Velké kouzlo

Velké kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279810/mid_velke-kouzlo-00U-279810.jpg 4 107 28

Inspirativní kniha úspěšné autorky o cestě za naplňujícím, bohatým životem, o kterém sní každý z nás. Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jíst, meditovat, milovat, ve své nové knize sdílí se čtenáři svůj jedinečný pohled na kreativitu. S úžasnou empatií a bezbřehou velkorysostí nám dává nahlédnout do tajemného světa inspirace. Vybízí nás, abychom přijali svou přirozenou zvídavost a odložili zbytečné obavy. Na názorných příkladech ukazuje, jak uchopit vše, co milujeme, a jak naopak čelit tomu, čeho se nejvíce bojíme. Ze všech úhlů pohledu se zabývá postoji, zvyky a návyky, které potřebuje každý, kdo chce žít co možná nejtvořivější život. Suverénně balancuje mezi oduševnělým duchovnem a optimistickým pragmatismem a povzbuzuje nás k odhalení „cenných klenotů“, které jsou ukryty uvnitř každého z nás. Je jedno, jestli chcete napsat knihu, dělat umění, jít za svým dávným životním snem nebo jen prosytit svůj každodenní život uvědomělostí a vášní, VELKÉ KOUZLO, které pocítíte v okamžiku, kdy objevíte svůj vnitřní poklad, vám otevře dveře do světa zázraků a radosti. Máte odvahu objevit poklady, jež jsou ukryty ve vašem nitru? Tato kniha bude vaším průvodcem na úžasné cestě za poznáním sebe sama. Jak prožít bohatý život bez obav.... celý text

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jota

Big Magic: Creative Living Beyond Fear , 2015

pajaroh
25.04.2017 1 z 5

Tak tohle už je moc. Zvykla jsem si na přeslazené přebaly a harlekýnské názvy Gilbertových knih a snažila se do ní začíst jen kvůli autorky, ale tohle opravdu není můj šálek kávy ani čaje ani ničeho. Snaha povbudit a inspirovat "tvůrčího" ducha se opravdu nepovedla, Gilbertová se plácá v rádoby inspirativních výkřicích, dokazuje pravost svých myšlenek reálnými příběhy, opakuje jedno a to samé a točí se v kruhu od ničeho nikam. Jednoduché až slaboduché.

Jonna
09.03.2017 5 z 5

Knihu si ponechám po ruce, a otevřu ji vždy, když se ve svém tvůrčím životě zaseknu (nebo když s tím vším budu chtít seknout). Jsem si jistá, že kniha mne opět nastartuje a v černých obdobích povzbudí. Kdykoli se do knihy začtu, třeba jen na pár minut, hned se nemůžu dočkat, až půjdu něco úžasného dělat, vytvářet. Autorce patří můj velký dík.

crazyslunicko
14.01.2017 1 z 5

Popravde nevim. Nemyslim si, ze je to knihou, ale myslim, ze tento typ knihy ke mne nesedl. Cekala jsem od ni neco trochu jineho..

NikaMirka
01.01.2017 5 z 5

Inspirativní, okouzlující, pozitivní a povzbuzující. S každou kapitolou člověk má novou a novou naději. Nemohu říct, že bych s něčím v knize nesouhlasila. Některé teorie jsou dokonce tak zvláštní až v nich nevidím nereálnost, ba naopak, čím divnější se můžou zdát, tím se přikláním k tomu, že jsou pravdivé. Už jsem se setkala s tolika věcmi popsanými v knize, že jsem občas měla pocit, jako by mi autorka viděla do hlavy a brala mi věty přímo z mé mysli. Dávám pět hvězdiček a knihu si kupuji.

Safienka
02.11.2016 5 z 5

Narazila jsem na ni náhodou a sedla mi dokonale! Skvělý průvodce inspirací, jak na tvořivost v každém z nás. Jak vnímat velká kouzla kolem nás a jak se nebát v jakémkoliv věku dělat cokoliv. Hlavně podnítit kejklíře a umět se radovat :) Díky knize mám zálusk na další díla od autorky. Doporučuji.

GreenTee
17.09.2016 5 z 5

První motivační kniha Elizabeth Gilbertové se opravdu povedla. Prolíná v ní vlastní zkušenosti, teorie i myšlenky jiných (starých Řeků, současných amerických spisovatelů a svých přátel) v jeden inspirativní celek, aby lidem ukázala, jak žít tvůrčí život a že to stojí za to. Především pro začínající spisovatele je to neocenitelná inspirace a studnice moudrostí. Ke knize se budu určitě opakovaně vracet.

SBH
09.05.2016 5 z 5

Knihu bych doporučila jako povinnou četbu ve školách na všech stupních. Dvousetstránková studnice optimismu, naděje, víry, radosti, tvůrčího nadšení. Nápad má schopnost se realizovat pouze skrz člověka. Každý má schopnost tvořit. Všechno, co vytvoříme, má smysl. Naše hodnota je dána už tím, že jsme. Okouzlující.
Autorce přiznávám sto bodů také za popření módní a hýčkané teorie, že závažné umění je schopen vytvořit pouze rozervaný, zhýralý a nešťastný umělec. Vždy jsem si myslela, že to je absolutní blbost. Teď mám pocit, jako kdybych obdržela elegantní důkaz Fermatovy věty. A kniha v tomto duchu pokračuje - popření nadhodnocované důležitosti originality, naopak zdůraznění autenticity. Hotové je lepší než dobré. Závěrečný příběh o posvátných tancích na Bali vystihuje přesně prokletí západní civilizace - co nejsme schopni uložit do škatulky, to pro nás neexistuje. A další plus za překrásnou obálku. Vřele doporučuji.

ji7967
05.03.2016 3 z 5

Knížka se čte krásně, lehce, rychle. Je psaná i formou vyprávění příběhů, což oceňuji. S některými moudry bych až tolik nesouhlasila, ale zřejmě je to tím, že už jsem pár "motivačních" knížek přečetla. Člověk pak má pocit, že se to vlastně stále opakuje dokola. Ale i tak - opakování je matka moudrosti. A to určitě stále platí. Pokud by to byla má první motivační knížka, hodnotila bych o jednu hvězdičku výš. Bohužel má tu smůlu, že první není. Musím ale podotknout, že v závěru je několik kapitol, ke kterým se moc ráda vrátím. Nejen hezky a ladně napsané, ale hlavně s myšlenkami, které si člověk občas musí připomenout. Za mě dobré, nechávám ji ve své knihovně. A dodávám, že mě fascinuje barevnost obálky :-)