Věčně zpívají lesy

Románová sága o lidech žijících na prastarém rodovém statku v hlubokých lesích východního Norska, kteří jsou nuceni neustále zápasit o uhájení své životní existence s drsným podnebím a divokou zvěří, a kteří jsou životním zápasem zoceleni, sebevědomí a hrdí na svůj rod. Tito lidé se naprosto liší od sedláků z rovin či bohatnoucích měšťanů. Střetávání dvou rozličných světů tvoří hlavní osu příběhu, odehrávajícího se uprostřed krásné severské přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372708/vecne-zpivaji-lesy-Vd1-372708.jpg 4.4401

Věčně zpívají lesy 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Sfinx – Bohumil Janda

Og bakom synger skogene, 1933

Kniha Věčně zpívají lesy

Ava365
23.12.2020

Nádherná kniha s pravým "seveřanem" Dagem v hlavní roli.

peří
27.11.2020

Autor rád přehání a domýšlí si, mnohá místa a postavy mají hodnocení dříve, než portrét. Jací jsou, tak také dopadnou - pro mě hodně černobílé. Ve skutečném životě je mnohé skryto, ať přemýšlíš jak chceš, logiku nenajdeš. Zde vždycky, a tím mi kniha připadá nepřirozená.
Přečetl jsem sto stran a knihu bez žalu opustil.

PeterBahn
11.11.2020

Knihu mi půjčila velmi dobrá kamarádka s tím, že by se mi mohla zamlouvat. První třetinu knihy jsem přemítal, zda kamarádku zarmoutit a knihu ji vrátit. Následně ale mně začala kniha vtahovat a na poslední třetinu jsem se už hodně těšil. Je možné, že se kniha měnila s přibýváním stránek, ale připouštím, že kniha měnila i mně…:-)

lencin
02.09.2020

První díl.
Sága Daga Björndala a jeho rodu. Drsný příběh norského venkova a samot konce 18. a začátku 19.století. Víra v Boha jako jediná cesta k žití a přežití. Velmi drsné a sugestivní.
(2008)

niknikita
23.05.2020

Moudrost dávných časů našich předků najde každý, kdo čte s otevřeným srdcem tuto severskou ságu...❤️

vterinka
01.04.2020odpad!

Ne, takhle kniha mě absolutně nezaujala. Dostala jsem ji darem. Doufala jsem, že snad bude dobrá. Bohužel. Ačkoliv se místy jevila jako sympatická, tak to bylo záhy zabito. Dostala jsem se k 57. straně a dál to nešlo. Ztráta času. Čtení o ničem. Je to plytký popis, co se stalo a jdeme zase dál.
Normálně to nedělám, ale přečetla jsem si pár hodnocení, ze kterých jsem vyvodila, že opravdu nemá cenu plýtvat časem a v četbě pokračovat.
Mimochodem, ten jazyk! Katastrofa! Už dlouho mě žádná kniha až tolik nezklamala. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Za mě jedno obrovské zklamání.

Zdenik
25.03.2020

Úchvatná kniha, která vás přenese do světa lázů a statků - do světa rivarity, pospolitosti, tradic , chudoby i bohatství, lidského utrpení i radosti. Kniha je opravdu skvostem, napsaná s láskou k severské přírodě.

jirina4159
01.03.2020

Připomenutí minulých dob oddychové čtení, lehce romantické a v dnešní době opravdu přežité. Za přečtení ale stojí.