V úkrytu

V úkrytu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365577/bmid_v-ukrytu-cNY-365577.jpg 4 384 126

Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Lying in Wait , 2016

medialstar
20.02.2019 5 z 5

Taková nenormální rodinka, v které se mlží, manipuluje a rozehrává velká hra o osud celé rodiny. Nenašla jsem hluché místo, příběh postupně plíživě graduje do povedeného konce. Postavy jsou dobře vykreslené, vyvolávají ve vás směsici pocitů, kdy dokážete pochopit i ty jejich nejhorší pohnutky, ale přitom jim nefandíte. Zdařilý psychothriller, který zafungoval na výbornou.

barusak1
03.02.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Skvělá kniha, doporučuji

lenkavildomcova
01.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Šílený konec.

Agatha84
30.01.2019 1 z 5

Nápad a hlavní téma mi přišly skvělé,ale zpracování bylo tragické. Nuda, šeď, plochost, nenápaditost. Ani dočíst se to nedalo,vlastně mě už ani nezajímalo,jak to dopadne.
Asi bude lepší se tomuto dílku vyhnout.

Alena_S
30.01.2019 4 z 5

(Obsahuje spoilery)
Musím ubrat hvězdičku za druhou třetinu, kdy se příběh celkem vleče, jednu za to, že snad každý dopadne dost blbě, a jednu za stupiditu hrdiny na konci "Hezky si, holky, pokecejte, já jdu pro víno!" A čekal jsi co?? :-)
Předchozích sedm hvězdiček dostává panímáma! (jak je napsaná, ne, že by šlo o miss sympatie) Postavu šílené matky z románů známe, i když tohle je extratřída. Ale manipulovat synem mj. i metodou, díky které bude víc šik a ve formě, když bude u matky, než mimo domov, to je prostě geniální. :-) Trochu mi to odlehčilo výsledný dojem z příběhu, který je jinak ponurý až na kost.

ArwenAragorn
24.01.2019 5 z 5

Výborný psychologický thriller s dokonale zvládnutým vykreslením postav. Thriller o vině a nevině, o lžích, o schopnosti manipulovat s lidmi okolo. Fascinovalo mě, jak to tomu člověku všechno procházelo.
Autorka si mě získala svou přesvědčivostí a vypravěčským uměním, kniha je velice čtivá a napínavá, s koncem, na který se nedá zapomenout.
Pokud vás baví psychothrillery, nenechte si tenhle ujít!

intelektuálka
12.01.2019 3 z 5

Tak nevím...

v této knize je přesně popsáno, jak by to v rodině nemělo vypadat...

Faleš, lži, přetvářka - a zatáhnout do toho všechny členy ...
Proč ? Pro vyvolání zdání dokonalosti ?
V úkrytu zůstat nepomůže - stejně každý zaplatí ...

Takhle to přece mezi lidmi nevypadá...nějak se stalo módou představovat psychopaty a manipulátory ...za mě takové čtení ne...

Hvězdinka
28.12.2018 2 z 5

Tak tady mě všechny osoby dost štvaly. Je to neuvěřitelný příběh ženy, která je schopná opravdu všeho, aby byla čistá jako lilie.

buldozer5
27.12.2018 1 z 5

Za mě určitě ne. Bylo to nudné, postrádalo to jakékoliv napětí, autorka mi to zkrátka nedokázala prodat. Nedočetl jsem.

Astonius
06.12.2018 1 z 5

Tak za mě bohužel ne... Kniha si mě absolutně nepřipoutala - bylo tam velmi málo děje, který se natahoval nezáživnými pasážemi jak to šlo. Problém mi dělal i styl autorky, velká část je psaná formou vzpomínání vypravěčů, což postrádá napětí a příslušné zvratové situace potom jen tak volně uplynou. No a členové obou rodin se opravdu hledali, až se našli..... Absolutně nikdo tam snad nebyl normální :-)

MonikaV
24.11.2018 5 z 5

Paráda, fantazie autorky je úžasná. Jděte do toho!

Maddison3
12.11.2018 5 z 5

Tedy, tak to bylo něco.. prostě psycho, psycho, psycho ... a ten konec, ještě větší psycho...nemám slov, jsem nadšená.

