Věčná Ambra

Věčná Ambra
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138611/bmid_vecna-ambra-138611.jpg 4 635 635

Ambra je krásná dívka, jejiž rodiče ji odložili s velkou částkou peněz na výchovu na prahu vesnické usedlosti. Domnívá se, že má na víc, než se usadit na venkově a vdát se. Setkáním se šlechticem Brucem jí dodá odvahy a odjíždí s ním do Londýna. Bruce však musí do Ameriky, a Ambru zanechává v Londýně. Ambře jsou odcizeny všechny peníze, které ji zanechal, a najednou se ocitá v Newgatte – vězení pro dlužníky. Podaří se jí uprchnout a dostane se do londýnského divadla, kde záhy díky své kráse září v hlavních rolích a získává si četné milence. Vdá se za bohatého obchodníka a po jeho smrti je žádoucí vdovou...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Forever Amber , 1944

koksoza
11.07.2013 5 z 5

Četla jsem ji jako malá, ještě dřív než jsem viděla Angeliku a tento romám nemůže nic překonat. Měli raději zfilmovat Ambru než Angeliku. To je jen čajíček. Opět jsem si ji zchutí přečetla a opět nezklamala. Moc romány s podtextem pro ženy nečtu, ale tento je vyjímka.

e.luk
06.07.2013 5 z 5

úžasná knížka stránky jsem do slova hltala. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku,ale i přesto jak řekla po přečtení moje maminka byla to slušná kurtizána mě se líbilo,že věděla co chce a šla si za tím. tehdejší doba to vyžadovala. kdo se nesnažil nic nezískal. barvitě vše popsáno hlavně to morové období..brr to muselo být děsivé..

kkaca
03.07.2013 5 z 5

jako většina předchozích komentářů, četla jsem jako náctiletá a tu dobu jsem to hltala jedním dechem, krásný historický román podložený velkou láskou a intrikami té doby

Inusenka18
13.06.2013

skvělá kniha akorát sem nepochytila kdy zjistí že má hraběcí původy jak je psáno v příspěvku předemnou?

lucikg
23.05.2013

Krásný příběh Ambry, jak se snaží o lásku lorda Carltona. Také o nejvyšší možný titul u dvora, ale na konci se dozví, že přece jen v krvi má hraběnčin původ.

petik1
14.03.2013 5 z 5

Tato kniha je moje srdeční záležitost. Poprvé jsem jí četla před 13lety a neustále se k ní vracím. Prostě pro mě je NEJ.

hankapimi
28.02.2013 5 z 5

Bouřlivý život venkovské dívky Ambry, zamilované do anglického lorda Bruce Carltona. Ambra začínala svoji milostnou i společenskou kariéru doslova na ulici. Probojovala se až na samý vrchol anglické smetánky. Získá i šlechtický titul vévodkyně z Ravenspuru, dostane se do blízkosti mladého britského krále Karla II Stuarta a pozná nespoutaný život šlechty u dvora. Zaplete se do vysoké politiky, ocitne se při požáru Londýna a neohroženě zachrání Bruceho život při morové epidemii. Ta tenkrát postihla celou Evropu a zemřela při ní téměř polovina obyvatelstva. Ambra musí čelit intrikám a nemilosrdnému boji o moc, slávu a majetek, jak už to na královských dvorech bývá. Kathleen Winsorová provádí čtenáře přesvědčivě reálnými historickými kulisami 17. století, dobovou atmosférou, závažnými společenskými konflikty té doby, jako byla válka Anglie s Holandskem. Kdo má rád historii, šmrncnutou láskou,intrikami a romantikou, doporučuji.

cicibajza
30.01.2013 5 z 5

Jedna z mojich obľúbených kníh. Milujem historické romány a tento bol presne podľa mojej chuti :)

hortenzie
19.01.2013 4 z 5

Taky jsem ji přečetla jedním dechem, je to skvělá oddechovka. I když mne zklamal závěr - celou knihu jsem čekala, že se zjistí, ke které šlechtické rodině Ambra patří (viz začátek). Asi autorku nic nenapadlo?

Katuska001
19.01.2013 5 z 5

Strhující historický román s kapkou červené knihovny a mořem intrik z doby Karla II. odehrávající se převážně v Londýně, kniha má i prvky událostí dle skutečnosti. Jinak je to příběh jak chudá holka ke štěstí přišla...

pipili
06.11.2012 5 z 5

Po letech, kdy jsem si ji opět přečetla, nezklamala ! Skvělá.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moje srdcová záležitost!! Doporučuji všem co mají rádi historii,lásku a intriky na královské dvoře.Velice mě mrzí,že není možné sehnat dVD s tímto filmem :-( :-)))))))))))

Quinn
24.07.2012

Přečetla jsem spousty knih, bohužel u spousty z nich ani nevím, o čem byly...V této knize je mnoho okamžiků, které se vryjí do paměti a tím se pro mne stává Ambra nezapomenutelná.

princesse
23.06.2012 4 z 5

Jedna z těch, které se po letech opět chystám přečíst znovu! Výborná.

Pajik
19.02.2012 5 z 5

Kniha, která patřila mezi mé první a také jsem ji přečetla tzv. jedním dechem. Doporučuji.

Adina77
15.02.2012 5 z 5

Moc krásná kniha. Jedna z mých nejoblíbenějších. Při studiích mě kdysi inspirovala a použila jsem ji jako předlohu při projektu Návrh divadelního kostýmu. Šaty pro vesnickou dívku, honosné šaty ke dvoru, a šaty které si Ambra vymyslela – obepnuté, díky nim byla středem pozornosti. Asi mě na té knize bavilo to, že se děj neodehrával tak jak bych chtěla já – to očekávání, zklamání a znovu překvapení… Doporučuji. Já jsem ji četla na střední škole, ale opět se na ní chystám.

Mili13
04.02.2012

Knihu jsem četla jako jednu z prvních když mi bylo asi tak 15let,velice mě nadchla a od té doby čtu historické romány....20let,jen mě mrzí že tento krásný námět ještě nikdo nezfilmoval...:)Velká škoda..:(

janacheca
17.10.2011 2 z 5

Narozdíl od ostatních komentářů, mě knížka zklamala. Vydržela jsem číst až do konce a celou dobu mi to připadlo jako červená knihovna, která si hraje na velkoryse napsaný román.

1alena1
19.08.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem za totality četla ve slovenštině a tak mě zaujala, že jsem ani neregistrovala, že není v mém rodném jazyce. Nedala se tehdy moc sehnat a byla to jedna z prvních knih, kterou jsem si po revoluci koupila s radostí, že už si budeme moci kupovat a číst co chceme (už samozřejmě v češtině). Je to kniha o jedné etapě v historii Anglie, ale spojená s láskou až za hrob krásné Ambry, původem z velmi chudých poměrů. Neznám nikoho, kdo by ji i přes její rozsáhlost četl déle než 10 dní, krásně, čtivě napsáno, lze doporučit !!!

free
25.07.2011

Jedna z mých nejoblíbenějších, vždy se k ní ráda vracím.