V závalu - sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha básníka Petra Hrušky nazvaná V závalu (sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty) je autorským výborem z příspěvků rozmanité žánrové povahy, časopisecky i jinde pravidelně či příležitostně publikovaných zejména v letech 2000–2020. Jejich společným tématem je povaha lidské komunikace v nejširším slova smyslu a její současný stav, podoby, paradoxy, obtíže a možnosti. S esejisticky laděnými texty, které se povětšinou bezprostředně vztahují k poezii a literatuře vůbec, se v knize střídají fejetony, glosy či epizody odrážející obecnější kulturní a společenskou situaci. „Odborníci z NASA strnuli: s básníkem ve svém návrhu společnosti nepočítali! Nezvykle vyslovená bezmoc a touha však byly čímsi, co z té podzemní society nečekaně vyrostlo samo. Chlápek seděl na balvanu a ostatním říkal verše a nikdo dole ani nahoře pořádně nevěděl, co s tím. Jen se najednou zdálo, že takhle to vůbec není zlé.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453048/big_v-zavalu-sloupky-podpovidky-odstavc-rk8-453048.jpg 4.712
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha V závalu - sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty

Fabian00
23.02.2021

Skvělé. Krásný jazyk, reflexe světa, opravdový autor, básník.

puml
14.02.2021

Dalo by se toho napsat spoustu o textech Petra Hrušky, o jejich soustředěnosti, o tíze i lehkosti slova, o tom jak snadno se ze Slova stává slovo a z Halase všudypřítomný halas. Jen zdánlivě se člověku v závalu nedostává slov, je to spíš naopak, v závalu (nebo spíš z něj) se slova rodí. Doporučuji.


bejan
30.10.2020

Jen skutečný básník dokáže psát poezii bez veršů. O lopotné básni, ze které odborníci z NASA ustrnou. O smyslu, který nesmí dopředu rušit. O nenápadném vábení náhle vstát a vystoupit na jiné stanici a vydat se na chvíli na pospas světu. O ohromných sýpkách volného času, které necháváme neotevřené a nevyužité na šeré planině v čase mezi sháněním potravy a noclehem.

Básníku Petře Hruško, díky!


Autor a jeho další knihy

Petr Hruška
česká, 1964
2020  V závalu - sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty
2004  Zelený svetr
1998  Měsíce
2005  7edm 2005
1995  Obývací nepokoje
2013  Darmata

všech 19 knih autora

Kniha V závalu - sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty je v

Přečtených17x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst10x
Chci si koupit2x