Marekh
21.10.2018 4 z 5

Knihy je vyprávěna z pohledu tří osob - Lydie, Karen a Laurence. Na zadním přebale autorka Marian Keyes píše, že knihu zhltla na jeden zátah. Knihu jsem také přečetl za jeden den. Závěr knihy mne překvapil a zaskočil, byl to pro mě docela zvrat, neočekával jsem takový konec.

Když jsem se dostal do určité strany, už jsem tušil motiv zločinu a následně se mi to potvrdilo. Když jsem se blížil k závěru, tak mne napadaly různé možnosti, jak se bude příběh dále vyvíjet, ale moje představy byly zcestné. Jedna událost mi přišla předvídatelná a trochu nelogická z mého úhlu pohledu.

V knize se také řeší otázka bydlení dospělého dítěte s rodičem. Jelikož jsem se s touto problematikou setkal, tak vím, že jsou různé názory. Zastávám názor, že každý bydlí tak, jak mu to vyhovuje a dovolují mu to podmínky.

Millyf
07.10.2018 5 z 5

Výborná kniha,nemohla som sa od nej odputat,pribehy su perfektne prepletene a zaver knihy ma prekvapil.Jedna z najlepších kníh,co som doteraz citala

Storm5007
28.09.2018 5 z 5

Nemohla jsem dát jiné hodnocení než 5 hvězdiček. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Charaktery postav jsou věrohodné a u všech jsou uvěřitelné. Nestalo se mi, že bych v knize narazila na nezajímavé místo. Děj ubíhal plynule a postupně gradoval. Konec byl velmi překvapiví a neočekávaný. Určitě knihu doporučuji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. :oD

Rave
30.07.2018 4 z 5

Úžasně vymyšlené, čtivě napsané. Bez zbytečné omáčky, přitom v pozvolném tempu. Propletené, logické, fascinující. Knížku jsem nechtěla odložit a kdyby to šlo, zhltla bych ji na jeden zátah

Knižní střípky
30.07.2018 4 z 5

Tak toto byla po dlouhé době kniha, kterou jsem četla tak dlouho, dokud nebyl konec. Nemohu říci, že by to byla úplná špice, ale bylo to hooodně dobré. Bylo mi až zle z těch manipulací, opravdu zle. Lydii jsem nesnášela od samého začátku. Kniha se četla opravdu sama, začátek byl možná poněkud rozvláčnější pro někoho, já se začetla ihned a co se týče konce, no, tak to byla fakt síla. Kniha je to velmi dobrá, ale pro mě ve své podstatě hodně děsivá.

Jane417
28.07.2018 5 z 5

"V úkrytu" je výborný a originální psychothriller s dobře vykreslenou psychologií postav! Manželé Lydia a Andrew udělají něco, co jim naprosto změní celý život. Do jejich psycho života a do velkého tajemství se bohužel zaplete i jejich syn Lawrence a i on je ovlivněn tím, co jeho rodiče provedli. Příběh je vyprávěn z pohledu několika postav a odehrává se v průběhu několika let. Asi nejvýraznější postavou je Lydie, která vzbuzuje u čtenáře spousty emocí, což je známkou dobře odvedené autorčiny práce. Konec je možná trochu rychlý, ale zároveň absolutně dokonalý a šokující! Někomu se asi líbit nebude, ale to nevylučuje to, jak je zápletka a její vyústění výborně vymyšlené a napsané. Toto je opravdu 100% psychothriller!

ctenarkaEva
22.07.2018 5 z 5

Zajímavý psychologický thriller. Ze začátku působil rozvláčně, ale postupně se mi zdál čím dál zajímavější. Ve vyprávění se střídalo více osob, což také dodávalo napětí. Konec je opravdu velké překvapení, to jsem nečekala. Rozhodně doporučuji.

piquillio
07.07.2018

Námět sice spíš na povídku, ale čím je čtenář blíž konci, tím víc se kola točí a už chvíli před koncem vidíte tu zeď, do které nejde nenarazit. A rána je to velká.