V tieni Einsteina

V tieni Einsteina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482242/bmid_v-tieni-einsteina-wck-482242.jpg 4 77 77

Mileva „Mitza“ Marićová bola odmalička iná ako ostatné dievčatá. Napriek mnohým predsudkom bojovala o úspech v odbore, v ktorom dominovali muži. Matematika pre ňu bola vždy jednoduchšia cesta ako manželstvo. Lenže keď sa o ňu začal zaujímať spolužiak Albert Einstein, jej svet sa otočil hore nohami. Strhujúci a dojímavý román o žene, ktorá bola nielen manželkou, ale aj spolupracovníčkou jedného z najväčších vedcov a géniov v histórii.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Lindeni

The Other Einstein , 2016

Jana_Z
17.04.2017 2 z 5

Pro mě byla knížka zklamáním. Napsaná je sice čtivě, ale jako "čtení pro ženy" a to není můj šálek čaje. Další problém mám s tím, že nevím, čemu můžu věřit a co už je fikce. Jak to bylo doopravdy s Lieserl? Nikdo neví, čí ve skutečnosti byly myšlenky zveřejněné toho památného roku 1905 - myslím, že tady si s námi autorka hodně hraje.

Jana283
11.04.2017 4 z 5

Kolik lásky a obětování může člověk nabídnout druhému, aby neztratil sám sebe?
Je genialita omluvou za sobectví a citovou prázdnotu?
Další velmi inspirativní kniha o ženách, které stojí za to poznat.

Marcela52
08.04.2017 5 z 5

Další z řady zajímavých životopisů nakl. Metafora. Určitě stojí za přečtení nejen díky zajímavým a méně známým faktům ze života Alberta Einsteina, ale především díky poutavě napsanému příběhu jeho manželky, která ač neméně schopná a geniální, žila neprávem v jeho stínu. Autorce se podařilo napsat nejen velmi poutavý román jednoho netradičního manželství, ale také upozornit na další neobyčejnou ženu, která byla díky svému geniálnímu muži téměř zapomenuta.

iška
26.03.2017 5 z 5

Díky Metafoře za tuto řadu beletrizovaných životopisů. Vždy se dozvím ještě něco nového a zároveň si dobře počtu. To mě baví.

Maanna
24.03.2017 3 z 5

U beletrizovaných životopisů mám vždy problém s tím, nakolik jim mohu věřit - vím, že se třeba autorka snažila a vycházela z fakt, ale pokud například jsou východiskem osobní dopisy, vždy tu hraje roli i osobní interpretace a pak už i autorský záměr. Postava Milevy pak místy vycházela trochu nevěrohodně, jako by autorka chtěla zdůraznit některý její rys a některé jiné se pak na chvíli ztratily. Měla jsem pocit, že čtu o výjimečné ženě, která si svou knihu zasloužila, ale že se z ní autorce ne vždy povedlo udělat životaschopnou literární postavu: místy jí byla, ale místy trochu "šustila papírem."

veronika0382
03.03.2017 4 z 5

Příběh geniální ženy, jejíž světlo zaniklo v ohromném Albertově stínu .... Mimochodem Einstein jako chlap mě hrozně štval! Byl to neskutečný sobec. .... Více v mojí recenzi zde :)

bookcase
01.03.2017 5 z 5

Další výborný životopisný román, který se čte jedním dechem.

veronika9143
22.02.2017 5 z 5

Nikdy jsem netušila jak moc se mi budou beletrizované životopisy líbit. Tento je zvláštní tím, že se jedná o opravdu silnou ženu, která stála po boku velikého génia. Její utrpení a nesnadný život, spojený se zvláštním manželem si nedokážu ani představit.

Alex.Barunka
10.02.2017 5 z 5

Další z velice povedených beletrizovaných životopisů, který se zakládá na skutečných faktech a mísí se k fikcí. Mileva, co by nadaná fyzička, která snad celý život bojuje. Bojuje za své vzdělání a za neuznávaný status vzdělané ženy, bojuje za svoje děti a za trochu uznání. Aneb, jaké to je, žít ve stínu Alberta Einsteina?