Dobrá škola

Dobrá škola https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37055/dobra-skola-37055.jpg 4 26 7

"William Grove je bojácný teenager, který se snaží zapadnout do nové internátní školy. Jack Draper je učitel, kterého podvádí žena s jedním z jeho kolegů. Edith Stoneová je dcera profesora angličtiny, která se zamiluje do nejoblíbenějšího kluka ve škole. Jejich příběhy se prolínají v klaustrofobně vymezeném prostoru malé komunity na Dorsetské akademii. A pak přijde Pearl Harbor a oni najednou stojí před zásadnějšími otázkami, než jsou každodenní problémy a praktiky školního života."... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

A Good School , 2008

Ence
31.05.2022 1 z 5

Po Nouzovém východu velké zklamání... Příběh vesměs žádný a postav tolik, že jsem si nezapamatoval ani jejich jména... Zkusím ještě štěstí s Velikonočním průvodem.

exitus
19.08.2016 4 z 5

Abych byla naprosto spokojená, potřebovala bych, aby kniha byla delší a příběhy studentů i profesorů méně zkratkovité. Nicméně styl psaní mi krásně seděl, osudy charakterů mě zaujaly i na tom malém prostoru, který měly a líbil se mi i humor knihy. Poslední stránka knihy (před doslovem) mě potom velmi dojala.

Ivaksa
14.06.2015 4 z 5

Tenhle autor je skutečně pozoruhodný. Má dar velmi št'avnatého popisu postav, děje i situace. Mě trochu víc bavil Velikonoční průvod, protože ten byl "holčičí", ale i přesto, že mě prostředí chlapeckého internátu úplně nezajímá, jsem se pobavila. Je to prostě o tom jazyku který používá, né o ději. Je to taková, řekněme 3D literatura. Velmi plastický ,hmatatelný způsob, jak vám naservírovat ten patřičný pocit.

sumcicka
14.10.2014 1 z 5

Vzdala jsem to na straně 136 ze 158. Ne, opravdu mě nezajímá, jak "to" dopadne, protože jsem nezaznamenala nic, co by se podobalo příběhu. Buď je ta knížka opravdu úplně o ničem, nebo prostě nemám na Yatese dostatečnou mentální kapacitu...

Shyrker
13.10.2013 4 z 5

V této knize jsem se prvně setkal s metodou filmového záběru. Vše je psáno z pohledu vypravěče, který jakoby navštívil školu a zaměřoval se na náhodné postavy. Začne třeba u chlapce jdoucího po chodbě, ten narazí na jiného chlapce a popis se začne věnovat jemu... a takhle se pohybujete po celé škole, a díky tomu poznáváte prostředí Dorsetské akademie. Je to rozhodně zajímavý a především dosti nezvyklý způsob vypravování.

playada
18.05.2013 5 z 5

Líbila se mi, myslím, že se autorovi podařilo reálně vykreslit prostředí chlapeckého internátu, jak to tam asi doopravdy chodí :-).

simonabr
21.07.2012 5 z 5

Moc zajímavá, čtivá a poutavá kniha k zamyšlení, snad ještě lepší než Velikonoční průvod, Nouzový východ jsem jen viděla a ten bych asi dala na stejnou úroveň.

Richard Yates
americká, 1926 - 1992