Veľká príručka na oslobodenie - seba, blízkych a spoločnosti

Veľká príručka na oslobodenie - seba, blízkych a spoločnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88674/bmid_velka-prirucka-na-oslobodenie-seba--6468c37423c71.png 3 2 1

V tejto knihe čitateľ nájde mnoho nikde inde neuverejnených postupov, ako sa zbaviť dlhov a závislosti na zarábaní peňazí, vízie o peniazoch a spravodlivejšej spoločnosti budúcnosti, nápady a postupy na vytvorenie stabilných zdrojov príjmov, ako aj autorove osobné skúsenosti pri zakladaní sebestačných hospodárstiev a komunít. Autor si v úvode dáva za cieľ odhaliť skutočné tváre pseudo-slobody v dnešnej globalizovanej civilizácii a zhrnúť všetky dostupné stratégie, ako sa môžu jednotlivci aj komunity vysporiadať s problémami peňazí, dlhov, nezamestnanosti a nenaplnených životných potrieb. Z pohľadu občana ako „akcionára štátu“ nekompromisne kritizuje globálne stratégie "Systému neslobody“, ktoré skryte zapríčiňujú prebiehajúce svetové krízy v ekonomike, ekológii a svetovej bezpečnosti. Jasne a s mnohými odkazmi na aktuálne zdroje zaostruje na korupciu moci na najvyšších miestach a zviditeľňuje „psychologickú vojnu“ v médiách a kultúre, zákerne namierenú proti slobode. Prostredníctvom prehľadných grafov, internetových odkazov na výpovede a videá sa čitateľ dozvie šokujúce fakty o vzniku peňazí, ich skutočných majiteľoch ako aj o aktuálnych „konšpiračných teóriách“, ktoré sú však úplne reálne spájané s dnešnou svetovládnou mocou a zlyhaním demokracie, ktorých dôsledkom je ničivá závislosť štátov a občanov na bezcenných peniazoch, prepracovaná manipulácia verejnej mienky a zámerné potlačovanie nových oslobodzujúcich technológií. V druhej časti knihy autor postupne predstavuje možné praktické riešenia na oslobodenie jednotlivcov, rodín a komunít, ako aj pre celú spoločnosť, formou praktického „životného projektu“. Vyčerpávajúco sú tu popísané všetky aspekty nezávislého a trvale udržateľného života - od zdrojov príjmov, bývania, až po výrobu energie a potravín. Zrozumiteľne predstavuje myšlienku priamej demokracie a nové možnosti kontroly moci z pozície občanov, čo tiež podporuje rozsiahlou argumentáciou proti predsudkom o neschopnosti obyčajných ľudí riadiť svoju budúcnosť nezávisle od politickej moci.... celý text

Garik
26.01.2013 1 z 5

Prostredníctvom tejto knihy, ktorá je čímsi medzi manifestom a návodom, ma jej autor, bojovník proti „Systému“, vyzval, aby ho aj moja maličkosť nasledovala v jeho chrabrej borbe za slobodu a nezávislosť od všetkej tej zhovädilosti, ktorou nás spomínaný „Systém“ zväzuje a zotročuje.
Nemohol som sa však zbaviť dojmu, že skôr ako návod na „oslobodenie od Systému“, mi bol ponúkaný návod na parazitovanie na „Systéme“. Aby som to vysvetlil bližšie:
Autor si zjavne uvedomuje, že ním ponúkané riešenia, ako sa stať „nezávislými“ od „Systému“, sú finančne značne náročné, takže nám podsúva tiež elegantný návod na „tunel“ – teda nabrať si pôžičky, prepísať majetok, prestať oficiálne zarábať a napokon vyhlásiť osobný bankrot. Potom už len nejakú dobu vydržať a tváriť sa, že sme vlastne bedári a hurá – sme oslobodení. Že takéto niečo síce môže byť formálne legálne, ale straty firiem, bánk a štátu, ktoré takto podvedieme, napokon niekto zaplatiť musí a že tým niekým budú koniec koncov zas len obyčajní ľudia okolo nás, to pána Marka zjavne netrápi. Veď prečo by aj? Sú to predsa ľudia ukotvení a zotrvávajúci v „Systéme“, rozumej „hlúpe ovce“ v košiari „Systému“. A k takým predsa nemusíme cítiť žiadnu zodpovednosť a žiadne záväzky. Tie máme iba k sebe samým a k Matičke Zemi. Marko teda toto oslobodenie zrejme nechápe len ako oslobodenie ekonomické ale aj ako oslobodenie morálne. Ľudia-ovce však budú stále dobrí k tomu, aby týmto zabávajúcim sa a do sto rokov žijúcim oslobodeným „perma-ľuďom“ zabezpečovali nejaký ten nevyhnutný servis. Veď ako by už takí Oslobodení (rozumej: prisatí k „Systému“ zvonka) existovali bez niektorých komodít, bez PC a internetu, áut atď?

Pre pána Marka je vôbec príznačné, že všetko mu je pre jeho argumentáciu dobré – tibetská mystika, čínske duchovné cvičenia, kabala, súfizmus, učenia Mayov a Toltékov (!), „prapôvodný (!) šamanizmus“. Vymenované učenia sú podľa neho „odtajnené, skutočne majstrovské mystické vedy a náuky“, ktoré „nás môžu najďalej posunúť“. Partička na čele s T. Learym má podľa neho „nemalú zásluhu na duchovnom otvorení 20. storočia“ a o týchto ľuďoch s obdivom píše ako o „vojvodoch psychedelickej revolúcie“, „ktorí masám západného sveta znovu priblížili tisícročia utajované metódy intenzívneho duchovného zážitku“ (rozumej: utajované Katolíckou cirkvou a zážitok s drogami)! Tento mladý muž sa zabudol kdesi v šesťdesiatych rokoch, pričom ich ani nezažil.

Keďže autor tejto knihy-návodu, tento mladý (a nádejný) „sociálny inžinier“, sa pohybuje v myšlienkovom svete environmentalizmu a New Age, nijako neprekvapí, že v praxi uplatňuje hodnotový relativizmus a nemá morálne zábrany. Všetko podriaďuje svojmu dobru a svojim predstavám o tom, čo je pre neho dobré. Všetci, ktorí sa odmietajú podriadiť jeho myšlienkovému svetu, sú preňho iba „ovce“, ktoré si svoj osud oviec zaslúžia. Vôbec mu pritom neprekáža, že iba vďaka týmto „ovciam“ a „Systému“ môže on uskutočňovať svoje predstavy slobody a nezávislosti.

Beeee...

peníze rodina bydlení globalizace zdraví a léky bioprodukty, bioprodukce zdroje energie společnost a komunity

Autorovy knížky

Daniel Marko
slovenská
2010  50%Veľká príručka na oslobodenie - seba, blízkych a spoločnosti

Kniha Veľká príručka na oslobodenie - seba, blízkych a spoločnosti je v