Vazač vzpomínek

Vazač vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464651/bmid_vazac-vzpominek-qRP-464651.jpg 4 147 54

Mysteriózní historický román, v němž nejsou knihy fiktivními příběhy, ale „úložištěm” skutečných životů. Vazač vzpomínek je fenomenální příběh jedné zakázané lásky, temných sil a tajuplných událostí. Když se Emmett Farmer, syn farmáře, jednoho letního večera vrátí z práce na poli, čeká na něj doma dopis. Dozví se, že má nastoupit do učení jako vazač knih. Je to povolání, které budí strach, je opředeno pověrami a předsudky – ale zároveň takové povolání, které si on ani jeho rodiče nemohou dovolit odmítnout. Emmett se naučí ručně vyrábět krásné svazky a v každém z nich zachytí něco jedinečného a mimořádného: vzpomínku. Existuje-li něco, na co chcete zapomenout, může vám pomoci. Existuje-li něco, co potřebujete vymazat, zařídí to. Vaše minulost bude bezpečně uložena do knihy a vy si nevzpomenete na své tajemství, ať je jakkoliv děsivé. V trezoru pod dílnou Emmettovy učitelky jsou přepečlivě uskladněny a zaznamenány řady knih a vzpomínek. Pak jednoho dne učiní mladý vazač udivující objev: jedna z knih nese jeho jméno. Představte si, že byste mohli vymazat svůj žal. Představte si, že byste mohli zapomenout na svou bolest. Představte si, že byste mohli skrýt nějaké tajemství. Navždy.... celý text

Literatura světová Fantasy Historické romány
Vydáno: , Jota

The Binding , 2019

NikiGrouse
11.08.2021 3 z 5

U téhle knihy nevím, no. Bavila mě tajemná atmosféra příběhu. Pořád ve vzduchu jakoby viselo tajemství.. Tajemství okolo vztahů, vázání lidí, konce příběhu. Co mi ale vadilo bylo to, že jsem měla pořád pocit, jako by se autorka podbízela těm dnešním "trendům" (možná za to obdrží i nějakou cenu). Kdyby byla kniha napsána třeba před 50ti lety, tak by mě to asi tak nedráždilo ( vztah Emetta a Luciana ). Nicméně v dnešní době by mi bylo sympatičtější kdyby Emett byl žena. Pak ještě škoda toho zrychleného konce.

LenaWirus
12.07.2021 3 z 5

Zajimavy namet, nicmene konec byl hrozne uspechany a odflaknuty.

Ailee
02.07.2021 3 z 5

Tohle mě moc nebavilo. Chyběla akce, děj rozvláčný, dialogy pochybné. A přitom ten svět knihvazačství i hlavní zápletka Emmeta a Luciena měla potenciál.

janca6129
28.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Vazač vzpomínek mě zaujal hlavně svou anotací. A i když jsem si představovala trochu něco jiného, rozhodně nemohu tvrdit, že bych byla zklamaná. Příběh se i navzdory méně akce četl skvěle, dokázal mě do sebe vtáhnout - i přesto, že LGBT literaturu nevyhledávám a nečtu. Tady to ale fungovalo skvěle - dva mladíci, kteří se do sebe zamilují v době, kdy to není úplně košér, a jsou proto donuceni zbavit se vlastních vzpomínek.

Pokud čekáte příběh nadupaný akcí a fantaskních motivů, tak si z Vazače moc neodnesete. I já čekala trochu víc fantasy i akčnějších scén, Vazač vzpomínek mi i přesto nabídl vcelku skvělé a oddechové čtení. Mně se to líbilo.

Tyto
19.06.2021 5 z 5

Byť jsem "ze staré školy" ... byla jsem unesena vkusnou romancí s velmi zajímavým fantasy podtextem. Láska ... co víc si v tom to světě přát ?.... Vřele doporučuji .

radka4588
30.05.2021 4 z 5

Ačkoliv jsem jako většina očekávala fantasy příběh, se změnou žánru jsem se rychle vyrovnala a kniha se čte dobře.

