Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

Marky-knihy
24.07.2014 5 z 5

Příběh mi naprosto vyrazil dech. První světová válka se španělskou chřipkou je smrtící kombinace. Podaří se to hlavní hrdince překonat? Zvláště, když se začínají objevovat duchové a není si jistá, čemu ještě vůbec může věřit. Kniha je neskutečně čtivá, hltala jsem každou stranu. Navíc po grafické stránce je naprosto dokonalá. Úžasná obálka, krásné fotografie uvnitř spolu s vynikajícím obsahem tvoří perfektní knihu.

kamise
14.07.2014 5 z 5

Originální tajemný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou a zajímavými historickými souvislostmi z období první světové války a pandemie Španělské chřipky. Velice povedená kniha, jak obsahem, tak formou.

Knihomolka Nell
03.07.2014 5 z 5

Naprosto super mysteriózní, děsivý a hlavně originální horor s napínavým koncem!
Báječná kniha!:)

Clairka
28.06.2014

Skvělá kniha doporučuji !! :)

Peace
28.06.2014 5 z 5

"Zkus se přičinit, ať svět pořád všechno tak nekazí."

Nádherná kniha, která vás vtáhne do roku 1918, ani nebudete vědět jak. Budete sice obklopeni válkou, španělskou chřipkou a vtíravým pachem cibule, ale zároveň zjistíte, že právě v těžkých chvílích v sobě člověk dokáže najít neutuchající vnitřní sílu a naději.

jaja10
22.06.2014 4 z 5

Tak takový překvapivý konec jsem vůbec neočekávala, úplně bych se tady chtěla o této knize rozepsat, ale bohužel bych tím prozradila části děje a to nechci. Rozhodně zajímavá knížka, jak dějem, tak i zasazenými skutečnými událostmi (španělská chřipka, válka)...mohu doporučit k přečtení.

Michaluška
31.05.2014 5 z 5

Knížka se četla moc hezky.Příběh byl zajímavý, krásný a napínavý.Zařazuji mezi moje nej knížky :) určitě si ji přečtu jednou znova :)

Jitulisko
26.05.2014 4 z 5

Kniha se četla pomalu sama :) jen nějak nedošlo na strach, mrazení, hrůzu.... Na mě působila spíš naopak, nebylo tu popírání, ale boj o to jak zvládnout spojení s mrtvými. Boj a naděje, že Vás chřipka nedostane. nevím proč, ale i v těch hrůzách bylo víc pozitiva a naděje...

Moňule13
25.05.2014 5 z 5

Nádherná, dojemná a strašidelná knížka, nejen kvůli duchům, ale i kvůli popisu epidemie španělské chřipky, která musela být příšerná, stejně jako válka. Obě braly lidem milované osoby a úplně na mě z knížky čišelo to zoufalství pozůstalých. Mary Shelley byla sympatická hrdinka, na svou dobu měla velice pokrokové myšlení, což se nemuselo líbit všem, ale ona se nedala :) Její tragická láska ke Stephenovi ji ale nezlomila a ona se i přes spoustu hrozných událostí ve svém životě nedala.

Rodaw
05.05.2014 5 z 5

Tak tato kniha si mě naprosto získala :-) Hned po dočtení se zařadila mezi mé srdcovky, všem ji doporučuji
Je plná napětí, opředena tajemstvím a hlavně dlouho nevíte, na čem vlastně jste. Příběh je místy i celkem dost smutný.
Kdybyste chtěli, koukněte na moji videorecenzi :-)

MartinaF
25.04.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která se zaměřuje na spiritismus, ale hlavně především se dotýká španělské chřipky, která ke konci první světové války zahubila mnoho lidí. Kniha je určená spíše mládeži, ale i mně se příběh líbil.

ciniminisek
19.04.2014 5 z 5

Ve stínu černých ptáků je kniha nahánějící husí kůži, strašidelná, záhadná, přesto velmi čtivá. Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že při přečtení první kapitoly – oprava – při rozevření knihy, zatajíte dech a pořádně vydechnete až po přečtení. Do děje se vložíte takovým způsobem, že napsat slovo strhující, by bylo příliš nedostatečné. Nemáte si čas, odpočinout, myšlenky vám víří všemi směry. Při utlačování chřipkou se zatouláte k tématu válka a než stačíte myšlenku dokončit, ohlížíte se, zda jste v místnosti sami a pro jistotu rozsvítíte ve všech pokojích, aby vás neděsily vrhané stíny.
Smekám veliký klobouk před spisovatelkou. Ženou, která neměla v hlavě jen příběh, ale posbírala informace o samotných duchařských legendách, válce i samotné vědě. Z původního nápadu, který Cat Wintersové nedal spát už v dětství, se stává kniha, hodna nominaci na cenu YALSA.
Dech beroucí příběh, emočně nasycené čtení a dokonalé propracování, to vše tento titul ukrývá a já pevně věřím, že se bude líbit každému z těch, co knihu vezmou do ruky. Svědkem této věty není pouze mé učarování touto knihou, ale slzy, které se spustily vůbec poprvé až při slovech díků, samotné spisovatelky.

bookcase
16.04.2014 5 z 5

Krásná kniha plná cibule a duchů :). Jelikož chřipka byla ve své době nebezpečná, lidé se chránili vším možným, věřili hlavně přírodě, proto ta cibule. Teta hlavní hrdinky vařila jídla jen z ní. Tajuplné čtení, příběh je dooprovázen dobovými fotkami, které se k přběhu vážou. Doporučuju.

Henriette
04.04.2014 3 z 5

Spíše než hvězdičky bych vyplňovala počet otazníků. Knížka by pak měla zaručeně plný počet. Stejně jako u knížky "Na řadě je Max" nevím, jak ji vlastně zhodnotit. Byla šokující, strhující a to i přesto, že děj nebyl nijak komplikovaný. Jen se prostě nemohu rozhodnout, jestli se mi líbila, či nikoli. Rozhodně však stojí za přečtení, neboť jste takovou knížku určitě nikdy nečetli. Pokud bych mohla přirovnat propojení s fotografiemi a to s velmi podivnými, napadá mě "Sirotčinec slečny Peregrinové".

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v