Ve stínu slunce

Ve stínu slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307923/bmid_ve-stinu-slunce-yat-307923.jpg 4 4 2

Ve stínu slunce vám odhalí nejen pravou příčinu pádu Francie, který vyústil až v revoluci, a následné stětí Ludvíka XVI., a jeho manželky, Marie Antoinetty. Nechte se unést na dvůr ve Versailles za vlády Ludvíka XV., jenž je zmítán spolu s celou Francií hospodářskou krizí a Anglo-Francouzskými válkami o území v Indii a Severní Americe, kde propuká tzv. „Upíří horečka“. Jak naznačují mnohá dochovaná písemná svědectví a obrazy, tak i ústně převypravována svědectví, za veškerým děním srážejícím Francii téměř na kolena, není pouze neschopnost dvora a krále, ale především úsilí velmi mocných a nebezpečných osob, které skrývají svou pravou tvář za maskou lidství. Poznejte milující srdce, spalující vášeň lásky a nenávisti. Okuste chuť moci, chamtivosti, a podlehněte touze porazit samu smrt. Otevřete své oči uprostřed temnoty, aby jste spatřili světlo. Ocitnete se Ve stínu slunce...... celý text

Čtenář300
11.07.2020 5 z 5

Velmi doporučuji, za cenu kterou se dá sehnat a příběh - je nesrovnatelný.... Skvělá kniha s historickou atmosférou.

Tarja814
06.09.2016 5 z 5

Skvěle zpracování historického dramatu. Knížka možná navazuje na dřívější knížku autorky Eleonora ze Schwarzenbergu: Skutečná upíří princezna, ale i kdybych ji nečetla, tak bych si vůbec nedala dohromady, že na sebe navazují. Toto autorka zvládla perfektně! Ale tady rozhodně na nějakou romantiku zapomeňte. Děj se sice rozjíždí pozvolna, ale postupně přidává nejenom na tempu, ale také na rychlých zvratech a dramatické stránky historických událostí. Rozhodně toto není vhodné čtení pro lidi s menší slovní zásobou. Ale náročnější čtenář - za kterého se považuju taky, by rozhodně neměl být zklamaný. Za mě se jedná o jednu z nejlepších knih v téhle oblasti od českých autorů pro tento rok. Spoilery nevedu. Takže můžu jen doporučit.