Vatikán

Vatikán https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119568/vatikan-119568.jpg 4 6 2

Říká se, že je zahalený tajemstvím - nejmenší stát na světě s obrovským vlivem. Zájem široké veřejnosti se ještě zvýšil poté, co byl na Svatý stolec zvolen německý papež. Jaké jsou majetkové poměry Vatikánu? Je švýcarská garda jen folklorní skupina? Jak dalece sahá vliv Opus Dei? A jaká tajemství skrývají vatikánské archivy? Vydání první.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Grada

Vatikan, Wissen was stimmt , 2008

Garik
13.08.2015

Veľmi stručne zhrnuté základné informácie o dejinách, organizácii a fungovaní Rímskej kúrie a Vatikánskeho mestského štátu.
Napriek vecnosti sa autor neubránil niektorým klišé.

trpaslyk
13.06.2012 4 z 5

Objektivně, čtivě a velmi zajímavě napsané pojednání. Zabývá se jak naprosto základními otázkami spojenými s Vatikánem, tak i obecně rozšířenými mýty o papeži, jeho moci, fungování Vatikánu apod. Ještě jsem se nesetkala s tak dobře zpracovanou a nenábožensky pojatou příručkou o Vatikánu, která by dokázala rozšířit obzory i naprostého bezvěrce bez nutkavé potřeby přesvědčovat ho k víře. Klobouk dolů před autorovými znalostmi a přehledem a díky za skvěle textově zpracované zajímavé informace.

Vatikán Opus Dei papežství

Autorovy knížky