem objevila při zařazování knih v naší knihovně. Hned přečetla a půjčila domů dětem. Četli jsme několikrát. Barunku s Arnoštíkem asi nejvíc nadchlo, že je to příběh skutečný. A moc se jim líbil obrázek, který nakreslila pětiletá Matilda, s odkazem na báječně prožitý den. A co nadchlo mě? Že se holky tak krásně samy zabavily:-) DOPORUČUJI

Víí
30.05.2021 5 z 5

Je to zajímavá kniha.

keny
07.01.2020 4 z 5

Návrat do dětství, nadšení okamžikem

Hwaelos
10.12.2018 3 z 5

Je důležité před čtením vědět (a to já jsem nevěděl), že nejde o spin-off Macanuda, ale o knížku pro hodně malé děti, která se Macanudu podobat moc nesnaží (snad výjma stylu kresby). Jako dárek pro dítě do sedmi let vhodné (a pak si přidejte klidně hvězdičku), jinak spíš ruce pryč.

SlamLenka
13.09.2018 4 z 5

Velmi milý mikropříběh, který hezky vyjadřuje dětskou přirozenost a smysl pro hru. Žádná velká literatura, žádné duševní povznesení, ale určitě uspokojivé čtení s nádechem nostalgie.
** přečteno díky mé kamarádce - sběratelce divnoknih **

bibi.r
19.02.2018 2 z 5

Takové milé a poměrně hodně jednoduché.

martinstefko
14.11.2017 4 z 5

"Velký mokrý balónek" je malý příběh. Není velký, možná není velký ani pro ta děvčata, která ho prožívají, ale stejně je to příběh, který vás dovede hezky pohladit po duši.

Liniers (p)
argentinská, 1973