Valentýnské prokletí

Valentýnské prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364348/bmid_valentynske-prokleti-rg0-364348.jpeg 3 133 37

Valentýnské prokletí série

1. díl

Nečekejte zamilovanou romanci. Z tohoto příběhu vás bude mrazit! Perla Linfordová se narodila na Valentýna. A není u nich ve škole sama. Jsou čtyři a každý z nich dokáže dělat velmi zvláštní věci. Když po jednom z nich začnou jít podivné bytosti, začne Perla zjišťovat proč. A to za pomoci Finna Blacka – kluka, které nemůže vystát. Pokud chce ale zachránit sebe a své spolužáky, bude muset hodit nesnášenlivost za hlavu. Jen společně s Finnem má totiž proti temným silám alespoň nějakou šanci…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Valentine , 2017

Katie46
25.10.2019 3 z 5

Dala jsem knize šanci, líbila se mi anotace, obal a říkala jsem si, že bude fajn. Nakonec jsem byla překvapená, že jsem knihu vůbec dočetla. Nápad to byl teda dobrý ale styl psaní mi nesedl, asi jsem na to už stará. =D A co se samotného děje tak mi to přišlo strašně ujeté a bláznivé a konec mě teda taky nějak nenadchnul. Bohužel za mě kniha nic moc..

A.K.A.R.
12.08.2019 3 z 5

Kniha měla překvapivé téma, které jsem nečekala, ale jinak byla ucházející. Popis a celkový dojem z ní byl, skoro naprosto jiný, než co sliboval. Avšak i přes to všechno, se mi kniha docela líbila. Jen hlavní hrdinka se pořád litovala nebo přemýšlela nad úplně něčím jiným, nikdy nad zásadním problémem.

Veruu95
09.06.2019 5 z 5

Tematika knihy je velmi originální a styl psaní je takový, že vás to prostě nutí pokračovat, protože moc chcete vědět, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc jsem si celou knihu užila, postavy jsem si oblíbila. Dávám 5* a doporučuji všem, kteří mají rádi YA fantasy a chtějí si přečíst něco trošku jiného. :)

Junne
11.03.2019 odpad!

Upřímně ... nevím co k tomu mám říct. Je to trošku pomotané a ... divné a ... prostě tak trochu mešuge. Normálně to chodí tak: dobrý obal dobrá kniha, ale tady jsem se asi spletla. Jedna z mála věcí co mohu pochválit jsou některé hlášky. Např. už ti někdo řekl že jsi velmi citlivá? Protože pokud ano tak ti lhal. Jinak fakt dost divný.

Knihomolka10
25.01.2019 3 z 5

Knížka má zajímavou obálku a musím se přiznat, že jsem po knize sáhla hlavně z tohoto důvodu. Anotace mě trochu zklamala, protože jsem čekala něco jiného a taky proto, že tam jsou nepravdivé informace. Nápad se mi zdál dobrý, ale mohlo to být více propracované. Také jsem se v knize dost ztrácela a k některým částem jsem se musela vracet. Souhlasím s tím, že používání zkratek, jako je WTF apod. bylo dost přehnané. Knížka je čtivá a i přes tyto nedostatky jsem četla dál, protože jsem byla hodně zvědavá, jak to dopadne. Proto mě docela naštvalo, jak to autorka zakončila. Nevím, jestli si přečtu další díl, pokud by nějaký vyšel, ale knížku hodnotím spíš jako nenadchne, neurazí.

hasič
14.01.2019 3 z 5

Někdy jsme se do čtení musela nutit a někdy se četla sama. Hodnotím jako oddechovou knihu. Neurazí ani nenadchne.

Lily-fairy
19.12.2018

Nemůžu hodnotit, přečetla jsem jen deset stránek. A pak knihu vrátila do knihovny. Jsem sice cílová skupina, ale ten styl psaní? A děj? Na třetí stránce si pozvracej nohy? Na to bych řekla jen:WTF?

zaandulee
26.11.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavá a odlišná. Moc mě zaujala.

terkus475
10.10.2018 5 z 5

Skvělá knížka některých postav mi bylo hodně líto ale jinak doporučuji.

whiolet
30.06.2018 1 z 5

Totálně zbytečná knížka.
Jednu hvězdičku dávám za krásnou obálku a za Finna, který je sympaťák.
Kniha je tak pro holky věku 10-14, a možná i je to bude nudit.

