Věčná zahrada

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední autorova kniha je příběhem člověka vystaveného dějinným a tragickým událostem, kerými prošlo Československo. Autor vychází i ze svých vlastních zážitků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100291/vecna-zahrada.jpg 2.73
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Arca JiMfa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Věčná zahrada

Přidat komentář
jethro.tull
17.08.2018

Tato kniha byla vydaná až po smrti autora, takže nevím, jestli se jedná o konečnou verzi, nebo na knize chtěl autor ještě pracovat. Každopádně je to pro čtenáře tvrdý oříšek. Je dost náročné se v textu orientovat, útržky několika osudů se zde všelijak prolínají, proplétají. Vždy jsem hledal nějakou indicii, abych si tu kterou část přiřadil k určité osobě. Doporučuji před touto knihou si přečíst knihy od Jiřího Muchy Pravděpodobná tvář a Marieta v noci (v tomto pořadí!!!). Rozhodně ale tato kniha není pro každého a věřím, že spousta čtenářů čtení knihy vzdá a nedočte do konce.
Ještě poznámku k 1. vydání: Soudím, že kniha byla vydána dost narychlo, protože obsahuje spoustu překlepů. A ilustrace podle mého názoru jsou naprosto příšerné a s příběhy knihy podle mě vůbec nesouvisejí. Pokud tedy neměly podtrhnout chaotickou až psychotickou atmosféru knihy.

bábuška
27.04.2018odpad!

Opět jsem tuto zasutou knížku vzala do ruky a opět jsem ji odložila. Přestože jsem se snažila, znovu jsem to vzdala. Samotný příběh začíná v r. 1968 vjezdem sovětských tanků do pražských ulic. V hlavě hlavního hrdiny se začínají vynořovat vzpomínky na dětství, válku, a nejen jeho, ale i jeho náhodných známých. Mně se to celé jeví jako nepřehledná změť na sebe nenavazujících dojmů. Prostě jsem to nezvládla. Proto nemůžu ani ohodnotit.


Doporučujeme

Noční klub. Díl první
Noční klub. Díl první
Oprátka za osm mrtvých
Oprátka za osm mrtvých
Strach nad Bobří řekou
Strach nad Bobří řekou
Mega hustej nářez
Mega hustej nářez