Ve větvích Yggdrasilu

Ve větvích Yggdrasilu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516613/bmid_ve-vetvich-yggdrasilu-EnA-516613.png 4 96 96

Agátin život se konečně srovnal. Má kde bydlet, stabilní práci, pár kamarádů. Po letech problémů se všechno zdá skvělé. Než se ztratí v lese. Než se ji kamarád pokusí zastřelit. A než taxíkem srazí severského boha.

nela3812
22.06.2023 4 z 5

Autorka odhaluje bohy Ásgardu ve staronovém světle. Můžete zapomenout na dobré a zlé bohy, jak je znáte z Marvelu. Tohle je návrat ke kořenům mytologie a božského chaosu!

Svět plný severských bohu, malicherných válek a nekonečného uzurpování protne příchod ženy. Lidské ženy. A ta je! Pro ostré slovo nejde daleko, životem se protloukala jak jen mohla a rozhodně to není žádná třasořitka na duši a už vůbec ne na těle! Prostě typická česká ženská se vším všudy!

Pokud zkombinunete taxikářku a bohy Ásgardu, vznikne vám příběh nabitý akcí, humorem i zajímavostmi z mytologie. Autorka vytvořila příběh, ve kterém se nebudete ani chvíli nudit a budete jej hltat každou volnou chvíli. Věřím že konec vás určitě překvapí! Více takových konců by podobným příběhům prospělo.

Příběh moc doporučuji. Osobně bych ocenila nějaké označení stále se střídajících pohledů, míst a času. Občas mi dalo zabrat, než jsem se zorientovala. Také bych byla ráda za delší epilog, kde by se autorka k jednotlivým postavám mohla vuce rozepsat! 3 věty ke každému byli, po tak dlouhém a nabitém příběhu, zoufale málo.

Hodnotím 4/5

TeaS2015
17.06.2023 5 z 5

Tak tuhle jízdu mezi mytickými stvořeními, bohy a lidmi, nabušenou magií a říznutou notnou dávkou nadsázky, humoru a se špetkou srdceryvných momentů jsem si vážně užila, jako jízdu po slaninou vymaštěném tobogánu, kdy závěrečný "šplouch" byl vážně silný a mocný.
Bavila jsem se, protože autorka vás nenechá ani na chvilku vydechnout, tudíž musíte číst, číst a číst! Doplnila jsem si a oživila severské mýty o některé drobnosti, které zatím unikaly mé pozornosti.
A Lokiho trest?! Ten mě vážně pobavil, ale ne, neprásknu vám, jak ten zmetek dopadl. To si musíte přečíst sami :) :) :)

RinaV
13.06.2023 5 z 5

Ve větvích Yggdrasilu-
Až si budete balit kufr na dovolenou, nechte si v něm trochu místa. Tak akorát, aby se vám tam vešla tahle knížka s nenápadnou obálkou. Ale od začátku.

To je anotace a začátek knihy, po kterém nastává svižná jízda, plná vtipu, (vážně smála jsem se hodně a nahlas), napětí, zvratů, a hlavně zajímavě zpracované mytologie.
Zapomeňte na Marvel! Tady řádí bohové, tak, jak se o nich mluví v legendách. Sobečtí, krásní, mocichtivý, rozežraní a lační boje. Do to přimíchejme valkýry, obrovská mytická stvoření a jednu nebohou taxikářku, co se snaží, aby se v tom neztratila.

Moc se mi líbilo, jak je to celé zpracované. Čtivě, hravě, ale pozor rozhodně se zde nevyhneme pasážím, kdy příběh potemní. Řekla bych, že některé scény, byly až zbytečně moc drsné, ale z příběhu vás nijak nevykolejí.

U vody to přečtete za dva dny a bonusová povídka na konci, je super tečkou za tímto světem. Díky autorce za výlet na pořádný Ásgard.

Morbidus
12.06.2023 5 z 5

Příjemné překvapení! V románu jsem nalezl právě tu směsici temnoty, humoru a napětí, která mě baví. Kniha nekráčí cestou generického fantasy, i když si vyzobává (ne)známé mytologické prvky; díky tomu nemusí čtenáři příliš vysvětlovat, a může se vrhnout přímo na děj. Příběh si užije každý, kdo má alespoň povšechný přehled o severské mytologii. Za textem jde znát slušná příprava, psychologie postav funguje a nemůžu říct, že bych měl málo lore.
Samozřejmě, pár věcí mi neladilo; většinou ale šlo o detaily nebo se potenciální výtka nenaplnila. Vyprávění se nebojí jít do hloubky a pokládat zásadní otázky. Docela chápu, že mnoha čtenářům se hlavní hrdinka může na čas jevit nesympaticky (můj případ to není, odhadl jsem ji správně), což samozřejmě s pozdním vysvětlením a pochopením přejde. Agátin příběh na mě silně zapůsobil a jeho poselství je zásadní.
Bonusová povídka pak na tváři musí nutně vykouzlit úsměv a společně s doslovem osvětlujícím vznik této knihy vše krásně uzavře. Ale musím závěrem zmínit ještě jednu věc, a to nádhernou obálku - přesně kvůli tomuto mám papírové knihy tak rád...
Přesvědčit se můžete sami Ve větvích Yggdrasilu!

