Ve dne v noci

Ve dne v noci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345104/bmid_ve-dne-v-noci-R8T-345104.jpg 3 1 1

Podtitul Partyzánská balada. Beletristická kronika partyzánského oddílu operujícího na rozhraní moravských Beskyd a Javorníků.

Blue
03.03.2024 3 z 5

Jedná se o zredukovaný román Na srnčích nohách. Autor pouze dílo trochu prokrátil a vypustil některé mádeži nepřístupné pasáže, protože kniha vyšla v Albatrosu a byla určena dětem. Textově je to shodné, samozřejmě až na vypuštěné pasáže. Kdo tedy četl Na srnčích nohách, tuto knihu už číst nemusí. Knihu Na srnčích nohách jsem nakonec hodnotil poměrně pozitivně, tady si nevím rady. Krácení knihu nevylepšïlo, zůstalo tam stále mnoho postav, něteré už tu ale vůbec být nemusely, protože jim byly docela zásadním způsobem umazány jejich role a teď tady jen statují. Mechanické krácení zkrátka nebylo tou správnou metodou pro vznik nové knihy. Ale ten, kdo nečetl původní verzi, to možná nepozná. Bude to číst jako svébytné dílo bez vztahu k jiné knize. A bude třeba spokojen.