Věčně věrný nepřítel - anorexie

Věčně věrný nepřítel - anorexie https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513912/bmid_vecne-verny-nepritel-anorexie-642416143c070.jpg 4 17 2

Skutečný příběh. Touha po dokonalosti vždycky nemusí dopadnout dobře. Skutečný příběh ženy, která onemocněla anorexií na sklonku 80. let, kdy veřejnost i lékaři o této nemoci věděli pramálo. Tomu odpovídalo i tápaní při léčbě, jež přispělo k nepříjemným zdravotním následkům, které autorku provázejí po celý život. V tomto upřímném vyprávění najdete plno paradoxů, varování a ujištění, že touha po dokonalosti se může změnit ve strach z toho, co je pro všechny nutností k přežití, tedy z jídla v jakékoli podobě.... celý text

JancaMia
31.10.2023 5 z 5

Příběh děvčete (dnes již dospělé ženy) které se trápilo svou váhou ..pořád měla dojem že je tlustá až z toho málem umřela. Následná hospitalizace na psychiatrií a potom problémy s měsíčky a braní hormonů, které vyústilo v několik operací (kýly,prsou) . Autorka konfrontuje minulost s realitou dnešních dní, popisuje svoje nepřenosné zážitky, hodně citlivě napsané. Půjčeno z knihovny.

cornetka
20.09.2023 4 z 5

Další zajímavá kniha o věčně věrném nepříteli anorexii, kterého se nikdy úplně nedá zbavit a který číhá na každou příležitost, kdy může zaútočit. Nemoc nastupuje dost nenápadně a obzvlášť dřív ani nebyla definovaná tak jasně jako dneska, takže lékaři si neviděli rady, co s takovým člověkem dělat. Autorka nám bez příkras popisuje svůj život a svůj boj nejen s touto nemocí, ale i s dalšími těžkostmi života a že jich nebylo málo. Je neskutečné, jak po každé ráně dokázala vstát a jít dál. Je dobře, že kniha vznikla a že si můžeme přečíst skutečnou realitu, jak se s anorexií žije. Obsahově je kniha dost obsáhlá, přesto by mi nevadilo, kdyby některé situace autorka rozepsala víc. Každopádně autorce přeji, ať si užívá života a daří se jí.

anorexie

2020  92%Matěj maluje mapy