Veľkonočný sprievod

Veľkonočný sprievod https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109588/bmid_velkonocny-sprievod-X9E-109588.jpg 4 33 2

Keď sú sestry Sára a Emily ešte malé, veľmi sa od seba odlišujú. Emily sa obdivne pozerá na svoju rozumnú staršiu sestru a žiarli na jej vzťah s otcom, ktorý s nimi nežije, a neskôr na jej zdanlivo šťastné manželstvo. Cesta, ktorú si pre seba vyberie, je menej bezpečná a konvenčná, a jej milostné vzťahy ju nikdy naozaj neuspokoja. Aj keď puto medzi nimi pretrváva, vzdialenosť medzi oboma ženami sa postupne zväčšuje, až ich vzťah napokon ukončí tragická udalosť.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Easter Parade , 1976

kleozpatra
29.07.2023 5 z 5

Nouzový východ srazí na kolena a Velikonoční průvod z nich nezvedne. Bolavá, přesto nádherná kniha, napsaná bez dnešních "heřmánků", žádný odchod ruku v ruce do zapadajícího slunce. Dvě holky krví spřízněné, mozkem rozdělené, srdcem svázané. Sesterstvo, pouto. A taky téma do příští Čtenářské výzvy: Kniha, kterou mi kdosi nevrátil. :)

Audrey Nixon
30.12.2014 5 z 5

Mám ráda knihy, které se odehrávají v delším časovém období, provázejí postavy od dětství přes dospívání až k dospělosti a zachycují jak se jejich povaha a cíle mění. Velikonoční průvod je jednou z nejlepších knih tohoto typu, které jsem kdy četla. Je to dobře napsaná, zajímavá a dojemná knížka.