Vařit medvěda

Vařit medvěda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414569/mid_varit-medveda-ViO-414569.jpg 4 58 58

V létě roku 1852 se z vesnice uprostřed hlubokých lesů v severním Švédsku začaly ztrácet mladé dívky. Jedna je nalezena mrtvá, jiná těžce poraněná. Místní rychtář má podezření, že v okolí se potuluje krvežíznivý medvěd, a vypíše na jeho ulovení odměnu. Ale mrtvou dívku našel pastor Laestadius (skutečná historická postava) a ten má jiný názor: podle něho násilí páchá mnohem krutější bestie, která chodí po dvou nohou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Argo

Koka björn , 2017

astroweb
31.08.2019 2 z 5

Zpočátku jsem byl nadšený z nevšedního pojetí, včetně jazykově literární vybavenosti, ale přiznávám, že jsem nakonec přeskakoval, až příliš umělecké.

raidmnoid
30.08.2019 4 z 5

Od knihy jsem očekával temný severský příběh plný napětí a bolesti (tak jak to seveřané umí dokonale), ale byl jsem překvapen jak příběhem, tak pocitovými vsuvkami v dějové linii. Tedy jsem překvapen, potešen, ale částečně zklamán, protože jsem se těšil, že se budu bát.

Medovnice
23.08.2019 5 z 5

Syrový a zároveň poetický přīběh, který nutí číst stále dál. Konec maličko odbytý, ale s přimhouřenýma očima se dá akceptovat.