V úkrytu

V úkrytu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365577/bmid_v-ukrytu-cNY-365577.jpg 4 384 126

Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Lying in Wait , 2016

Refadora
16.03.2021 4 z 5

Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdiček. Knížka se četla dobře a přečetla jsem ji asi za dva dny, ale po týdnu od přečtení si už skoro nepamatuji o čem byla. V paměti mi zůstalo jen pěkné vykreslení postav a to, že jsem se mohla vcítit do jejich uvažování. Připomíná mi psychologické thrillery Shari Lapena, ale bavila mne trochu méně.

Leena
14.02.2021 2 z 5

Dle hodnocení zde jsem čekala nějakou špičku, ale dočkala jsem se spíše nudného čtení.
Manipulace se synem mi tedy nepřipadá jako vrchol thrilleru.
Spíše zklamání,nechápu tak vysoké hodnocení.

GabyW
26.01.2021 4 z 5

Tohle byl jednoduše mazec.
Přečtením anotace člověk vůbec netuší, co ho čeká, v průběhu celé knihy jsem tak byla napjatá, kam se příběh vyvine a co bude následovat. Role vypravěčů se střídají, ale každá kapitola je natolik dlouhá, aby dokázala děj posunout. Konec jsem předpokládala trochu jiný, nakonec předčil veškerá má očekávání. Rozhodně doporučuji.

evik_svistik
18.01.2021 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé a docela psycho. Střídání vyprávění pohledem více postav mi vyhovovalo. Konec se povedl!

Jack Bauer
17.01.2021 3 z 5

Ze začátku mě vadilo neustálé přeskakování postav, přesto mě příběh držel až do nečekaného konce. Docela dobré s mnoha postřehy k zamyšlení.
citace: všichni jsme tam přišli z různých cest životem
každé dítě si je bližší s matkou než s kýmkoliv jiným
...že je možné říkat pravdu a přesto se cítit jako lhář

maličkán
16.01.2021 5 z 5

Tohle byla jízda. Od první do poslední stránky perfektní. Moc jsem si tuto knihu užila. Doporučuji.

mona.benny
14.01.2021 5 z 5

Kniha která se čte sama! Bavila mě do poslední strany, kde mi konec sebral všechny naděje na happy end. Každopádně se mi líbilo vykreslení postav. Za mě doporučuji. Neotřelé téma a zajímavé pojetí samotného vyprávění.

stanislav0373
13.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla slušná jízda! Dobře vykreslené postavy, zajímavá zvratová linka a netuctový příběh o tom, jak je jednoduché několika lidem zkazit ve jménu lásky život...

shootingstar
07.01.2021 3 z 5

Za příběh o hvězdičku víc, za překlad a (neexistující) korektury o dvě hvězdičky méně.

hopen
03.01.2021 5 z 5

Tak ten konec jsem nečekala...

iveta3689
30.12.2020 4 z 5

Příběh je tak akorát zamotaný, aby stupňoval napětí, ale zároveň se v něm čtenář neztrácel. Každá postava je trochu divná, což ovlivňuje další děj. Celkově je kniha hodně dobře napsaná, baví od začátku do konce.

ddkk
10.12.2020 4 z 5

Velmi slušný psychothriller dotažený až do definitivního konce.

Souhlasím s intelektualkou, že takhle to snad v rodinách nechodí a dodávám - díkybohu za to! Přesto jsem si jistá, že sociopatů a bohužel i psychopatů mezi námi zas tak málo asi není, jen naštěstí ne v takové extrémní podobě ...

Knížka je opravdu čtivá a napínavá, přesto jsem ji během čtení ebooku několikrát hodlala definitivně vymazat. Strašně mě otravoval neuvěřitelný "překlad", který je podle mne pouze drobně upravená verze z google překladače. Místy je kniha téměř nečitelná, otrocky přeložené věty z angličtiny, které postrádají smysl, absolutní nepochopení ustálených rčení a idiomů, omyly ve výkladu pojmů, milion překlepů, jedním slovem - katastrofa! Ještě jsem se (naštěstí) nesetkala s něčím podobným a vůbec nechápu, jak tohle mohlo projít. A kdo tohle vydal? Omega.

hey123
27.11.2020 5 z 5

Wow.. Nemám slov.. Konec knihy mi vzal všechna slova. I kdyz jsem to tušila, neverila jsem, jak to uplne presne skončí a tohle mě opravdu nenapadlo.
Vynikající příběh, vyhovovala mi ich forma.
Kniha se čte sama, a i když má delší kapitoly, nevadí to. Pořád chcete cist dal.
Doporučuji!

denča1000
22.11.2020 5 z 5

Od prvního řádku se mi kniha zalíbila, hltala jsem každý řádek a bavila mě. Vžila jsem se do knihy od samého začátku, což se mi né vždy stává. Pořád jsem měla tendenci číst a číst a vůbec knihu neodkládat. Nebyla pasáž, kdy by mě kniha nebavila. Kniha plná nových překvapení. Konec byl naprosto šokující a dokonalým zvratem, což od Thrillerů vždy očekávám a miluju ti na nich.

Nikusha
18.11.2020 4 z 5

Tak to byla solidní psychárna :D Jednu hvězdičku ubírám, protože mi to celou dobu nějak prostě nesedělo. Nevím jestli mi vadilo, že to bylo až příliš unreal nebo co. Rozložení kapitol do postav a proudu času se mi naopak líbilo. A ten konec totální masakr. Pro ten konec to stojí za to přečíst :D

kap66
11.11.2020 4 z 5

Pociťuji momentálně krizi u četby thrillerů s vrahy bez motivace (nestačí mi už cimrmanovské uhlobaronské „mě to baví“) a s vraždami co možná nejhnusnějšími (vrahovi je fuk, že díky tomu na něj přijdou, hlavní je, že se všichni kolem pozvraceli). Proto ty čtyři hvězdy, za to, že tady to bylo jinak, přestože mi po třech týdnech nezůstává v hlavě z knížky nic zásadního, jen pocit, že jsem byla napnutá a ocenila netuctovou kompozici, dobře zachycené myšlenkové pochody postav a netradiční zakončení.
Vidím v komentářích, že někdo taky postřehl chyby v překladu. Něco mi vadilo dost: nehodily se sem zastaralé výrazy („levoboček“, „prostopášná žena“), někdy spolu slova nedávala smysl („byl velmi defenzivní a povyšoval se na něj“), občas se vyskytla chybná vazba („…bylo to způsobeno náhlou změnou školy, tlaku ze zkoušek…“) a opakování slov. Na něčem si začínající překladatelé musí drápy brousit, dobře, ale už to nikdo nekontroluje?

Koudy411
20.10.2020 4 z 5

Kniha mě neuvěřitelně bavila, skvěle napsaná, závěr nečekaný a drsný. Moc se těším na další knihu od této autorky.

SilvieSisinka
08.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Závěr nečekaný.

andrea7191
15.09.2020 4 z 5

Celou dobu, co jsem to četla jsem si nebyla úplně jistá, co si o jednotlivých postavách myslet. Nebyla tam ani jedna, která by mi byla nějak sympatická. Konec mě celkem překvapil, ale musím říct, že konec, kde neznamená, že dobro vždy zvítězí se mi líbil.

klarkys
29.08.2020 3 z 5

(SPOILER) SPOILER!

To byla strašná mrcha ta Lydia.....zvrácená rodina....A četlo se mi to hůř než Hádanka jménem Oliver.