Velké bitvy slavných vojevůdců

Velké bitvy slavných vojevůdců https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64176/velke-bitvy-slavnych-64176.png 5 7 2

Slavné osobnosti od Alexandra Velikého po Moše Dajana.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Slovart (ČR)

Battles of the greatcommanders , 1996

LordByron
30.06.2022 5 z 5

Ako drobnú výhradu možno dodám, že chýbajú námorné či špeci letecké boje - knižka je najmä o pozemnej vojne. Možno iba vylodenie pri Inčchone je tak na pomedzí.

LordByron
01.10.2021 5 z 5

Fantastická knižka. Jedna z prvých čo som ako malé decko furt listoval a čítal som ju a zbožňoval až do dospelosti :).
Alexander, Džingischán, Napoleon, Lee, Rommel... Ku každému krátky životopis, charakteristika, obraz a potom detailný popis jednej z ich bitiek spolu s mapkami, opismy niektorých kľúčových zbraní apod..
Napoleonovi dali netradične Wagram čo je originálne. Rommelovi Ghazalu a Leemu zas Chancelorsville. A ako správni fanúšikovia vojnových dejín sa ešte nijak neostychali Leeho a Rommela opísať ako hrdinov :).
Úžasný bol aj Jamašita a aj málo známy britský generál Slim. Každá bitka otvára úplne celú kapitolu ktorá človeka záujme a pritiahne ho k dejinám.
A krásne obrázky. Určite doporucujem. Najmä pre mladých čo sa iba začínajú zaújmať o vojenské dejiny.Otvorí im to nove obzory a budú sa zaujmat už o jednotlivé postavy viac (ako ja :).