karinga
12.06.2023 5 z 5

S Agátou se život úplně nemazlil. Byl spíš nahovno..., ale ona se tomu postavila a vypracovala se. Začíná se jí dařit a všechno vypadá skvěle. Tedy do chvíle, než svým taxíkem srazí severského boha Lokiho.

Už jen anotace slibuje fakt neotřelý příběh, kde není o vtipné a nečekané situace nouze.

Marvelovky mám nakoukané, ale nejvíc toho vím stejně o těch krásnejch očích Iron mana, takže jsem do toho šla s tím, že to možná nepochopím, nebo se v tom prostě ztratím. A jsem jen a jen příjemně překvapená!

Terka má specifický a jedinečný styl - pěkně rovnou k věci, žádný dlouhý popisy, zato skvělé, živé postavy, co mají svoje mouchy (hodně much) a hlášky, že se budete lámat v pase. Jakože fakt. Prostě značka ideál.

Ale rozhodně to není jen haha čtení. Jsou tam místa, kde vás ten humor přejde.

Takže jo, doporučuju všema deseti a dalšíma deseti k tomu. Tohle se vám prostě bude líbit.

Kate3003
12.06.2023 4 z 5

Tahle kniha byla opravdu skvělá. Celý příběh se opravdu velmi dobře četl a to jak autorka pojala severskou mytologii mě opravdu bavilo. Na základě určitých bájí z severské mytologie vystavila autorka opravdu zajímavý a humorný příběh.
Agáta konečně začíná mít pocit, že ji vše vychází jak má, ale osud pro ní má připravené malé překvapení. Pošle jí do cesty Lokiho, který zrovna vyvedl jeden ze svých dle jeho názoru velmi povedených šprýmů. A přesně v tu chvíli se celý Agátin život obrátí vzhůru nohama společně s celým Ásgardem. Lokiho šprým totiž odstartuje sérii šílených událostí a velmi špatných rozhodnutí v podstatě všech zúčastněných.
Líbil se mi vývoj hlavní postavy a to jak postupně byli určité věci naservírovány a vysvětleny. Protože přestože v určitých chvílích jsem si říkala, že je opravdu hrozná po přečtení celého příběhu mám pro její jednání celkem pochopení.
Bavilo mě to jak autorka provázala mytologii se současností. Závěr mě dost pobavil, protože sprdnout bohy jak 5 leté děti to není jen tak a rozhodně bych chtěla vidět jak vypadá Hel po jeho vyzdobení.

Za možnost si knihu přečíst velmi děkuji Autorce, která mi knihu poskytla na recenzi.

Vjeerus
01.06.2023 5 z 5

Pokud byste od tohoto příběhu čekali staré známé dobráky z Marvelu, budete zklamáni. Autorka si vzala vizáž i povahu bohů z druhého konce (víc toho skutečného) a mezi ně hodila taxikářku Agátu, jejíž život nebyl zrovna nejrůžovější. Ironií osudu bylo, že se všichni setkali ve chvíli, kdy si hlavní hrdinka myslela, že je konečně spokojená.
A pak začal pořádný kolotoč. Jeden vtípek Lokiho spustil lavinu problémů a nepěkných rozhodnutí, kdy jsme sledovali vývoj Agáty a odhalovali její životní útrapy. Musím říct, že v polovině knihy mi hrdinka přišla opravdu vrcholně sobecká a arogantní, ale ve chvíli, kdy se vše vysvětlilo, tak jsem došla pochopení, stejně jako ostatní postavy.
Svět mě bavil. Klidně bych v něm zůstala o chvilku dýl, protože bych ráda navštívila vyzdobený Hel.
Tenhle humorný příběh mi sedl dokonale do nálady a skvěle se mi četl. Konec byl možná trošku moc velký happyend, ale to sprdnutí bohů za něj rozhodně stálo. V tomhle jsem plně souhlasila s hlavní hrdinkou.
Za knihu děkuji autorce v rámci spolupráce

LuckazUdoli
21.05.2023 3 z 5

Prekvapive dobre cteni. Nebyl to uplne muj salek kavy, ale je to napsane ctive a na dovolene potesilo.

