Ve jménu Božím

Ve jménu Božím https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90880/bmid_ve-jmenu-bozim-yHj-90880.jpg 5 8 5

Dne 26. srpna 1978 se Albino Luciani stal 263. papežem, zvolil si jméno Jan Pavel I. a hned se pustil do změn, které měly za cíl reformovat církevní pořádky. Hned také narazil na odpor kurie, která mu vyčítala přílišné volnomyšlenkářství. Po třiatřiceti dnech pontifikátu však poměrně mladý a do té doby zdravý papež zemřel… David Yallop věnoval dlouhá léta pátrání po tom, co se tu osudnou noc ve Vatikánu doopravdy stalo.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , XYZ (ČR)

In God's Name: An Investigation Into the Murder of Pope John Paul I , 1984

onRock
30.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Brilantná kniha o prepojení mafie, slobodomurárov a Vatikánu, voči ktorému chcel rázne zakročiť jeden (s vysokou pravdepodobnosťou) zavraždený neskorumpovaný pápež.

JoeSurikata
05.03.2019 5 z 5

Brilantní analýza zla, dřímajícího ve Vatikánu.

Lenka4
30.01.2019 4 z 5

Zveřejnění tohoto i jiných skandálních případů je pro římskokatolickou církev sice nepříjemné, ale existenci této organizace nijak neohrožuje. Něco se podaří ututlat, na ostatní se časem zapomene. (Výnosy z akcií podniku na výrobu antikoncepce byly jistě využity na bohulibé účely, např. na kampaň za zákaz jejího používání).

CleoXandra
10.01.2019 5 z 5

Výtečně napsaná investigativní kniha. Autor velmi detailně rozkrývá obludnou prohnilost vatikánského establishmentu. Podvodné finanční podnikání, napojení na mafii, machinace, zločiny, manipulace s kněžími ... no, doporučuji každému, kdo má ještě nějaké iluze o církvi jako instituci.

gad
22.05.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem měl půjčenou asi před deset lety a přečetl jsem ji jedním dechem. Mnohé se mi potvrdilo, mnohé objasnilo. Velmi zajímavé čtení.