Ve stínu sfingy

Ve stínu sfingy je druhý román série Jake Ransom. Autorem je mistr dobrodružných thrillerů James Rollins. Pomocí hodinek svého otce se Jake Ransom snaží vrátit do Kalypsa, což je město na prapevnině Pangaea. Rozhodl se zjistit, zda jsou jeho rodiče mrtví nebo se ztratili někde v čase. Je si jistý, že klíčem k tajemství zmizení rodičů je nápis uvnitř hodinek. Místo do Kalypsa je však vržen do podivné pouštní země. Tam se k němu přidávají mayská dívka Marika, římský chlapec Pandor, Bach´uuk a také Jakeova sestra Kady. Jsou ovšem zajati krásnou mladou princeznou Nefertiti. Také ona se musí brzy bránit posluhovačům Krále lebek. Jake má u sebe předmět, který král touží vlastnit více než cokoli jiného. Je to věc, která dává majiteli obrovskou moc a kontrolu nad děsivou Kvílející sfingou. Začíná závod s časem, Král lebek nesmí vyhrát. Kdyby se tak stalo, nic na světě ho nezastaví. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87253/ve-stinu-sfingy-87253.jpg 4.1130

Jake Ransom (2.)

Jake Ransom and the Howling Sphinx (2010)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Kniha Ve stínu sfingy

Kocourek
15.07.2018

Dobré pokračování tajemného světa. Jen škoda,ze uz dál není nic..

Mammoth
08.11.2017

2. díl "pohádky" s Jakem Ransomem mi přijde již propracovanější než úvodní díl a objevují se v něm i prvky napětí, kdy mají hlavní hrdinové na kahánku, byť předvídatelnost 1. dílu zůstala na stejné úrovni. Celkově vzato, jako nenáročné dobrodružství určené k oddechu určitě obstojí...

HáTa94
22.11.2016

Dobrodružný, pohádkový příběh o J. Ransomovi se mi moc líbil. Občas neškodí popustit uzdu své fantazii a představit si, co by bylo, kdybychom se přenesli v čase kamkoliv. Co by se mohlo stát, koho bychom potkali a mnoho dalšího. I když se mi první díl líbil o maličko více, tak to rozhodně neznamená, že knihu ochudím o body.

Elea
09.07.2016

Rollins opět nezklamal, ale Sigmu mám raději.

Atak
16.06.2016

Super příběh, těším se na další :)

lampernaqui
10.01.2016

Úroveň stejná jako u předchozího dílu, takže kdo se bavil, bude se bavit i nyní. Ale já opravdu raději Sigmu.

Fuksinka
24.05.2014

Mými nejoblíbenějšími hrdiny v dětství byli Indiana Jones, Holden Caulfield, Nick Twisp a Luke Skywalker. Kdyby existoval Jake Ransom, určitě by se k nim připojil. Lepší než první díl. Akčnější a "strašidelnější".

eva1371
28.04.2014

Ahoj tento díl byl opravdu napínavější a strhující než předešlí. Jen doufám že bude nějaké pokračování.