EvikU.
16.05.2023 4 z 5

Fantasy je oblíbený žánr pro únik z reality. Přečetla jsem jich hodně, proto jsem ráda, když mě nějaká další překvapí. A této knize se to povedlo. Zapojení současnosti do světa Bohů, propojené světy, minulost, pátrání po Odisovi.

Hlavní hrdinka Agáta byla správná bojovnice, Loki zase Bůh, kvůli kterému se do všeho zaplete. Vzdá se svého současného světa, aby pomohla Lokimu.

Velmi mě zaujal námět, celé zpracování, odlišné od jiných. Vtipné místa, ale i místa, která Vás chytnou za srdce. Započíná se válka mezi Bohy, Lokin je stíhaný za smrt Odina. Kdo bude vládnout? A jak je to s bastardem Agátou? Napůl čarodějka. Napůl člověk.

Napínavé putování při hledání pravdy mě bavilo. V druhé polovině jsem si říkala, že to ztratilo svůj drive, chvilku to pro mě bylo pomalý. Ale konec byl skvělý. Opět jsem se naplno ponořila do knihy a nechala se unášet větrem ve větvích Yggdrasilu.

SBH
13.05.2023 1 z 5

(SPOILER) Ačkoli vůči autorce chovám velké sympatie, její knihy nejsou psané pro mě. Bohužel.
Při prvním pokusu (O dracích a lidech) jsem velmi brzy vystřízlivěla z opojení ukázkou a někdy na 50. stránce jsem ztratila schopnost pokračovat v četbě. V případě Yggdrasilu jsem začínala vyzbrojena velkou nadějí, ovšem dopadlo to bledě. Tentokrát jsem sice vytrvala, ale výsledek je identický.
Nejhorším problémem jsou postavy. Hlavní hrdinka pro mě byla inertní, chvílemi mi lehce lezla na nervy. Rozhodně bych s ní nešla na pivo. Jednak by mi u ní scházel smysl pro humor, a potom bych se oprávněně obávala, že mi štípne šrajtofli. Její kňourání, sobectví a nedostatek nadhledu mě neoslovil. V případě Reginleif jsem chvílemi měla pocit, že lavíruje mezi hloupou blondýnou a všeznalou vědmou. Na tisíce let starou bytost se nechovala zrovna moudře, její závěrečná pocta Agátě (učila jsem se od nejlepší) byla hodně mimo.
V souhrnu mi bylo lhostejné, co se hrdinkám přihodí, a to nikdy není dobré.
V otázce děje jsem třetinu knihy tápala, oč vlastně kráčí. Když se rozběhlo pátrání po Ódinovi, vzrostl můj zájem, ovšem závěrečná bitva vše zazdila. V každé fantasy knize musí zemřít milovaná postava, protože si to příběh žádá (jako kdyby příběh netvořil sám autor, že) a musí končit bitvou, protože bitva vyřeší všechny problémy a následují pouze zářné zítřky (jako fakticky?). Nejsem odpůrkyní schématických dějových postupů, ale požaduji nějaké vybočení, překvapení, legrácku. Tady se nic takového nekonalo.
Hrdinové navazovali vztahy, mnohdy plné emocionálních bouří, nicméně některé situace mi připadaly umělejší než PET flašky. Například když matka zaplatí náhodnému kolemjdoucímu, aby zprznil její dceru. Jestli má autorka pro tuto příhodu reálný podklad, tak potěš koště. V důsledku všechny tyto situace nechaly mě, starou citlivku, naprosto chladnou.
Scházel mi humor, esprit, nadsázka. Celé dílo bralo samo sebe smrtelně vážně, čemuž ale neodpovídala bláznivá zápletka a propojení současné všední dívčiny s potrhlou severskou mytologií. Jako kdyby chtěla autorka vytvořit drsný epický příběh, ale odbyla to stručným, úsečným vypravováním.
Bonusem k celému utrpení bylo ukrutné množství pravopisných chyb. Proboha, příčestí minulé, učivo šesté třídy ZŠ!
Ani nedokážu vyjádřit, jak moc je mi to líto, ale bohužel nelíbilo. Vůbec.