Verasnížek
18.06.2018 5 z 5

Moc mě bavila a všem jí doporučují :)

Weush
11.05.2018 3 z 5

Musím uznat, že kniha není špatná..ten začátek jsem ale musela doslova louskat..nebavil mě..co se týká gramatiky, interpunkce atd.. Čtenář nesmí být náročný :D ..Každopádně příběh se rozjede a čte se sama..mrzí mě jen že ten děj je tak komplikovaně jednoduchý..Autorka by si měla dát více na čas ... Druhý díl si určitě přečtu a tajně doufám že nejen bude lépe zpracovaný, ale taky se těším jak pokročí románek Perly :P a třeba, co já vím, by se u ní mohly objevit schopnosti !

Czistoslava
06.05.2018 4 z 5

Čtivá kniha pro mládež s tématikou fae a pověstí.
Jediné co mě štvalo jsou používané zkratky z chat komunikací. Jako proč WTF?

MiraiYume
23.04.2018 3 z 5

"Nesuď knihu podle obalu, nesuď knihu podle obalu..." Jasně, tentokrát mi to nevyšlo. Nalákala mě opravdu povedená obálka. No dobře, i anotace vypadala více než slibně. Bohužel to byly jen hezké vábničky k jinak... ani nevím, jak to popsat. Tak v prvé řadě - anotace lže! Ten, kdo ji psal, tu knihu zřejmě ani nečetl. Další věc je, že styl, kterým je psaná, je otřesný. Ten přítomně/budoucí vypravovací styl mi ale vůbec nesedl. Celkem jsem si na něj zvykla až ke konci knihy, většinou jsem ho však ze srdce nesnášela. A pak je tu to věčně WTF, OMG! Jakože WTF co to sakra bylo?! To se fakt ještě používá? A v takové míře? Žánr YA mám moc ráda, ale tohle bylo přespříliš. Aby toho nebylo málo, celých 300 stran čekám na úžasné vyvrcholení příběhu a když už konečně autorka mohla ukázat, co v ní je, tak to celé zabila... Ne, vážně nedoporučuji nikomu, komu je víc jak patnáct. Ovšem cílové skupině (předpokládám kolem 13-15 let) rozhodně ano, protože abych nebyla za škarohlída, má tato kniha i jednu dobrou stránku - čte se opravdu neskutečně rychle a má v sobě nějaké přitažlivé kouzlo. I když ji nesnášíte, nemůžete ji odložit, dokud se nedozvíte, jak to celé dopadne. (A pak na konci přijde zklamání a vztek a kniha se zasouvá do nejspodnější police knihovny...)
Příběh sám o sobě byl napínavý a kdyby byl psán jiným stylem, byl by vážně, ale vážně dobrý. A kdyby ten konec nebyl takový useknutý a odbytý a kdyby... a kdyby...

Lenka40
03.04.2018 3 z 5

Tuhle knihu beru jako oddychové čtení. Sice jsem od ní očekávala víc , ale i tak se mi to četlo dobře . Myslím si , že cílová skupina , pro kterou je tato kniha určena bude spokojená. A až se na našich pultech objeví další díl ,tak si ho určitě přečtu.

Blaufik
02.04.2018 2 z 5

Já jsem s knihou bohužel spokojená nebyla, i když jsem si to tak trochu přála. Mrzí mě, že autorka nevyužila potenciál, který kniha rozhodně měla. Troufám si tvrdit, že pro "nás" starší už kniha není, ať už svou jednoduchostí nebo daným tématem. Dovedu si však představit, že by mohla bavit mladé do šestnácti let.
Pro mě tato série po první knize bohužel skončila.

lignano.007
23.03.2018

tak po dlouhé době změna od upírů a vlkodlaku atd . Knížka je velmi čtivá, místy člověk neví co čekat , vřele doporučuji. Byla jsem nadšená! !!

mytologie pro mládež fantasy

Autorovy knížky