Vědomí zasvěcence

Vědomí zasvěcence https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46093/vedomi-zasvecence-46093.jpg 5 5 5

Kniha jedenácti přednášek Rudolfa Steinera pronesených ve dnech 11. až 22. srpna 1924 v Torquay s podtitulem "Správné a nesprávné cesty duchovního bádání".

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Poznání

Das Initianten-Bewusstsein

juvelinokivi
20.02.2019 5 z 5

Víc než v jiných textech, které jsem zatím od autora četla, jsou tady naznačeny způsoby, jakými R. Steiner bádal v duchovním světě. Zajímavý je jak výčet správných postupů v duchovním bádání, tak výčet těch nesprávných (např. médium). Občas autor vybočí z obvyklého chladně matematického stylu a v pár větách "vykouzlí" scénu plnou emocí, která ovšem dokládá jeho teoretický výklad - nádherné je například líčení, jak se dávný zasvěcenec ubírá temným hvozdem z chrámu v Efesu. Velká část knihy se zabývá vztahem částí těla člověka s různými kovy, na němž je založena i léčebná metoda, na které R. Steiner v posledních letech života spolupracoval s Itou Wegmanovou. V knize jsou otištěny překreslené Steinerovy náčrtky z přednášek, které se však dochovaly v originále - dají se najít zde: https://wn.rsarchive.org/Lectures/GA243/BlackBoard/GA243T_index.html