MegaH
12.05.2023 4 z 5

Knížku jsem si užila, nepředvídatelný příběh, moji oblibení i neoblíbení bohové a taxikářka Agáta, které jsem celou knihu držela palce... Skvělé oddechové a zábavné fantasy, doporučuji všem, co mají světy bohů rádi
Děj pěkně odsýpal, nebylo kdy se nudit, jediné, co bych vytkla, že některé věty mi přišly příliš strohé. Líbilo by se mi, kdyby knížka měla klidně o sto stránek více
Bonusová povídka PÍSEŇ O THRYMOVI byla skvělým a vtipným zakončením

Áňa 998
01.05.2023 5 z 5

Miluju severskou mytologii, a proto když jsem zahlédla tuhle knihu, měla jsem okamžitě jasno. Pustila jsem se do ní a během pár dní (kdy jsem četla kdy se dalo) jsem měla přečteno :-) Krasná kniha, krásně propojená s mytologií, neskutečně čtivá, sem tam sranda, hlavní hrdinka od rány... Co víc si přát?
Jo, a je tu spouuuusta Lokiho! :-)

Maud22
25.03.2023 5 z 5

Mám slabost pro Lokiho. Uvítala jsem zápletku, kdy se tenhle vtipálek přimotá do cesty mladé taxikářce Agátě, a protože se na Zemi neocitl jen tak, problémy se dají čekat. Děj se přesouvá na Áskard a setkáme se tu i s Ódinem, Thorem, Freyou, Heimdallem a dalšími ze severského pantheonu. Vtipné okamžiky střídají bolestné události a vzpomínky. Agátě opravdu není co závidět, ale na konec jí všechno prožité utrpení dá možnost být sama sebou. Sama autorka přiznává, že severská mytologie je komplikovaná a že marvelovská interpretace, i když jí samé je sympatická, je poněkud odlišná. Přestože zboňuju Thora (obzvlášť z toho marvelovského dílu, kde dost přibere), tak jsem se bavila jeho humpoláctvím a Lokiho potměšilostí. Srandičky a neveselá realita se vzájemně vyvažovaly a když pominu nedbalou jazykovou korekturu, musím říct, že se to moc dobře četlo. A bonusová povídka Píseň o Thrymovi je opravdu milý bonus!

Valenis
18.03.2023 5 z 5

Mám ráda severskou mytologii, takže jsem po knížce sáhla díky jejímu tématu. A fakt jsem si ji užila. Líbí se mi, že příběh nenásleduje stereotypní vzorce a od první chvíle mě vtáhl do děje.

petulkapeta
13.03.2023 3 z 5

Mate radi Marvel a severske bohy v něm, tak si tuhle knihu nečtěte...pokud ovšem nejste fanoušci marvelu, pusťte se do ní, jako zajimavá oddechovka dobrá.

Malarkey
13.03.2023 4 z 5

Autorka svojí třetí knihou u nakladatelství Golden Dog stvrdila fakt, že čtivou a zábavnou formou píše divné příběhy. Divné, ale zábavné příběhy.

Ne jinak je tomu i v rámci knihy Ve větvích Yggdrasilu. Knihu jsem totiž přečetl na jeden zátah, ale nemohl se zbavit dojmu, že si celou dobu utahuje z Marvelovského univerza a k tomu navíc i tak přidává kopu jedinečné severské mytologie.

Co naplat, já se tu prostě opět bavil. Zatímco předchozí kniha měla růžovou obálku s drakem, co baští ibáče, tady to obálkou na první dobrou působí daleko solidnějc, ale po prvních stránkách rychle pochopíte, že zde tu autorka opět zašla za hranice a pokouší, co čtenář opět vydrží. Za mě super a jen tak dál!

Tsabo
15.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Pasáž: "Já jsem Perun a udělám si tady pořádek" + navazující "kdo je tvůj táta" mi přišla trošku nucená...až lámaná přes koleno..., jinak se děj pohybuje pouze mezi "fajn" a "super".

jan8470
10.02.2023 5 z 5

Lepší než Gaimanova Severská mytologie.

giraffe
30.01.2023 5 z 5

Mám ráda severské mýty a mám ráda fantasy, takže tahle kniha byla pro mě jasná volba. A rozhodně stála za to.

kr_gr
29.01.2023 5 z 5

Narazila jsem na autorku na jisté sociální síti, kde psala o předprodeji Ve větvích Yggdrasilu. Říkala jsem si, proč ne. Severskou mytologii mám moc ráda, co to nezkusit. Šla jsem na slepo, ale jsem za to tak ráda!

LIDIČKY, TO JE TAK BEZVA!!!!

Příběh mě pohltil od první stránky. Musela jsem zjistit, jak to s Agátou dopadne, co to tam ten Loki kuje a jestli se valkýra Reginleif konečně dočká naplnění svého osudu. Zhltla jsem to jedním dechem a zjistila jsem. Autorka rozhodně nezklamala.

Příběh je krásně psaný, Agáta je strašně fajn (ráda bych jí pozvala na pivo nebo na sklenku vína a pokecala), bohové jsou správně božští a pošahaní... a prostě celé to má srdce, víte?

Doporučuji všema deseti.