Veľký atlas húb

Veľký atlas húb https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100509/velky-atlas-hub-100509.jpg 4 3 3

pavemasi
11.11.2016

Veľký atlas húb je super kniha, rád a často ju používam. Zvykol som si na ňu a šikovne sa v nej orientujem aj vďaka abecednému usporiadaniu jednotlivých druhov (hoci sú rozdelené do štyroch skupín - podatlasov). Je originálna a vhodne dopĺňa inú (dosť jednotvárnu) hubársku literatúru. Privítal by som rozšírené a aktualizované vydanie tohto Škublovho diela.

Taťka Hraboš
13.09.2016 4 z 5

Neobvykle druhově bohatý atlas, ale takový schematický. Pro čtenáře až příliš suchý, určitě by v něm mohlo být více zajímavostí - některé zajímavé informace se objevují jen v úvodech k jednotlivým skupinám hub. A některé - podle mne velmi důležité - informace se v něm nedozvíte vůbec - kupříkladu jak nebezpečné jsou jednotlivé jedovaté houby.

Kaferano
03.11.2012 4 z 5

Tento atlas hub má své výhody i nevýhody. Osobně ho používám jako atlas doplňkový, když si potřebuji něco ověřit. Je sice velmi obsažný, například jen v kolonce Pavučinec najdete kolem 100 druhů. To však může běžného houbaře dezorientovat. Také další věc může ztížit hledání, a sice rozdělení hub na jedlé, nejedlé, jedovaté a vzácné. Úplně chybí houby chorošovité, rostoucí na stromech, zato je zde velmi dobře popsaná problematika houbových otrav. Kategorizacace do deseti druhů a podrobný popis příznaků je víc než zajímavý. Atlas ocení spíš pokročilejší houbaři a mykologové a jako takový zaslouží pochvalu.

houby

Pavol Škubla