Velká učebnice čarodějnictví a magie

Díky zjištění, že nové čarodějnictví - neboli kult Wicca - není uctívání ďábla, si tisíce náboženských hledačů na celém světě konečně uvědomily, že toto pozemské náboženství by mohlo být odpovědí na jejich potřeby. Přesto bylo téměř nemožné dát dohromady všechny složky vytvářející tuto náboženskou praxi, zvláště při oslovování zvláštních osobních potřeb. Nyní přichází Bucklandova Velká učebnice čarodějnictví, jedna kniha spojující toto všechno dohromady. Ray Buckland v ní učí historii, praxi, kompozici, formulacím, mechanice magii, bylinkářství, věštění... zkrátka všem aspektům praxe čarodějnického kultu Wicca. A nepředstavuje jen jednu tradici. Zaujímá nesektářský přístup a ukazuje, jak byste si mohli vy sestavit náboženství, aby vyhovovalo vašim konkrétním potřebám. Dává rady ke skladbě rituálů, zakládání sabatu (skupiny), vytváření systému, aby vyhovoval osobně vám. Hovoří i k samostatně působícím čarodějnicím - povzbuzuje je a radí, jak se věnovat starému náboženství. Toto je učebnice. Je předkládána ve formě lekcí vrcholících zábavnými a poučnými cvičeními, ideálními pro samostatné studium i práci ve skupině. Je to dokonalá kniha pro seriózního studenta, nově se vytvářející sabat, samostatně působící čarodějnici nebo jednoduše pro zvědavé čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31928/velka-ucebnice-carodejnictvi-a-magie-31928.jpg 4.238

Buckland (1997)

Esoterika, astrologie, okultismus, New Age
Vydáno:, Pragma

fvalek
25. listopadu

Asi nejlepší moderní kniha pro začínající pohany/wiccany/čaroděje/čarodějky a tak dále. Z takových těch základních komerčních knih (když nechcete přímo studovat nějakou historickou alchymii a grimoáry) je asi nejlepší. Je hodně komplexní, obsáhlá, vše je podrobně vysvětleno, kam se třeba hrabe takový Cunningham. Nevím, co je pravdy na tom, že byl Buckland učedníkem Gardenera, případně jak moc byl Gardenerův coven sektářský a striktní, ale kniha je velmi otevřená, i pro samostatně praktikující, což v jiných knihách chybí. Samozřejmě nějaké "nedostatky" má, otázkou pak je, co jsou nedostatky, když je tohle odvětví natolik intuitivní, že si každý musí přijít na způsob, který mu sedí a nic není striktní.
Trošku mě zaujaly narážky na různé nepodloženě vědecké studie a až přehnaná argumentace nad tím, jak je vše nutně skutečné a dokázané, to bylo takové vlezlé a rušivé, ale jinak moc pěkná kniha. Jak píši, pro začátečníky, kteří se tomu věnují prvně, rozhodně nejlepší. Později je to ale spíš takový slabikář, podle kterého už se nic nového nepřiučí. :)

Vím, že to vypadá, že neustále útočím na Cunninghama, ale to je prostě nejhorší braková komerční slátanina... Když (stejně jako já) přečtete něco od Cunninghama a pak vezmete do ruky Bucklanda, tak je to asi jako přejít od Šmoulů k Avatarovi. Neříkám, že tyhle ezopříručky jsou nějak extra kvalitní, ale z toho, co je na trhu, tahle rozhodně je. :D

MikySkjaera
13.08.2015

Jedna z prvních knih, na které jsem začal stavět svojí pohanskou praxi. Z odstupem času na ní vidím stále více chyb a nedostatků, ale nemohu jí upřít určitý iniciační význam, který pro mě měla.

moonchild
28.02.2014

Tohle byla má první kniha o čarodějnictví.Naučila jsem se podle ní nějaké základy.Výborná kniha pro začínající čarodějky a čaroděje.

ona_vi
02.07.2013

Klasika k Wicce :-) Vždy čas od času se k ní vracím :-)

Lady Rovena

Mě osobně se tahle kniha moc líbí. Je jednoduchá a přehledná. Myslí, že pro začínající čarodějnice je velmi vhodná.