Valachiho svědectví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatická reportáž o zákulisí organizovaného zločinu 20. stol. ve Spojených státech.
Autor střídá autentickou výpověď jednoho z řadových členů Cosa nostry, několikanásobného vraha v jejích službách, s vlastním analyzujícím komentářem a vytváří tak pozoruhodný dokument o největší zločinecké organizaci na světě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22284/big_valachiho-svedectvi-xSA-22284.png 4.244
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

The Valachi Papers, 1969


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Valachiho svědectví

borsalino_csfd
10.01.2021

Hodně zajímavé, tedy až na doslov, který je viditelně psaný direktivou minulého režimu. Pohled zevnitř na téma, které většina z nás zná jen zvenku...

lenny_prague
22.07.2020

Zajímavý vhled do světa mafie, stojí za přečtení.


missbellatrixx
15.08.2019

Skvělá kniha...doporučena mým otcem...

Pavel92
01.03.2019

Dnes neprávem lehce zapomenutá kniha. Pro fanoušky tématu ovšem povinnost.

Pavelpi
01.09.2018

Výborně napsáno.Osudy Valachiho mě docela fascinovaly a kniha byla napínavá až do poslední stránky.Podle knihy byl natočen i film,kde hlavní roli hrál Charles Bronson,kterému sekundoval výtečně Lino Ventura a tak nevím,co bylo lepší.Spíš to beru jako nerozhodně.Obojí bylo na pět hvězdiček.

Koka
11.07.2018

To se to panu Puzovi ten Kmotr psal jedna báseň, když měl takové autentické podklady: popis vztahů, charakteristiky protagonistů, informace o jejich vkusu, zálibách, organizačním "pavouku" a pod. ! Jedno se firmě Cosa nostra musí uznat: taková výuka finanční gramotnosti a takové podnikatelské inkubátory, jaké poskytovala (či nadále poskytuje?) svým členům v zájmu rozšíření svého vlivu a ovládaného teritoria - to je důkaz naprosto racionálně a utilitárně pojatého podnikatelského prostředí. Protagonista této knihy s 5 třídami lidové školy dokázal řídit podniky, firmy, síť distributorů, překupníků, dodavatelů - a to byl pouhým pěšákem! Popis zasedání "výkonného výboru", projednávajícího příští vraždy - to je mrazivé a neodolatelné čtení. Rovněž tak popis významné role Cosa nostry v nasazení amerických sil do 2. SV, ovládnutí černého trhu s poválečnou pomocí v zdecimované Itálii, atd. atd.
Poutavé, velice poutavé!

Atanone
04.08.2017

K četbě mě inspiroval film, k filmu mě inspiroval Charles Bronson ☺
Zatímco Kmotr je "mafiánská romantika",Valachiho svědectví je drsná kniha,která člověka nijak nemanipuluje k tomu,aby si svět mafie nějak idealizoval.

Bruka
11.07.2017

Téhle knize dávám plný počet z jediného důvodu. Není to tak, že by byla stejně dobrá jako třeba Kmotr, ale proto, že právě díky Valachiho svědectví ví svět o mafii - o organizovaném zločinu na úrovni státu ve státě, který se neomezuje pár hlučných gangsterů z Chicaga, ale zahrnuje naprostou většinu přistěhovalců z jižní Itálie - mafie zde vystupuje jako extrémní protiklad americké kultury v oblasti práva a politiky, na druhé straně ale jako vyvrcholení odvěkých amerických rodinných tradic - a zde se rodí právě celosvětová fascinace mafií a gangstery, která trvá až dodnes a trvat ještě dlouho bude. Pokud bychom měli v historii organizovaného zločinu určit nejvýznamnějšího muže, nebyl by to Al Capone, ani Lucky Luciano, ani Vito Genovese, ale právě Joseph Valachi, člověk, který doslova přepsal dějiny 20. století.

1