Velké naděje

Velké naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527103/bmid_velke-nadeje-656088c8bcf33.jpg 5 151 44

Nemocnice Whitestone série

Lauře Collinsové se splnil sen. Získala místo na jedné z nejprestižnějších klinik v Americe. V Nemocnici Whitestone v pouštním městě Phoenixu Laura rychle pochopí, že ve svém vysněném povolání musí jít až na hranice svých sil a vydat ze sebe všechno. Dlouhá pracovní doba, nedostatek spánku, těžká rozhodnutí a pohnuté osudy si ji žádají celou. Hluboce ji raní, když operaci nepřežije malá holčička. Musí překonávat pochybnosti a nejistoty při setkávání se smrtí, ale zažívá i zázraky, které se v její vysněné profesi dějí. Navíc ji čeká další výzva v podobě doktora Nashe Brookse, mladého primáře kardiochirurgie. Nash je schopný, atraktivní a je její školitel – takže naprosto nedostupný! Osudová přitažlivost absolventky a jejího nadřízeného v prostředí nemocničních chodeb a sálů, a na pozadí dramatických situací na urgentním příjmu, neujde zvědavým kolegům. Oba si musí své štěstí vybojovat. V horkém pouštním městě se odehrává příběh lásky dvou lékařů, kteří zachraňují lidské životy, ale nakonec zachraňují sebe navzájem. Nečekaná tragédie na konci ale dává tušit, že se ve druhém díle dočkáme nových překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

High Hopes , 2022

KK22
04.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Zbožňuju příběhy z lékařského prostředí, a tento byl dokonalý. Všeho tak akorát, romantiky, humoru, lékařského života i těch dojemných chvilek (ano, na konci ukáplai slza) ... Postavy jsem si zamilovala. A ten konec mě tedy naprosto šokoval! Čekala jsem sladký happyend, který sice v podstatě proběhl, ale v poslednich odstavcích vše nabralo zcela jiný směr. Kdy bude další díl???!!! Doufám, že co nejdříve, protože chci vědět jak to bude dál. A opravdu doufám, že jsou všichni v pořádku.

Paja1709
01.11.2023 5 z 5

Tak tady jsem hodne mile prekvapena.Kniha se cetla pekne sama.Podle me tam nejsou zadne hluche mista .Myslim ze kniha je i dobra v tom ,ze dej se prevazne odehrava v nemocnici.A neni to uplna sladarna :-)Tesim se na dalsi.

Knižnípauza
31.10.2023 4 z 5

Bylo to opravdu super. Četlo se to prakticky samo.
Měla jsem trochu strach, protože předchozí série Madly byla za mě průměrná a dost plochá, ale už po prvních stránkách jsem věděla, že tohle bude úplně jiná liga.
Prostředí nemocnice moc hezky a smysluplně popsané, postavy měly obrovskou chemii a všechno dávalo prostě smysl.
Bylo zde tak akorát humoru, erotiky i vážnější témata se zde objevila, takže prostě od všeho tak akorát.
Opravdu se mi moc líbilo jak spolu fungovaly hlavni postavy, byly opravdu jak dva magnety a scény s nima jsme si velmi užívala a moje romantická duše se tetelila radostí. Navíc jsem si už teď vybudovala výborný vztah k vedlejším postavám, což se v pokračování série určitě bude hodit, a byla jsem sama překvapená, protože jsem s tím u některých sérii měla v minulosti problém.
Jasně bylo zde plno klišé, a bylo to místy hodně sladké....ale...no..budiž autorce odpuštěno.
A ten infarktový konec? Okamžitě potrebuju dalsi díl!
Přečteno za dva dny.

valika0302
18.10.2023 5 z 5

Milujem seriály z medicínskeho prostredia. Viem, že sú častokrát prikrášlené a nezhodujú sa s realitou, no baví ma sledovať to napätie, ale aj tá oddanosť, obetavosť a hlavne odhodlanosť zachrániť život za každú cenu.

Keď som teda zbadala, že RED vydá knižku s medicínskou tématikou, ani na sekundu som neváhala a povedala som si, že si to určite musím prečítať. Bola som trošku na vážkach ohľadom autorky, pretože som od nej čítala už inú sériu a bol to tak povediac priemer. Nenadchlo, ale ani neurazilo.

Nečakala som, že dostanem poriadnú čitateľskú nálož, ktorá ma nielen bavila tak, že som knižku za deň prečítala, ale knižka sa skutočne dotkla môjho srdiečka. Veľmi sa mi páčilo, že nás autorka v podstate aj "vzdeláva" v medicíne, pretože sa tam stretneme s rôznymi diagnózami a termínmi, ktoré sú aj na konci knihy vysvetlené v podobe slovníka.

Príbeh obsahuje silných hrdinov, ale aj vedľajšie postavy, lekárov a lekárky, ktorí sú obetaví, ľudskí a urobia všetko preto, aby sa pacient cítil čo najlepšie.

Pri strate jedného pacienta som si poplakala s nimi, bolo to veľmi emotívne, najmä pretože sa jednalo o dieťa. Taktiež tam najdeme ich útrapy bežného života, či humorné scény, pri ktorých som sa rehotala. Poviem Vám, už sa na banán nikdy nepozriem rovnako, ako som sa pozerala pred prečítaním tejto knižky. Záver je tak dramatický, že som si myslela, že nás autorka takto nechá až do pokračovania, no našťastie sa tá "bomba" na konci aj rozuzlila.

Autorka sa s touto sériou naozaj prekonala a ja môžem len a len odporučiť.

romantika Arizona

Sabrina Scherer