Knihomlok2015
23.05.2021 3 z 5

Vymyslet tenhle fascinující svět jenom kvůli jedné romanci, mi chtě nechtě připadá jako maličko promarněná šance. Vazači by si rozhodně zasloužili něco mnohem propracovanějšího (když už né bojovat přímo o záchranu světa)

Maedros
23.05.2021 1 z 5

Gay romance s prvky fantasy. Originální myšlenka, ale potenciál moc nenaplněn. Čekal jsem trochu něco jiného, znovu už bych to asi nečetl.

ElisaCaleisa
12.05.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se lehce děsila, ale nakonec jsem byla vtažena do děje jak nikdy dřív. Skvělá atmosféra plná tajemna s kapkou fantasy, ale velkou porcí historie a dark academia vibes. Miluju vývoj jejich vztahu, miluju je oba. Strašně moc.

Doufám moc v překlad The Betrayals a nechala bych se svázat i pro zmíňku o Emmettovi a Lucianovi. TvT

ivca7818
02.05.2021 3 z 5

Takhle to dopadne, když se člověk nechá nachytat na historickou fantasy o vázání vzpomínek, což mi přišlo jako docela zajímavá myšlenka a ve výsledku dostane vlastně jenom další z aktuálně populárních příběhů o homosexuálech. Proti gustu..., ale moje cílová skupina tyhle knihy opravdu nejsou a potom, co jsem si nedávno přečetla útlou knížku Dej mi své jméno, do jejíhož dočtení jsem se musela doslova nutit, tak jsem zjistila, že mě tohle nebere. A přitom jedinou vynikající knihu, kterou jsem na toto téma četla, tak bylo dílo Michaela Cunninghama Domov na konci světa, což mohu doporučit vřele všem, kteří se o tuto problematiku zajímají. Kdyby byla tato kniha prezentována hlavně z toho úhlu pohledu, že půjde o vztah mezi dvěma mladíky, tak si ji asi nevyberu, ale když se má jednat údajně o fantasy pro dospělé, tak je to hodně nadsazené. Za mě tři hvězdy.

Nikola_
04.04.2021

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, nalákala mě obálka i velmi zajímavá anotace.. Ale po 80 stranách, kde se absolutně nic nedělo jsem ji musela odložit. Prolistovala jsem pár dalších kapitol, ale nenašla jsem nic, co by mě nutilo číst dál. Nemám ráda, když se musím do čtení nutit.. Když jsem ji odložila, tak se mi tak nějak ulevilo.. Gay tématiku nemám v knihách ráda a tady to podle zkazilo úplně celou knihu.. Velká škoda.. Řadím do složky - nedočteno

PetraDamianova
29.03.2021 5 z 5

Knížka má trochu smůlu v tom, že přichází s gay tematikou v době, kdy se to s ní často až přehání, a tak by na ni mohl někdo nahlížet tak, že se chce autorka jen lacině přiživit. Vůbec to tak není. Vztah mezi Emmetem a Lucianem tu má svoji funkci a bezprostředně souvisí s ústředním tématem vymazání ("svázání") vzpomínek. Styl vyprávění je vlídný, přitom nepodbízivý. Mě osobně knížka chytla za srdce a určitě k tomu přispěl i brilantní překlad paní Bronislavy Grygové (smekám!).

Kačka655
19.03.2021 2 z 5

Kniha mě zaujala obálkou i anotací ale přijde mi že se hl tématu vazačství věnovali jen okrajově a sice proti LGBT nic nemám ale sem se mi to prostě nehodilo... Čekala jsem více rozvinutou linku vazačství a osudu Emmeta jako vazače ale bohužel.. Třeba bude 2 díl.. za mě 70% :

Ivuska.09
16.03.2021 3 z 5

Vazač vzpomínek patří ke knihám, které mají mnoho předností. Bavil mě svět, který autorka vytvořila. Čím v něm knihy jsou, co znamenají, jak dochází ke svazování vzpomínek. To byl skvělý nápad. Proto první třetinu, ve které je toto všechno vysvětleno, považuji za nejlepší část příběhu. Od druhé části přichází do popředí jiné téma: LGBT. Toto téma vrcholí závěrečnou částí. Já bych asi spíše ocenila, kdyby byl v knize i dál více rozebrán ten "originální svět" související se svazováním vzpomínek, protože LGBT tematiky je dost ve spoustě dalších příběhů. Doporučuji hlavně dospívajícím (Young adult) milovníkům fantasy, ti si příběh určitě užijí plnými doušky.