Vás taky...?

Vás taky...? https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36716/vas-taky-36716.jpg 4 10 3

Autor v několika krátkých humorných příbězích popisuje, z čeho všeho by ho trefil šlak. Co mu vadí a co bysme s tím my, jako lidstvo měli dělat. Zmiňuje se také o tom, jak dnešní generace posuzuje člověka podle prvního dojmu, jak hloupí jsou dnešní zloději, jak těžké to mají na světě moudří lidé apod.

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Radioservis

Vás taky...?

kuky921
11.08.2021 2 z 5

Očekávání bohužel bylo vyšší než skutečnost. Trochu zklamání.

1amu
26.07.2020 5 z 5

Tato kniha s podivným názvem se věnuje problematice úsloví "Z čeho nás může trefit šlak". Já se s tím potkávám v životě velice často, ale chtěl jsem se poučit.
Ano šlak nás může trefit buď z radosti, nebo z průseru.
Ale také, když jsme v pravý či nepravý čas na pravém či nepravém místě...atd.
Kniha nemá ani 120 stránek a čte se výborně. Asi nejvíc jsem se bavil u kapitoly "Zvěrolékaři v Americe" (zde myšleny USA i Kanada, kam byl autor pozván svými přáteli z Bratislavy, později emigranty, kteří se zabydleli kdesi u Toronta).
Problém byl jejich ušlechtilý kocour Caesar. V době přítomnosti J.S. byl zasmušilý.
Není nemocný?
Uhodl jsi, včera něco špatného snědl. Navštívili jsme našeho zvěrolékaře, který mu aplikoval injekci. Zřejmě proto ochabl.
Byla neděle, společnost i kocour sedí u bazénu. Zazvoní telefon. Volá zvěrolékař-staral se. Nemocní kocouři ho živí.
A paní domu sděluje návštěvě, že za dva dny půjde s Caesarem k psychiatrovi.
"S kocourem k psychiatrovi? To kocouři na Slovensku běhají po střechách, skáčou ze stromů a kočkují se..ještě, že zde nemáte posvátné krávy jako v Indii..."
Nastal večer, J.S. si vzal kocoura na klín, hladil ho, ten vrněl, vrněl až mu dobrák Julo S. začal rozumět:
"Nech lidi na pokoji, nesmíš jim kazit radost, víš co to pro ně znamená, když mě zavezou bourákem k psychiatrovi ? A ještě mu poukázat honorář ? Zde na veterině se máme dobře i u zubaře."
Caesar se tiše pochechtával.
Možná tu nemoc včera hrál, aby udělal lidem radost....
Dočetl jsem půvabné vyprávění a budu se těšit na další.

kika 13
03.02.2013 3 z 5

Vtipně popsané životní situace které sám autor prožil.

Július Satinský
slovenská, 1941 - 2002