Ve stínu hákového kříže - Protektorát 1939–1945

Ve stínu hákového kříže - Protektorát 1939–1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398265/bmid_ve-stinu-hakoveho-krize-0GC-398265.jpg 3 13 6

Další kniha známého spisovatele, záhadologa a badatele Vladimíra Lišky se vrací k pohnutým a nejvypjatějším okamžikům našich novodobých dějin, do doby, kdy byla zcela podkopána naše samostatnost a ohrožena existence národa. Kniha si klade za cíl seznámit především mladé čtenáře s dobou, od které uplynulo více než sedmdesát let. Morální apel, ať nezapomínáme na svou minulost, se táhne jako neviditelná nit celou touto publikací. Zabývá se především obdobím dějin mezi lety 1938–1945, ale nalezneme v ní i odbočky k letům předcházejícím, kdy se formoval duch nacionalismu a kdy Hitler získával svou moc v Německu.... celý text

Ronnie68
16.09.2023 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha o nejtěžším období Československa (později jen Čechů a Moraváků) ... jsou zde fotografie plus na konci jsou pak příběhy relativně hlavních aktérů tohoto období...

hnatlubo
27.02.2023 1 z 5

Pro toho, kdo se druhou světovou válkou zabývá je vcelku zbytečné tuhle knížku číst. Nepřináší nic nového.

kuky921
31.01.2022 5 z 5

Srozumitelné shrnutí období protektorátu.

Vitan24
20.03.2021 4 z 5

Autor si klade za cíl, jak sám zmiňuje, seznámit především mladší čtenáře s dobou, od které uplynulo více jak 70 let. Myslím, že se mu to povedlo skvěle. Kniha je napsána čtivě a nezachází do přehnaných podrobností, což je vzhledem k účelu pochopitelné, ale i tak jsem se dozvěděl i několik zajímavých podrobností, které jsem nevěděl, nebo o nich věděl jenom okrajově. Chápu, že pro znalce a nadšence do historie, kteří se o téma protektorátu zajímají a četli jiné publikace, kniha asi moc nového nepřinese, ale opět připomínám její účel. Jediné, co mi v knize chybí, je lepší ozdrojování, kdy bych u některých tvrzeních uvítal odkazy na čerpaný zdroj, i tak ale hodnotím knihu pozitivně. V dnešní době, kdy se období 2. SV ve školách vůbec nestíhá probrat, podobná poměrně stručná a čtivě napsaná publikace věnující se temnému období našich dějin určitě najde své místo.

Gracian1964
25.02.2020 3 z 5

Knihu som si kúpil hlavne preto, lebo sa zaujímam o toto obdobie. Súhlasím s predchádzajúcim komentárom, že je to také zhrnutie. Mnoho nového som sa nedozvedel, ale s tým som vlastne ani nepočítal.

konicekbily
17.08.2019 3 z 5

Autorovo shrnutí našich temných národních dějin není příliš poutavé čtení, je to takový nemastný - neslaný souhrn převzatý z jiných pramenů. Některé jeho myšlenky jsou nové, ale ne vždy se s nimi čtenář ztotožní.