Vařila myška kašičku

Vařila myška kašičku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476327/bmid_varila-myska-kasicku-qyy-476327.jpg 5 51 10

Malé leporelo se třemi známými lidovými říkadly: Vařila myška kašičku - Paci, paci, pacičky - Povídám, povídám pohádku.

Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Nádherná klasika, na kterou nedám dopustit. Další cenná a skvělá kniha našeho dětství, takový malý základ perfektních říkadel, lehce zapamatovatelných. Paráda. A kresby paní Zmatlíkové - legendární.

Sidonka3
18.04.2021 5 z 5

Jéééééééé.... Jedna z mých dětských nejoblíbenějších. Okouzlující knížečka. Moje vlastní matka mi také vařila kašičku na dlaň a rychle míchala prstem, aby se jí kaše nepřipálila. Co jsme se přitom nasmály! Bože, co já se do těch obrázků nacivěla, dokonce i později, když už jsem na leporela byla trochu starší. Notoricky známé říkanky jsem znala zpaměti, asi jako každé dítě. Předčítala jsem je později i svému bráškovi, ten už ovšem pro myšky Heleny Zmatlíkové neměl takové pochopení. Nechápu, ta myšší máma v červené sukni a její potomci v brindáčcích přece nemají chybu! :-)

JAnD
25.05.2020 5 z 5

Kniha, která u nás po téměř čtyřiceti letech od vydání dožívá...

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek pro malé dětičky.Taky jsme ji měli.Paní Zmatlíková je podle mě jednou z nejlepších ilustrátorek.

Ivanka83
06.05.2020 5 z 5

Tuto krásnou knížečku milujeme.

ladyfromskye
10.11.2019 5 z 5

Rodinný, 40 let starý poklad. Je vidět, že už toho má hodně za sebou, ale věřím, že už se na moje děti moc těší. Tuhle knížku určitě doporučuji všem rodičům těch nejmenších.

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Krásná jednoduchá říkadla pro ty úplně nejmenší.

MinaHawke
07.04.2019 5 z 5

Tahle knížka je krásná, jako malá jsem jí milovala. A říkadla si pamatuji do dneška.

Hani77
01.03.2019 5 z 5

Tohle leporelo je spojeno s mými prvními vzpomínkami z dětství a bylo moje nejmilejší. I po letech jsem ho znala nazpaměť. Když jsem ho pak našla v knihkupectví, musela jsem si ho koupit.

miczoken
21.06.2012 5 z 5

Krásná říkadla pro nejmenší s věčně nádhernými obrázky Heleny Zmatlíkové v jednom. :-)