Lhářův klíč

Lhářův klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345312/mid_lharuv-klic-t4g-345312.jpg 4 38 3

Válka Červené královny série

< 2. díl >

Po děsivém dobrodružství, kdy jen o vlásek unikli smrti, princ Jalan Kendeth a vikinský válečník Snorri ver Snagason získají Lokiho klíč, pradávný artefakt schopný odemknout jakékoliv dveře. Zatímco Jal touží po návratu do domoviny, kde by pokračoval v marnotratném životě, Snorri chce najít bránu do smrti, otevřít ji dokořán a přivést svou rodinu zpátky do světa živých. Jelikož Lokiho klíč padne nejen do magických zámků, ale i do těch od mříží, nakonec se po mnoha peripetiích Jalan se Snorrim opět setkají, byť za cenu bolestných ztrát. Pomocí severské čarodějky Kary konečně dorazí k čaroději zvanému Dveřník, jenž může Snorrimu ukázat dveře do smrti. Jenže právě teď drží klíč v ruce známý lhář a zbabělec Jalan...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

The Liar's Key , 2015


více info...

Komentáře (3)


petr_
petr_
13.02.2023 4 z 5

Konečně nějaký pokrok v ději. V prvním díle jsem měl trochu pocit, jako bych četl Kulhánkovy knihy, plné děsů a nenadálých úprků a když čtu takovou knihu, tak mě to trochu unavuje. Ale v druhé polovině knihy se konečně vykrystalizoval nějaký slušný děj a tak jsem se rozhodl si přečíst i další díl. Doufám, že toho nebudu litovat.

Weezing
Weezing
21.01.2018 3 z 5

Bohužel první půlka knihy mě moc nenadchla. Jedná se v zásadě o opakování předchozího dílu s pár změnami. A i když mě první díl bavil, tak zde mě to už nudilo. Je možné, že to ale bylo způsobé tím, že jsem ji četl v době, kdy mě nudily skoro všechny knížky. Naopak druhá půlka knihy je výrazně lepší a užíval jsem si ji podobně jako Prince Bláznů. Je vidět, že se jedná o druhou knihu v trilogii a závěr je hodně otevřený. Každopádně stále je to solidní kniha a pokud se vám líbil první díl, tak by vás tato kniha zklamat neměla.


trudoš
trudoš
10.07.2017 4 z 5

„Jsem lhář, podvodník a zbabělec, ale nikdy v životě bych nenechal přítele na holičkách. Ledaže by to vyžadovalo čest, poctivost, nebo snad dokonce odvahu.“
Pro Jalana Kendetha mám slabost už od Prince bláznů a Lhářův klíč jen potvrdil jeho vůdčí pozici v žebříčku nejsympatičtějších literárních antihrdinů. Geniálně mu přitom sekunduje hrdý vikinský válečník Snorri ver Snagason, pro kterého je Jalanova povaha stejnou měrou nepochopitelná, jako hodná nezměrného obdivu. V tomhle ohledu je třeba Marku Lawrencovi přiznat, že se jeho svérázná figura dokáže fantasticky vylhat z jakéhokoliv náznaku nebezpečenství a zároveň do něj vzápětí neúmyslně vlítnout rovnou po hlavě.
Ovšem že by druhá kniha trilogie přinesla překvapení ohledně zápletky, to se říct nedá. Naopak spíše zklamání, že jde o typickou výplň mezi jedničkou a trojkou. Děj má sice konečně nějakou formu a cíl, jenže se záměrně vleče tak, že těch pět set stran působí lehce vynuceně. Očekávání od závěrečného dílu jsou proto o to větší.